Ako zmierniť Moro reflex u trojmesačného bábätka?
Ahojte,
Chcem sa poradiť existuje niečo na zmiernenie Moro reflexu nejaké cvičenie , prípadne plávanie ? Naše bábo má 3 mesiace a každé jedno uspávanie trvá strhávanie až 1 hodinu kým zaspí, je to ozaj neúnosné pozerať sa na to ako by aj spal ale budí ho to . Baliť sme ho skúšali ak do ulitky aj do plienky aj do perinky zobudí hovto ak keď nestrhne rukami , v pozícii na boku spať nechce … prosím akékolvek rady . Ďakujem
@riaja Toto diagnostikuje jedine neurolog, ak mas obavy porad sa s pediatrom a ten nasledne odporuci vysetrenie u detskeho neurologa.
Pre takéto príznaky zvýšenej dráždivosti u bábätka všeobecne platí- ak kojiš dávaj si magnézium, trošku to zmierni príznaky u dieťaťa. Ak dávaš dieťaťu z nejakého dôvodu pyridoxin, alebo vseobecne vysoke davky B vitaminov tie docasne vysad. A zároveň, keď kojiš a ty berieš nejaké lieky napr. na štítnu žlazu, ale aj niektoré iné, tak tie to budú trošku zhoršovať. Inak vekom cca 4-7. mesiac postupne slabnú až zmiznú, treba len vydržať. Pri mimoriadne výrazných prejavoch sa dá dať bábätkám na to lieky na predpis od neurológa, ale to len naozaj v opodstatnených prípadoch.
@riaja Ano, su cvicenia na integraciu morovho reflexu. My sme cvicili ale az od tusim 4-6 mesiaca, ked uz by Morov reflex nemal byt a napriek tomu ho mal. Nam ukazalal cviky fyzioterapeutka-osteopatka.

Ale Morov reflex je niečo iné keď trhnes nejakou podložkou na ktorej leží si si istá že nemá nejakú inú poruchu spánku epilepsiu alebo niečo podobné?