Čo dať bábätku na zaspávanie?

llnzz
25. sep 2023

Ahojte, čo ste dávali svojim babatkam na zaspávanie? Myslím hračku alebo také niečo s čím sa hrali keď zaspávali. Moj maličký zaspáva pri dojčení ale teda takým štýlom že sa mi vždy hrá s druhou bradavku naťahuje, žmolí, štípe ma do nej🤦🏻‍♀️😂 a moje bradavky to už nezvládaju tak hladám inú alternatívu ktorá by mohla zabrať skúšala som už ale plienku, aj mojkáčika, plyšáka, dudle dať do ruky ale bez úspechu…

lucia851
25. sep 2023

@llnzz kolotoč nad postieľku nemáte?

jajanka31
25. sep 2023

@llnzz veru bez uspechu nam nezabralo nic, uz ani nekojim ale ruka stale vo vystrihu. A uz mi to brutalne lezie na nervy, to ze to boli ani nekomentujem.. ale nepomohlo ani vysvetlovanie.. momentalne chcem kupit antistresove prso a dam mu to 🙂

bajka16
25. sep 2023

Môj mladší mal normalne mojkáča taký malý plyšák s dečkou. Starší si žmolil rožtek z deky a robí to doteraz.😀

petamich
25. sep 2023

nas mojka pred spanim deku 🤷‍♀️ zili sme v presvedceni, ze ziadneho mojkacika nema a ze si nevytvoril ziadnu spankovu asociaciu na predmet ale mylili sme sa, jedna konkretna deka, co dostal na Vianoce ked mal pol roka a bez nej nezaspi

jakubkoanjelik
25. sep 2023

Prvorodený nemal nič, oblapával mňa, dcéra dostala malý detský uterák, zaspáva tak, že žmolí lístok.

anavixy
25. sep 2023

Moja musi mat muselinovu plienku, zmoli roztek. Ale ak potrebujes len na dojcenie, skus gorale na krk (speci urcene na to, nie klasicky nahrdelnik) 🙃

nafka0483
25. sep 2023

Ma mojkaca - zajaca s dlhymi usami a tie uska zmoli a taha si ich pomedzi prsteky.

zorkahorka
25. sep 2023

Vloz mu pocas dojcenia do rucicky svoj prst

aliaray1
25. sep 2023

@llnzz ja som mala pri kojeni pre malu cervenu plysovu chobotnicku a tej zmolkala chapadielka. Je to senzoricka hracka.

ivanakaka
25. sep 2023

@llnzz je to na nervy ale je to krasne…

ivanakaka
25. sep 2023

@ivanakaka a co duda?

elanor
25. sep 2023

bavlnena plienka, na zaciatku velka klasicka plienka, neskor maly mojkacik z takeho materialu ako klasika bavlnene plienky.
Jedna s takym mojkacom zaspava dodnes, a to uz ma 9,5r 😀 medzim si este prikmotrila plysaka ovecku. Druha ma tych mojkacov schovanych pod plysovym psikom na boku postele, a uz par rokov zaspava s plysovym macikom v objati. Ale pamatam si aj casy, kedy okrem toho vsetkeho zaspavala este mna drziac na prst, alebo ruku vseobecne.
Jaaaaaj to boli casy...

mikadooo
25. sep 2023

@llnzz daj si na krk korále, dlhé, aby pri kojení pohodlne dočiahol a aby sa mi dobre chytali (čo ja viem, povedzme priemer tak 2cm, stačí 5 koráliek na šnúrke 😁). Trebárs aj farbu nejakú červeno-hnedú a lá bradavky 🤭. Mne to pomohlo. Ruku mu vezmi z bradavky a daj na korále, vždy keď chytí bradavku. Držím palce, nech rýchlo pochopí, čo má chytať 🙂.

nafka0483
26. sep 2023

@llnzz Mne este napadlo ze ja som nedojcila nikdy s oboma odhalenymi prsnikmi. Vzdy len s jednym cize ani nebolo co chytat. Tak skus tak, mozno bude hladkat cez podprsenku/tricko ale daj si ma to este mojkaca, alebo plienky, ten nahrdelnik a pod. nech tu pozornost presmeruje tam.

llnzz
autor
26. sep 2023

Praveže dudel nepoužíva nechcel ho tak som to nesilila, a mám celkom šikovné dieťa má rok a aj ked mám jeden prsník schovaný tak si ho vie velmi šikovno vytiahnuť😂 a čo sa tých mojkačov týka tak to bez úspechu milion som mu ponakupovala, podostávali sme, sama som mu vyrobila ale nič.