Časté nočné budenie 7-mesačného bábätka

18. okt 2023

Dobrý deň chcem sa vás spýtať či máte niektorá mamina skúsenosť s častým nočným budenim?
Moja dcéra má 7 mesiacov a od začiatku 4mesačnej regresie nás trápi časté nočné vstávanie a uspavanie za každým čo sa zobudí
Niekedy vydrží spať pekne do pol noci potom trošku počičikam a potiahne ďalšie 3 hodinky
Ale väčšina noci je taká že sa začne budiť už o 22tej a potom každú jedinú hodinu,nad ránom je to ešte horšie keďže vtedy je ten spánok najľahší
Skúsila som naozaj všetko,aby spala viac alebo menej
Aby išla spať skôr/neskôr
Zaplatila som si prednášku o spánku aj poradenstvo no absolútne nič nepomohlo
Skúšali ste niekto sedaliu sirup?
Ráno úplne vstane 6:30
Zaspí 8:30 cca do 9:15
Zaspí 12:00-13:30-14:00
Zaspí 16:00-16:30
Nočný spánok má medzi 19:30-20:00
Časy sú orientačné vždy je tam cca pol hodinka hore dole
Neviem čím to je že jedna noc je trošku lepšia ale potom príde noc kedy spím dokopy možno 2 hodiny.
Stretli ste sa niektorá s tým prosím vás? Ako dlho to u vás trvalo? Pretože ja mám pocit že sa neviem ani o vlastné dieťa postarať že neviem čo potrebuje keď takto fungujeme už dlhodobo
Ďakujem

tinka_1807
18. okt 2023

Nejdú jej zúbky? ... náš do cca 3esiacov spal krásne, budil sa 2 krát iba na kojenie a som si vrvaela, že mám úžasné dieťa. No ale potom prišli zuby a zrejme aj nejaké vyvoje mozgu, ktoré dieťaťu nedaju spavat. A nočné budenie potom bolo podobné ako u teba. Najlepší spánok mal do polnoci, potom sa niekedy každú hodinu budil. Reálne mu prvé zúbky vyšli až v 6 mesiacoch, ale myslím si, že už 3 mesiace predtým ho začali bolieť, resp. Svrbiet a teda v noci sa to prejavovalo budenim. Okolo 1 roka sa to so spánkom začalo zlepšovať, cca v roku a pol prespal noc. 🙂 ... bez nejakého tlačenia, alebo sledovania režimov. Proste to prišlo samo. Teraz má rok a trištvrte a znova sa začal budiť a predpokladám, že kvôli tomu, že mu vyjdú posledné stoličky. Ono asi ti neostáva iné ako vydržať. Viem, že to nie je príjemné, ale je to tak, no. Myslím si, že s bábätkom nie je nič zle, proste len v tom období od cca 4. Mesiaca po rok sa toho deje hrozne veľa - dieťa sa prudko rozvíja a jeho mozog v noci najviac pracuje a k tomu ešte aj tie zuby.... Takže skús vytrvať a sledovať, či napríklad to nie je kvôli zubom. 🙂