Časté nočné budenie ročnej dcérky

kikiballa
21. júl 2023

Ahojte. Mám takmer ročnú dcéru,ktorá sa v noci budí každú hodinu. Trvá to skoro dva týždne a ja som už nesmierne vyčerpaná. Do teraz spinkala ukážkovo,vstávala iba raz na kojenie. Idú jej zúbky ale nevyzerá, že by sa budila kôli bolesti. Mám ukončiť nočné kojenie? Alebo kde by mohla byť zrada. Prosím vaše rady či skúsenosti.

domka222
21. júl 2023

Presne takto aj moje deti. Budili sa na kojenie každé 2-3 hodiny. Potom prišiel zlom a každú hodinu. Po dvoch mesiacoch takého budenia som to vzdala a prestala dojčiť. Mali rok a pol

kikiballa
autor
21. júl 2023

@domka222 takže odporúčas ukončiť dojčenie? Ja som rozhodnutá už dlhšie,že to stopnem. No netuším či mám na to ísť štýlom,že od dnes žiadna cica alebo postupne 😔

miska1701
21. júl 2023

@domka222 ako ste prestali kojit? Ja som chcela ale neviem ako nato..
Prereve aj celu noc ked jej nedam

petamich
21. júl 2023

hlasim sa do skupiny "prestala som kojit" akurat nas sa budil asi kazdych 45 min. - je to na tebe, ja som dala pred spanim UM, zrazu sa v noci budil uz iba 2x ale o 1-2 tyzdne uz MM nechcel, z flasky slo rychlejsie ale teda skusila som pred tym, ci nepomoze, ze s nim spi manzel a ja pridem len nakojit, znamej fungovalo, u nas nie, mne osobne to nevadilo, lebo okolo roka som aj tak chcela prestat kojit

a ja som teda stopla tak, ze od zavedenia prikmov sme sli jeden prikrm zavedeny, minus jedno kojenie, takze mal MM uz iba rano, vecer a v noci, potom sme zrusili ranne, potom dostal vecer flasu, nocne sekol sam a ked sa s prsom zacal len hrat, dostal flasu, tak mal 2x v noci UM (okolo 1 a 5) a od 1.5 roka prespi celu noc

kikiballa
autor
21. júl 2023

@petamich no dnes kúpim mliečko a skúsim jej ho dať pred spaním. Uvidím čo to urobí. Možno jej už moje mlieko nestačí a je hladná. No kto vie. Vyskúšam.

miska1701
21. júl 2023

@petamich boze, ked ta moja ziadne um nechce, skusala som aj plnotucne krabicove, vypluva🙈
Tiez uz kojim minimum, cez den tak 1-2x
Skor v noci, ked spekuluje

zuzkaa1991
21. júl 2023

@kikiballa kazde dieta je ine moxu byt aj zubky moja bola od narodenia na UM.a budila sa...nie.raz sme.aj 3 hodiny boli hore 🙈🙈co.si pamatam....ale skúste co.radia.mamicky vy musite vidiet ako mama.prikrmy ci.s.prsom.sa.hraje alebo riadne pije ;).

milanemila
21. júl 2023

Mojej ked isli zuby tiez sa budila kazdu hodinu na kojenie jej to pomahalo a tisilo ju, bola to katastrofa. Odstavenie ti moze pomoct ale aj nemusi 🤷🏼‍♀️ pre mna bolo stale jednoduchsie v noci nakojit ako vstat a ist zarabat umele mlieko. Kojila som vyse roka a pol a potom som jej uz ani nezacala davat umele. Mozes to skusit ale este nema ani rok, ja by som kojenie takto nasilu neukoncovala pri takom malom babatku.
Dalsia vec je, ze absolutne odmietala akukolvek flasku ani UM ani moje odsate sme do nej nedostali :D

sajmonka_1216
21. júl 2023

@kikiballa moja má 15m a niekedy sa budí viac, niekedy menej.. ale určite nie je hladná, lebo sa naje aj pred spaním...ale proste potrebuje akoby ked sa prebudí vedieť že som tam.. že niekedy stačí že ju vezmem na ruky, tak je kludná, ale na to, aby zase zaspala potrebuje dudlať.. :D
UM som tiež kúpila, bojovali sme s t ým akurát, lebo cítila, že má v ústach niečo iné...takže toto nepomohlo :/

kittykat22
21. júl 2023

@kikiballa rocne dieta uz nepotrebuje nocne kojenie. V pohode odstav a pokracuj len cez den. Mala se lepsie vyspi a bude kludnejsia, ty sa lepsie vyspis a budes spokojnejsia. Ziadna zdravotna ujma nehrozi.

petamich
21. júl 2023

@kikiballa tiez som mala teoriu, ze moze byt hladny, lebo len si cucol a spal 🤷‍♀️ ci bola spravna alebo nie to uz asi nezistim ale ked sa zo dna na den zacal budit len 2x tak asi na tom nieco mohlo byt - inak u nas fungovala taka flata od MAM s drziakmi, ked si nemohol sam drzat nechcel

petamich
21. júl 2023

@miska1701 my sme mali asi stastie, kamosky mi odporucili Kendamil, ze je chutnejsie ako ostatne (neviem nemam otestovane len som na ne dala) a hned akceptoval, neskor sme presli na Bebu a tiez bez problemov ale ked nechce ziadne, tak to moc clovek nevymysli

kikiballa
autor
21. júl 2023

@zuzkaa1991 no ona cez deň sa nekoji vôbec. Rada pije pred spaním a raz v noci. No teraz každú hodinu si trošku akoby cucne a zaspí. O hodinu zase a tak dookola do rana. Vyskúšam jej dať mlieko pred spaním a budem hľadať ďalej 🤦

kikiballa
autor
21. júl 2023

@kittykat22 ona sa cez deň už nekoji. Teraz každú hodinu vstane, trošku si cucne a spi ďalej. No o hodinu zase. Ale mám podozrenie,že to budú zúbky. Ale aj tak skúsim to mlieko. Zdá sa mi,že jej moje už asi nestačí.

cookie29
21. júl 2023

@kikiballa No moje dieta tak fungovalo do 3 rokov... a Tvoje mlieko jej nestaci, predpokladam, ze ako rocna ma uz veceru? takze nie len mlieko

kittykat22
21. júl 2023

@kikiballa jasne, vyskusaj mlieko 👍

beata_k
21. júl 2023

@kikiballa Mojmu ked idu zuby chce casto v noci dojcit. Ked ta faza prejde opat sa vrati k dvom - trom za noc. Plus je teplo. Pre babatkadiskomfort.Tebe sa nemusi zdat, ze je to od zubov, ale zrejme ano. Kazdopadne by som s dietatom nic nemenila ked mu idu zuby. Je to odsudene na neuspech.

kikiballa
autor
21. júl 2023

@cookie29 má kaše na večeru. Cez deň už krásne je normálne jedlo a že jej teda chuti 😁

kikiballa
autor
21. júl 2023

@beata_k a koľko asi trvá ta fáza? Lebo ona sa cez deň tvári,že sa nič nedeje. Totálne confused som z nej 🤭

zuzkaa1991
21. júl 2023

@kikiballa to.potom nie je o hlade ale o dudlovani podla mna;)

biankaaaa
21. júl 2023

Aj my sme prestali s kojenim

domka222
21. júl 2023

@kikiballa prvé dieťa odvtedy spí celé noci. Nedala som už prsnik vôbec. Teraz sa trápim s druhým

domka222
21. júl 2023

@miska1701 to je normálne, že prvé noci prereve. U prvého to trvalo cca 4noci. Teraz u druhého máme za sebou dve noci. Prestala som zo dňa na deň. Teraz je to ale s prsnikmi hrôza. Hrče a dosť bolesti.

aliaray1
21. júl 2023

@kikiballa co jej davas na zubky? Ak nic, tak 3ml nurofenu pre deti od 3 mes a vymasirovat calgelom alebo na dudel a do pusky v posteli pred spanim nasu upokojilo a zaspala az do rana...zakazdym. kojenie by som ja osobne neukoncila. A ponukali sme jej vela vody cely den. Nurofen zaberal do max 20min.

aliaray1
21. júl 2023

@kikiballa kasa nasej vecer nerobila dobre, dali sme jogurt a super alebo zeleninove lahke vecere.

minesasubu
21. júl 2023

Okolo 1 roka byva spanková regresia mozno je to na vine