16-mesačný vydrží byť hore 8 hodín. Ako mu upraviť režim?

aiana24
16. jan 2024

Syn od 8 mesiacov prešiel na 1 denný spánok. Teraz má 16 mesiacov a trápi nás že ide neskoro spať, o 22:00. Nedarí sa mi to posunúť na skôr. Máte nejaké rady, príp. mali ste podobnú skúsenosť?

Vstáva okolo 7mej, zaspinká 11:30 a spí niekedy 2,5, inokedy aj 3,5 hodiny. Potom večer ťahá... keď ho z obedného spánku zobudím skôr, napr. po 2 hodinách, aj tak ťahá do 22:00. Snažím sa chodiť von aby sa hýbal, unavoval, niekedy to pomáhalo aby sa skôr unavil, teraz ani nie.

Jeden spánok určite potrebuje, možno ho mám zobudiť radikálne skôr - po 1 hodine? Možno len potrebujem k tomu povzbudiť, mama mi stàle vraví nech ho nebudím.

zuzanka.zuzu
16. jan 2024

kopírujem z inej témy - náš drobec nezaspí skôr ako o 22-24h, obvykle po 23h, výnimočne sa čas začína na 22h a to v podstate odkedy si pamätám, možno od 1r, teraz má 3r... nikdy nešiel spať o nejakej 19-20h či kedy vlastne takto malé deti chodia spať 😀 my sme o 21h ešte v tescu 🙈

arabelka33
16. jan 2024

@aiana24 za mňa je už o 22:00, taký unavený, že večer nedokáže zaspať ...2,5 je za mňa v poriadku na 16 mesačné dieťa.. ale 3,5 a večierka o 22:00 je pre mňa nepredstaviteľná vec.. Radšej zobudiť o 14:00 a ísť večer skôr spať. Kedy ho večer ukladáš?

cinky16
16. jan 2024

podla mna hot iez neskoro ukladas, skus ho par dni ukaldat napr. 19,30, ci nenastane zmena

ivangeline
16. jan 2024

A kedy ho ukladas? Kludne aj o 19tej. Do hodiny zaspi. ;D

majamat
16. jan 2024

och , toto sa zo vsetkymi detmi neda. nei kazde dieta zaspi. to zisti len ten, kto taketo dieta zazil.

moja dcera bola nespavec. ked sa vdaka nedostatku spanku jedno obdobie unavila tak, ze zaspala okolo 19,30hod, tak som sa snazila tento cas dodrzat denne. no bolo len moje zelanie, aby takto zaspavala stale. do 2t sa jej zaspavanie posuvalo tak, ez uz zas zaspavala po 22hod a zbytocne sme se 2-3hod valali v posteli.
v priebehu dna sme dodrziavali stale ten isty rezim. nie vsetky deti sa daju nadstavit.

zorkahorka
16. jan 2024

Na obed ho urcite nebud. Tuez by som ukladala skor. Zrejme nemate spravny sposob vecerneho uspavania, treba nieco zmenit. Ja davam deti do postele 20,30. Zhasnem, lahnem si k synovi, chytim ho za ruku a o chvilu spi. Nekomunikujem s nim, nereagujem nanho.

majamat
16. jan 2024

@zorkahorka to som aj ja skusala s dcerou, ale v nej bol stale taky nepokoj, ona sa dvihala, krutila, hrala s rukami, nohami, gulala po posteli a pod,. ci som reagovala, ci nie. niekedy jej aj oci uz zatvaralo,a le bola v nej taka nervozita, co jej nedovolila spat. rusilo ju to.

minesasubu
16. jan 2024

Bratrancova mala je taka ista , má 18 mesiacov cca od roka ked spi dlhsie ako do 14 ide spat medzi 22-23 skor nezaspi , cize poobede spi maximalne hodinu az 1,5 , musia budit inak by s nou boli hore , boli časy ked s nou tahali aj do pol jednej a potom vyspala rana do 9
cize ja odporucam vyskusaj budenie a uvidis ako to bude vecer

babulkomale
16. jan 2024

@majamat to nikdy nepochopia rodicia deti unavenych styri hodiny po poobednom zobudeni.
To su rady...daj ho spat. Vaaaaaazne? To by mi nenapadlo 😃😃😃

babulkomale
16. jan 2024

@ivangeline 😂😂😂

oblecenie99
16. jan 2024

Toto treba zažiť, aby to niekto pochopil. Skúšame neustále, prakticky roky ukladať o siedmej, pol ôsmej, má 4 roky a nič nepomáha. Odpáli to skôr tak, že ja som dolámaná ako ležím na zemi vedľa neho, aby zaspal, hodiny sa takto trápime, on sa prehadzuje na posteli, skôr ako o desiatej nezaspí - mal 4 roky. Nepomáha rušenie spánku cez deň, ani krátky spánok, ani rozbitie v škôlke, v prírode, ničím.

oblecenie99
16. jan 2024

.. a to ešte doplním, že samozrejme on nezaspí, ja či jeho otec počas jeho uspávania však hej, potom sa zobudíme uprostred noci, dolámaní, choď sa ešte osprchovať, no a zaspi ak vieš... a o šiestej budíček. Ja som vlastne prišla narodením dieťaťa o svoj celý večer a pokoj :D

stannkal
16. jan 2024

@aiana24 ja by som malé dieťa zo spánku nebudila, spánok je super dôležitý pre jeho vývoj. Naša dcérka mala tiež taky režim a zmenilo sa to až keď prestala cez deň spávať. Môžeš skúsiť posunúť nočný spánok ale to pôjde jedine tak, že bude aj ráno skorej vstávať, podla mňa.

lavender94
16. jan 2024

Čo je zle na tom, že ti zaspí o 22? Nie je to nič neobvykle a pokiaľ nie je večer už nervózny a ma celkovo dostatok spánku, nevidela by som to ako problém. Nie každý je taky, že chodi spať skôr a skoro vstane a to platí aj pre deti. Nie každé dieta zaspí o ôsmej. Môžeš to skúsiť aj tak, že ho ráno zobudíš o hodinu skôr a potom ho uložiš o 20-21. Ale každy ma svoj režim. Ja by som tiež nedokázala ísť spať o deviatej a vstávať o štvrtej do práce. Proste radšej by som robila nočné ako toto.

babulkomale
16. jan 2024

@oblecenie99 ja som sa poucila a idem uspavat osprchovana, umyte zuby, ponatierana, v pyzame. Potom sa len presuniem 😃

majlo1234
16. jan 2024

@lavender94 vsetko je na tom hrozne😂 to ti odpovedam za seba, ze nemam ani trochu kludu, lebo ked mi decko zaspi po desiatej, uz odpadnem s nim.
Ale nas syn ma 2,5, tiez sme nali take obdobia, ze aj po 23tej zaspal, a dospaval cez den. Teraz ho uz nenechavm spat cez den bud vobec, alebo len hodinku, a potom ide v relativne normalnom case spat, pokial nespi cez den, tak kludne zalomi o 20tej a spi do nejakej siedmej osmej rano, co je pre mna daleko priatelnejsie, ako ked vstaval po deviatej, cez den spal tri hodiny a potom siel soat pred polnocou😄

majamat
16. jan 2024

@oblecenie99 moja dcera ma uz 13r a spi dobre, ale teda zivo si vspominam na tie chvile. nemali sme meisto, tak mala postel 160cm. nei som vysoka,a le lezala som pri nej a nohy vylozene na doske, aj ked som si ju obalila, tlacilo to. akoze hroza. vzdy som zaspala skor a potom fakt dolamana.

majamat
16. jan 2024

no u nas sice vynimocne, ale aj okolo polnoci mi dcera zaspala.
u nas sa to zlepsilo ako zacala chodit do skolky, j ked u kazdeho tot akto nefunuje, synovec je tiez taky divoch a malo spava.

tamitamitami
16. jan 2024

Moja má 2 roky a tiež si nevieme nájsť režim aby spanie bolo vporiadku (začalo to keď prešla na jeden spánok).
Sú dve varianty ktoré sa u nás dejú. Ráno vstane o 7, cez deň nespí vôbec a večer ju uložím bez problémov o 19 ale vidím na nej že od cca 16-17 je nervózna a chce sa jej spať.
Ráno vstane o 7, pospí si od 13.30 do 15 ale potom je večer katastrofa ju uspať...to mi zaspí až okolo 22-23.

aiana24
autor
17. jan 2024

@arabelka33 snazim sa o 8mej, mame ritual, ale potom sa trapime v spalni, vratime sa do obyvacky... neustupit a zostat v spalni mi nefunguje, nie je dost unaveny

aiana24
autor
17. jan 2024

@cinky16 no mozem skusit

aiana24
autor
17. jan 2024

@oblecenie99 fuu to nie je dobra vyhliadka na najblizsie roky, ak moje dieta zostane takto fungovat 😀 tiez padam unavou ja ale dieta si fici

aiana24
autor
17. jan 2024

@stannkal rano skorej vstat mi nevadi, len vecer uz nevladzem. Spanok je jasne ze dolezity, ale najzdravsi spanok je vraj medzi 20tou a polnocou

aiana24
autor
17. jan 2024

@lavender94 zle je to ze ja zaspavam skor ako dieta :D nevladzem mu vecer

aiana24
autor
17. jan 2024

@babulkomale u nas uz polroka tak, lebo casto zadriemem s nim

karmen118
17. jan 2024

@aiana24 a musíš ho dať spať cez obed/po obede? Chýba mu ten spánok? Ak musí ísť spať skús mu ho skrátiť na hodinu-max hodinu a pol, či to spraví nejakú zmenu. Moja staršia od 1 roka začala úplne bojkotovať spanie po obede, keď mala rok a 3 mesiace vzdala som to, potom mala po obedné spanie až v škôlke. Tým pádom keď za obedom nespala chodila večer skorej spať o siedmej večer bežne už tvrdo spala. Mladší syn tiež po roku začínal pomaly bojkotovať poobedný spánok, keď mal vek ako teraz tvoj tak mi spal poobede málokedy a potom večer tiež nevedel zaspať, nakoniec som mu poobedný spánok zrušila úplne mal asi 18 mesiacov, a znovu tiež začal spávať až v škôlke, aj keď tam tiež od začiatku veľmi nechcel. Obaja mi potom spali už o siedmej večer, keď už chodili do škôlky tak sa to presunulo na ôsmu, keďže v škôlke trochu pospali o toľko sa im posunul spánok večer.