2-ročné dieťa chce zaspávať len v kočíku

tonii33
14. feb 2024

Ahojte poraďte mi prosím ako má moju 2 ročnú dcérku naučiť zaspávať v postieľke. Viem že je to naša chýba že sme si ju tak naučili 🥺 každý večer aj poobedie keď ju uložím do postieľky že ide spinkať a bude toľko plakať a stále vychodí z tej postieľky a hovorí že chce späť v kočari nakoniec ju uspim v kočari čo niekedy trvá dlho a už mi to lezie na nervy po celom dni ešte hodinu natriasať. Aké máte skúsenosti poraďte 🥹

veronikaszabova
14. feb 2024

@tonii33 no treba ju to odnaucit. Musis vydrzat. V skolke ju tiez nebudu natriasat v kociku.

luciaruz
14. feb 2024

Podla detskej psychologičky musíte zotrvať vy. Aj keby ste sa mali sto krát s ňou otočiť do postele.

kris_tin257
14. feb 2024

Môj syn zaspával od malička len v kočíku, v dvoch rokoch som ho dala do škôlky, prvý deň mal spať v postieľke a neuveríš úplne bez problémov 😊 tak doma spal v kočíku a v škôlke v postieľke v škôlke si tak zvykol na postieľku že potom už aj doma to šlo bez problémov

lucik194
14. feb 2024

vitaj v klube "kocikovom"

u nas bolo detto, zvykla som si

od narodenia, spala iba v kociku, ..... v pohybujucom sa kociku...... takze este horsie......

nie neboj sa, z toho vyrastie, u nas dieta prestalo v 2r poobede spavat, takze sa to vyriesilo uplne samo. od 1,5-2 r uz nemusel kocik sa pohybovat, len proste zaspala v nom..... tak spavala v kociku, vies ako mi odlahlo, nechodit kazdy den s kocikom na 2 hodiny von?......

nikdy som dieťa hodinu nenatriasala poobede, bud zaspala za 15 min alebo vobec, ked nechces spat, nebudes...... naco seba nervovat a hodinu kocikom triast? vela z 2r deti poobede spat uz nepotrebuje......

viestta
14. feb 2024

Odnes kocik z dosahu a vydrz tych par dni. Ona sa nauci zaspavat, ale vy sa musite ozbrojit trpezlivostou

tonii33
autor
14. feb 2024

@lucik194 no niekedy mám pocit že poobede už ten spánok nepotrebuje lebo zaspať nechce ale myslím že ona ešte by mala spať tak ju uspavam ďalej