Koľko hodín cez noc by malo prespať 15-mesačné dieťa bez jedla?

9. apr 2024

Zdravím, syn má 15 mesiacov a zaujímalo by ma ako je to vlastne s tým jedením v noci. Viem, že sa vraví, že v tomto veku by mal prespať celú noc. Ale to znamená čo? Pretože večeria medzi 19:30-20:00 a spinká od 20:30 do cca 7:00-7:30. Ale o 3tej v noci sa zobudí raz na mlieko. Čo je asi po 7 hodinách po poslednom jedle. Mal by prespať dlhšie či na to, aby si telo odpočinulo od trávenia a podobne stačí tých 7 hodín? Alebo sú deti, ktoré prespia bez budenia aj 10 hodín? Ďakujem.

belllinka
9. apr 2024

Áno, mal by prespať celú noc bez mlieka, aj trávenie si potrebuje oddýchnuť. Dávaj mu iba vodu.

vyrovnanaosoba
9. apr 2024

Moje deti mali večeru, alebo mlieko okolo 20tej a spali do 7 rána. Medzitým keď sa náhodou zobudili, len som prebalila, dala cumeľ a spali ďalej. Ani v pôrodnici som nevstavala v noci keď ma nebudili 😀

trgypadl
9. apr 2024

Riadim sa potrebami dietata,jedna vec je co sa hovori,ze by mali a druha vec je ,ze kazd dieta je individualne

wivienka111
9. apr 2024

neboj nic, keby bolo hladne tak sa zobudi no ved toto dieta ma uz cez rok takze to uz by malo v pohode vydrzat prespat do rana celu noc.

janinka007
9. apr 2024

Moj neprespal ani ako 3-ročný celú noc...

nevenka
9. apr 2024

Nase 4 prespali noc zhruba ako 2,5 rocni vsetci, skor nie, dojcila som cca do 17-20 mesiacov kazde, uvidime, ako toto posledne. Aktualne ma 15 mesiacov a zdaleka neprespi noc. Dojcim 1-2x v noci.

vkatush
9. apr 2024

Môj prespí už od roka celú noc. Dá si večerné mlieko, umyjeme zuby a ťahá až do rána, čo je nejakých 9-10 hodín.

Ale každé dieťa je iné a keď potrebuje, tak proste potrebuje.

pralinka86
9. apr 2024

Je to individuálne... Su deti v tomto veku, co prespia celu noc. Su deti co sa budia skoro kazde 2 hod .. niektorym staci voda, inym mlieko, ine len potrebujú kohosi... Je vela roznych dovodov preco sa moze budit, veľa veci sa im deje v Živote, učia sa nové veci, bolia zuby, su hladne, boja sa...
Ak potrebuje mlieko este, tak potrebuje..

plamienka555
9. apr 2024

Moja malá bude mať 15 mesiacov a stále si pýta popolnočné mliečko. Večeru dostáva v rovnaký čas ako tvoj a aj večerný spánok sa nám zhoduje. Najprv jej ponúknem vodu, utíši sa. Keď sa rozplače znovu, dáva sa mlieko. Utíšenie vodou nám doteraz nikdy nezabralo, ale čo narobím, hlad je hlad. Mlieko jej budem dávať dovtedy, dokedy ho bude potrebovať. Každé bábätko má predsa iné potreby a tabuľky sú len orientačné. Taktiež každá mamička ti dá inú radu. Niekde som čítala, že sa deti nechávajú aj vyplakať. Mne sa táto možnosť nepáči, tak si pôjdem inou cestou 🙂

katulienkax
9. apr 2024

A dospeli a vacsie deti v noci jedia.? Sak ja aj s muzom sa najeme co ja viem o 19, potom uz nic alebo len nejake somariny a ranajky su az o 7 rano alebo cez vikend az o 9 a neumreli sme. Pokial ti cez den dostatocne je, nemusi jest v noci

plamienka555
10. apr 2024

Z článku od najmama:

Po oslave prvých narodením už možno tajne dúfate, že sa konečne vyspíte a váš drobec bude mať sladké sny celú noc. Mnohé detičky ale aj vo vyššom veku aspoň raz v noci stále vyžadujú mlieko, čaj alebo vodu. „Niektoré deti prespia celú noc bez mlieka už v 3. mesiaci, niektoré neprespia ani v 2 rokoch a neskôr. V podstate "normálne" je aj to, aj to. Je to znova veľmi individuálne, každé dieťa je iné, inak sa stravuje, má iné upokojovacie techniky,“ reagovala pediatrička.

Dieťatko až okolo veku dvoch rokov je podľa lekárky už určite fyziologicky pripravené na to, aby prespalo celú noc bez mlieka. Ak je ale na nočné pitie zvyknuté, mali by ste zvážiť, či ho od toho odnaučíte, alebo ho necháte, nech to zvládne samé. „Ak sa rodič rozhodne, že dieťaťu už mlieko dávať z nejakého dôvodu nebude, môže vyskúšať inú upokojovaciu techniku, ak si mlieko pýta. Nenahrádzala by som ale mlieko čajom, či vodou. Uvidíte, ako na to bude reagovať,“ povedala detská lekárka Denisa Jaššová.

(https://najmama.aktuality.sk/clanok/WZ4wrEx/pyt...)