4-týždňové bábätko zaspáva na prsníku

21. aug 2023

Ahojte, poraďte čo/ako robiť, keď 4 týždňové bábo stále zaspáva na prsníku? Kojila som ho 3 hodiny skoro v kuse. Pocucka, zaspí, budím ho, spí tak ho dám do postieľky. O 5-10 minút hrozný plač a tak stále dokola. Ale mne to príde, že niekedy ani už nie je hladný, len chce spať na prsníku. Lebo hrozne plače, priložím si ho a hneď zaspí. Mám ešte staršie dieťatko a musím sa venovať aj jemu. Poraďte čo robiť, nech je aj bábo spokojné, aj ja ešte schopná sa starať o staršie dieťa. Veď mne by bolo málo, keby deň mal aj 48 hodín 😕 a ešte sa obávam, že si tak zvykne na prsník ako náhradu dudlika, že sa fakt z domu ani nepohneme. Staršie dieťatko som nemohla kojiť, tak je to pre mňa vlastne niečo nové.

patka06
21. aug 2023

Skúšala si dudlík?

veroonr
21. aug 2023

V prvom rade sa treba zamysliet ci je prso nahradou dudlika alebo dudlik nahradou prsa... Toto je uolne normalne apravanie maleho babatka. K starsiemu dietatu je idealne mat dalsiu osobu alebo ked je aspon trochu starsie, davat mu aktivity aby sa zabavili nejaky cas aj same. Drzim palce

bluemoon24
21. aug 2023

Toto je uplne normalni, je to jeste velmi malicke miminko. Musi byt stale na prse, i kdyh o mas u sebe/nosis ho? Pokud ne, tak si kup satku, mozna by ti pomohla. Drzim pesti ❤️

226lenka
21. aug 2023

Keď zaspí tak mu skús dať cumlík

krisbar
21. aug 2023

Do satky si ho skus dat.

autor
21. aug 2023

Ďakujem všetkým za odpovede. No dudlik mu moc "nechutí" . pocucka, ale vypľuje ho po chvíľke. Niekedy zaspinka aj s dudlikom ale prevažne teda musím priložiť na prsník. Ja rozumiem, že chce ma cítiť, že sa cíti bezpečne na mne, ale teda mne to už príde moc. Však stále len prikladám 🤦‍♀️
Áno presne, už som pozerala nejaké nosiče (šatku by som sa bála uviazať, radšej ten nosič). Tak jedine ešte to vyskúšať, že budem mať pri nosení aspoň ruky voľné a môžem sa hrať so starším. Lebo už ozaj neviem. A staršie dieťatko, no je mi ho ľúto, lebo vidím, že je smutný, že už nemám na neho čas. Ale tak musíme to nejako vydržať. Ešte keď manžel má voľno, venuje sa staršiemu, ale teda chodí do práce, tak toho času moc tiež nemá 😕

erickatt
21. aug 2023

Pozor na vyber spravneho nosica.

autor
21. aug 2023

@erickatt ďakujem, čítala som, že na začiatok je lepšie vyskúšať v požičovni viacero značiek.

erickatt
22. aug 2023

Alebo skus pozriet skupinu v tvojom meste

floki1994
22. aug 2023

Vyskusaj aj viac typov dudlikov...moj vezme len jeden druh..taky velky od aventu..bez neho neviem co by sme robili

autor
22. aug 2023

@floki1994 ďakujem za radu 🙂. Teraz mám dva dudliky, ale oba rovnakého tvaru, objednala som ešte jeden, anatomický od sauvinex vyskúšam, možno mu bude lepšie pasovať

erickatt
22. aug 2023

Moja vnucka dudu len curaprox.

erickatt
22. aug 2023

Od kial si? Ake mesto

veropet
9. jan 2024

Ahoj @autorka, prosim ako sa ti vyvinula situacia co si popisovala. Mne sa momentalne s mesacnym babom deje presne to iste. Druhe sice nemam, ale budem rada za radu 🤗