• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zvýšený tuk a cholesterol u dojčiat. Je to normálne?

25. novembra 2008 
Dobrý deň chcela by som sa spýtať môj malý má zvýšený tuk aj cholesterol v krvi má 4 mesiace a je len dojčení . Neviem či mu to nemôže nejako ublížiť. Doktorka mi tvrdí že u dojčených detí to je normálne. Ak máte s tým nejaké skúsenosti prosím poradte
24. nov 2008 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne doktorka povedala, ze u dojcenych deti nevadi, ze priberaju viac ako by mali. Ale nejak sa mi to nezda, ze by z kojenia mal zvyseny cholesterol a tuk. Ale doktorky maju pravdu. Nemôzu si dovolit klamat , takze sa neboj.
24. nov 2008 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez by som bola kludnejsia,ked to povedal pediater. :wink:
24. nov 2008 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
iva - ako vravia baby, je to v pohode a normalne, dokonca ziaduce. NIektori tvrdia, ze toto je priprava deticiek, aby v dospelosti nemali problemy s obezitou a cholesterolom, teraz ho vedia spracovat. KOjenie je pre neho ta najlepsia strava :wink:
24. nov 2008 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dojcenie je najvhodnejší spôsob výživy v prvých mesiacoch života dietata. Je dokázaný protektívny (ochranný) vplyv proti infekcii, alergickým ochoreniam, obezite, pozitívny vplyv na psychomotorický vývoj. Dojcenie je síce spojené s vyššími hodnotami celkového cholesterolu a aj LDL cholesterolu v prvom roku života dietata, ale s nižšími hodnotami v dospelosti. Podla štúdií vykonaných na Slovensku aj v zahranicí, rozdiel cholesterolémie 0,2 mmol/l (rozdiel v minulosti dojcenými a nedojcenými) teoreticky znamená zníženie výskytu ischemickej choroby srdca až o 10%. :slight_smile:
25. nov 2008 o 02:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok