Ako ste zistili, že dieťaťu stačí iba jeden spánok?

2. júl 2023

Ahojte, ako ste zistili ci dietatku staci uz iba 1 spanok ? Vsade pisu ze prechod na 1 spanok sa odporuca az v 15. - 18. mesiaci...My mame odmala taku vcelku spachtosku, doteraz spavala v noci cca 11-12 hod. , doobeda 1,5 hod. a poobede 1,5 hod...v poslednom case zacala odmietat poobedny spanok a je tazke ju nan uspat- zaspi jedine v nosici, ale potom zase ma problem zaspat vecer...Neviem teraz ci je to nejaka spankova regresia, alebo uz je pirpravena na 1 spanok ? Dnes pospala poobede prakticky len zo 10 minut, a teraz vecer zaspala snad do 5 minut....Problem je ze si neviem predstavit kedy ju dam spat, lebo ona po rannom zobudeni vydrzi malicko hore, 3 hod. maximalne, neviem ako by som ju drzala hore od 7 . do 12..... potom poobede mi uz v pohode vydrzi viacej.

selest
2. júl 2023

Ak som cez den uspavala hodinu, a potom vecer nechcel spat tak som vynechala denny spanok

biem22
2. júl 2023

Kľudne ju mozes dať spať 10:30/11:00 môj tak na začiatku chodil, lebo ráno dlho nevydržal, vyskúšaš a uvidíš 🙂
A vlastne aj teraz veľa krát ide ešte o 11tej, má o 2mes. 2r

mareka49
2. júl 2023

Vek dieťaťa?

vmiri
2. júl 2023

Môj má rok a pol a tiež ráno vydrží tak 2 a pol hodiny hore a potom sa už pýta spať, okolo obeda/pred obedom vstane a niekedy už ani do večera nespí, ale niekedy už o 15tej na ňom vidno že je unavený tak ho dám spať a pospí si. Nevadí mi, že to nemá vždy rovnako, časom sa to utrase, ráno vydrží viac a postupne sa to zmení na jeden. Myslím že aj u teba 🙂

katesocka
2. júl 2023

Starší syn prešiel na 1 spánok keď mal 15 mesiacov a teda bolo to vtedy, keď som ho na prvý spánok uspávala strašne dlho, aj po vyše hodine uspávania bol stále hore, tak som to vzdala a dávala som ho spať iba raz.

katka533
2. júl 2023

Uz ma vela spánku, skratte nocny na 10 hodin
.Potom, ked sa bude uz dlho uspavatza par mesiacov, prejditena jeden.Teraz bude mat tych 13 dokopy , potom stačí 12. 10 vnoci, 2 cez den

patka06
2. júl 2023

Dcéra mávala spánok doobeda vonku v kočíku a poobede doma v postieľke.
V 6. mesiacoch keď už v kočíku sedela sama vynechala dobedňajší vonku - bola zvedavá , zaujímalo ju okolie a proste nezaspala.
Tak prirodzene prešla na 1 spánok doma v postieľke - prespala cca 2 hodiny a približne odvtedy aj celú noc

kulumulu123
2. júl 2023

Mije obe deti od cca 2r uz cez den nespavali ale o 19 bola u nas vecierka a zaspali do 5min, spali celu noc...
Problem nastal az v skolke ked museli na poobedny spanok, a vecer mi do polnoci odmietli spat.. Cez vikend ked nespali tak vecer v pohode... Ucitelky ani riaditelka si to nechceli nechat vysvetlit tak chodili do skolky iba doobeda a ja som mala zasa nejaky normalny spankovy rezim doma 👍

marianarem
2. júl 2023

No presne podla takehoto spravania som to spoznala. Tiez ale bol problem, aby vydrzal tahat az do vecera uplne bez spanku. Tak sme to v prechodnom obdobi riesili takym kratuckym zdriemnutim do 10 minut niekedy behom toho poobedia. Ked som videla, ze je uz grogy, tak som ho nechala tych 10 minut a potom som ho zobudila. Pekne potom potiahol az do vecera a potom normalne zaspal. Robili sme to takto aj pri prechode z 3 spankov na 2, aj z 2 na 1.

gajdosovci
2. júl 2023

Mne keď prechádzal na 1 spánok, tak tiež už o 18.00 bol riadne unavený.. Tak chodil spávať na noc už vtedy. Vždy mi vydržal späť až do rána. 😄 Bolo to síce o držku, ale napr. z návštevy som chodila tak, že bol prezleceny v pyžame a mlieko vypil v autosedačke a doma sme ho len preniesli. Asi po mesiaci sa to nejako urtiaslo a zvykol si chodiť spávať večer už neskôr.

autor
2. júl 2023

@biem22 a to dokedy spi ked ide tak skoro spat na ten 1 spanok?

autor
2. júl 2023

@mareka49 pardon uplne som zabudla napisat ze bude mat rok o tyzden,.

autor
2. júl 2023

@katka533 nocny jej nechcem menit, ked tak budem pracovat s dennymi spankami....ak je rano hore skor ako o ,7 je zla....a vecer chceme zas svoj klud, hoci by mozno potiahla dlhsie..

katka533
3. júl 2023

Tak sa aj odporúča,10hodin,lebo potom moze mat aj nekludny spanok,ked bude dlhý, ale ako chcete vy samozrejme

andreatytler
3. júl 2023

Tiez som sa pytala tuto otazku ked mal syn rok.
Problem pri zaspavani je presne signal k tomu ze treba prejst na jeden spanok, ale zaroven je dolezite aby dieta vydrzalo mat dost dlhe bdele okno. 3 hodiny je velmi kratko.
Nas syn mal tiez bdele okno rano kratsie ako poobede, ale 3 hodiny je prikratko. Musi aspon 4 hodiny vydrzat. Ved ak das spat o 10:00 a bude spat 2 hodiny, tak potom vecer bude musiet mat bdele okno min. 6 hodin.
Ja by som este cakala a uspavala na 2 spanky aj ked je to boj. Aspon 2-3 mesiace vydrz a potom tahala prve bdele okno na 4 hodiny a druhe bdelle okno min 5 hodin.

Vecerny spanok budes musiet posunut. Tiez som mala koli tomu stresy, lebo pevna vecierka bola pre mna velmi dolezita, ale pekne sme to zvladli.
Asi 3 mesiace bol cely rezim von oknom. Jedninne dolezite bolo dodrzat bdelle okna. Ak sa zobudi velmi skoro, budete mat dva spanky a neskoru vecierku, tym padom sa rano zobudi neskoro a bude vam stacit 1 spanok. V ten den pojdete spat skoro a tym padom sa dalsi den zobudite tiez skoro a tak sa vam budu striedat dni s 1 a 2 spankami. U nas to trvalo 3 mesiace.

biem22
3. júl 2023

1,5-3,5h 🤣 on to má každý deň inak . Večer, ale o 19/19:30 spáva 🙂 ráno vstáva okolo 6:30

zdenkak87
3. júl 2023

Nas uz ani neviem.kedy prechadzal na 1 spanok, moholo mat tak okolo 13-14 mesiacov cca. Presne tak som to zistila ze uspavanie trvalo vecnost, nebol este dost unaveny. Teraz vstava rano vcsinou 6:00-6:30, cez den spi cca 11:30/11:45-14:00/14:15 a vecer zaspava tak cca 21:00/21:15. Zaspava vzdy sam, bez uspavania a do 5 min spi aj cez den aj vecer.

lorin29
3. júl 2023

Naša keď mala 11 mesiacov spala už len raz teraz ma rok a trištvrte a už ledva spi cez den

autor
3. júl 2023

@katka533 tak nevien kde sa to odporuca ja som citala zviacerych zdrojov ze 11 je idealne v noci, co nam aj sedi momentalne, tych 12 je skor vynimocne...nasa mala spavala extra vela a rano sme ju vzdy museli budit od narodenia, takze toto je dost individualne..

mareka49
3. júl 2023

Oficiálne je dosť skoro na jeden spánok, ale zas nie je to úplne výnimočné.
Mne prešiel prvý syn v 14 a druhy v 15 m.
Možnosť A, skrátiť nočný spánok a vtedy ti vyjdu dva pekne denne v pohode.
Ak nechceš meniť nočný spánok, možnosť B.
Skúsiť od 7 do 11 bdieť.
Potom dlhy spánok aspoň do 14 hod.
Dá sa ak ideš s dieťaťom von.
Risk je preunava a nie vždy sa stihne obed pred spanim