Zvýšený tep u novorodenca

lukymelissa
15. okt 2023

Ahojte mám na vás otázku v 39tt tehotenstva mi gynekologička povedala že malej bije srdiečko trošku rýchlejšie ako by málo že sa jej zdá že ma arytmiu ale že po pôrode by to malo zmiznúť. V pôrodnici jej urobili vyšetrenie na srdiečku nemala nič ani šelest mala som to oznámiť u obvodného lekára ta ma poslala na detskú kardiológiu tam jej však vyšetrenie nespravili lebo bola veľmi nekludna a hladná iba EKG mala 165 za minútu na kontrolu mame ísť až v decembri na ambulancii u obvodného máme chodiť 2x týždeň merať pulz 3x sme už boli prvy raz pri spánku mala 120 úderov za minútu a 2x 156 úderov za minútu tiež
pri spánku naša doktorka má poslala u inej kardiologičke že nech ju pozrú aj inde chcela by som sa spýtať či tiež ste si tým niektorá prešla a ako to dopadlo strašne sa bojím stále ju sledujem ako jej bije srdiečko. Ďakujem vopred

danielahamar
15. okt 2023

Môjmu bilo srdce v bruchu brutal rýchlo, okrem šelestu nemá našťastie nic

lukymelissa
autor
15. okt 2023

@danielahamar a mali ste aj po pôrode zrýchlené búšenie srdiečka? Zvýšený tep myslím

danielahamar
15. okt 2023

@lukymelissa nikdy nikto to neriešil, teda kontrolné na kardio bolo ok, teda iba ten selest

lukymelissa
autor
15. okt 2023

@danielahamar ďakujem za odpoveď

janasz06
15. okt 2023

@lukymelissa ahoj môj syn mal zvýšený tep.mal aj na 24h holter,ktorý nakoniec nameral bežnú činnosť nič neobvyklé.,avšak sme stale na kontrole nakoľko mu zistili malú dierku v srdiečka,Mala by sa zrast do 6r.bezne tak ľudia žijú ak nie ,tak sa to operuje
Ale lekári ti lepšie povedia nakoľko každý prípad je iný.
Verím,že sa bojíš prajem veľa sily obom

lukymelissa
autor
15. okt 2023

@janasz06 ďakujem a u druhej kardilogicke sme objednaní na 25.oktobra tak aspoň na ukludnenie som chcela vedieť ako to mali druhé mamičky s takými bábätkami ktoré mali problémy s tepom . Ale ďakujem a veľa zdravíčka prajem aj vám aj synovi . A ak môžem ešte jednú otázočka ten holter znamená čo a ako ho merajú a kde ?

siska53
15. okt 2023

@lukymelissa ale co ja viem, tak v brusku maju babatka brutalny tep a vo vseobecnosti maju deti o dost vyssi tep oproti dospelym. Si vygugli, aj na nete su tie hodnoty..ze co je ok a co teda nie. Ale samozrejme, babatko musi pozriet hlavne doktor...

nikaeli
15. okt 2023

@lukymelissa na kardiológii mohla mať zvýšený tep, keď bola nekľudná. Moja dcéra mala vrodenú chybu srdca a chodili sme na kardio veľmi často. Keď bola veľmi nekľudná, dostala ľahkú dávku sedatív, aby v čase vyšetrenia spala. @janasz06 dcéra mala niekoľko dierok (cca 20) - nám bolo povedané, že sa bude sledovať do 15 rokov a ak sa dovtedy nezrastú, zvažuje sa operácia. Našťastie je už všetko v poriadku. Syn mal zase pri poslednom veľkom USG podozrenie na netypickú aortu, na čo som mala upozorniť pôrodníka. Syn je úplne v poriadku. @lukymelissa neboj sa dopredu, ak sa nezadýchava, nemodrie, nepozoruješ nič špeciálne, čo by signalizovalo nejaký problém, snaž sa byť čo najviac pokojná, aby bola aj malá pokojná. Držím prsty.

lukymelissa
autor
16. okt 2023

@siska53 no všade píšu že normálny tep u novorodenca by mal byť 120 úderov za minútu naša obvodná lekárka keď jej namerala 3x po 156 za minútu tak povedala že má zvýšení tep nevie či je to z toho že vždy pri meraní je aktívna alebo či jej srdiečko bije stále takto takže máme ísť k inému kardiologovi a nemáme čakať do decembra na kontrolu u ktorého sme boli .

lukymelissa
autor
16. okt 2023

@nikaeli ďakujem za odpoveď aspoň trošku som kľudnejšia keďže tie myšlienky že ma niečo zo srdiečkom sú strašne 😔

janasz06
16. okt 2023

@lukymelissa podľa mňa môžete byť v klude to sa spraví nebojte.
Holter sú také prícucky na tele s pristojcekom na 24h a musíte zaznamenávať čo s dieťaťom robíte a čas akolko to trvalo ,napr jedenie hranie,spánok,plač,.toto sa zaznamenáva do toho prístroja.Dr potom vyhodnocuje daný zvýšený tep a pri akej činnosti to bolo.Nebojte to bude dobré ,🤗posielam veľa síl prešli sme si tým takže chápem ten strach

lukymelissa
autor
16. okt 2023

@janasz06 ďakujem veľmi pekné ❤️

janasz06
1. nov 2023

@lukymelissa ako ste dopadli?

lukymelissa
autor
11. nov 2023

@janasz06 ahojte prepáčte že vám odpovedám tak neskoro chvála bohu sme dopadli veľmi dobre boli sme u kardiológa mali sme aj holter na 24hod. Ktorý zistil že má normálnu frekvenciu tep mala vysoký len keď bola aktívna a príčina vysokého tepu mohol byť aj zo štítnej žľazy pri odbere krvi malej zistili trošku zvýšenú štítnu žľazu tak nás čaká ešte vyšetrenie na endo. Hlavné že srdiečko je v poriadku..... ďakujem že ste na nás myslela ❤️

nikaeli
11. nov 2023

@lukymelissa no vidíš 😉 dobré správy 👍

lukymelissa
autor
11. nov 2023

@nikaeli no mali ste pravdu a ďakujem že ste ma podržali v najťažších chvíľach ❤️

janasz06
13. nov 2023

@lukymelissa super to sa teším
Tak nech ešte endo vyjde dobre
A áno myslela,lebo sme si tým prešli a viem čo to bol za strach.
Držte sa ❤️

lukymelissa
autor
13. nov 2023

@janasz06 ďakujeme dnes sme boli už aj na endo tak pravdepodobné ani štítnu žľazu nebude mať... lebo vraj tam mala trošku zvýšenú lebo bola presne prechladnuta keď jej zobrali krv. A ja ďakujem vám z celého srdca držte sa aj s rodinkou ❤️