Zvýšené pečeňové testy u 2-mesačného bábätka

30. sep 2022

Dobrý deň, mala má 2 mesiace a v krvnom obraze zistili zvýšené hodnoty pečeňových testov a trombocitov. Taktiež že má ešte trošku vyšši bilirubínu, zrejme zo žltačky. No nespomínala doktorka žiadna liečbu. Je to ok? Stačí to len sledovať?

stellarstar
30. sep 2022

Dr si sa nepýtala?

autor
30. sep 2022

@stellarstar píšem že dr nespomínala liečbu

ninka297
30. sep 2022

ano, staci to sledovat. Pecen sa vie krasne obnovit

eternity24
30. sep 2022

Moja dcérka mala to iste. Bola iba sledovaná pediatrom a aj endokrynilogom možno rok. Chodili sme cca každé 3 mesiace na krv, postupne sa jej ta hodnota znižovala. Liečbu nemala žiadnu.

nely1704
30. sep 2022

Treba to sledovať ale nepodceniť

sonka333
30. sep 2022

My sme mali tiež zvýšené pečenove testy keď bol synček takto maličký a dr.povedala že to zvyknú mávať detičky keďže ešte tie hodnoty novorodeneckej žltačky neklesli ..a tak bolo...potom sa to napravilo keď sme chodili ďalej na odbery

autor
30. sep 2022

@sonka333 takže bez akejkoľvek liečby pekne klesli? Asi to bude žltačkou ,keďže aj bilirubín tam vraj ešte má . No žltá už nieje našťastie

sonka333
30. sep 2022

Áno....žiadna liečba a bilirubin sme mali tiež vyšší...tak fakt to zrejme kvôli žltačke 🤷‍♀️tiež som sa bála ale potom ani neviem po akom čase sa všetko dalo do kopy...pečeň sa vie rýchlo regenerovať ☺

autor
1. okt 2022

@sonka333 ďakujem upokojila si ma...a normálne vás ockovali ,keď boli hodnoty vyššie ?

sonka333
1. okt 2022

Za máličko ☺nie neočkovali sme naša dr je opatrná preto brala krvný obraz....radšej sme zopakovali krvné odbery a keď bolo všetko ok tak vtedy...neboj 🥰myslím že to veľa detičiek takto má...a prvá dcerka po narodení hneď mala veľmi zvýšené pečenove testy a vtedy ozaj že som sa strašne bála lebo ja sama som bola na rizikovom v nemocnici od 6 mesiaca tehotenstva do konca tehotenstva a mala som taktiež zvýšené pečenove testy a že vraj nemám sa obávať a dcéra keď sa narodila hneď mi došli povedať že má dosť zvýšené pečenove testy 😔...to som sa vtedy veľmi bála....a všetko dopadlo dobre presne tak ako aj pri synčekovi ale on mal tie zvýšené pečenove testy až po príchode domov z pôrodnice což dcéra malá už hneď po narodení 😒...prero chápem tvoje obavy ale hlavu hore určite aj u vás všetko bude dobre 😊choďte ešte raz na odber...my sme boli 2 x a na tretí krát sa to stabilizovalo ☺prajem vám nech sa vám to čím skôr dá na tú správnu mieru 😊👏