Lepší spánok bábätiek

bessdonna
28. júl 2023

Ahojte. Mate skusenost so strankou lepsi spanok babatiek? Oplati sa objednat prednasku? Stoji to 30-70eur.skusali ste poradenstvo? Pomohlo to niekomu, alebo sa dialo aj tak vsetko po svojom? Je to dost drahe, tak ma zaujima, ci to je len vynosny biznis alebo naozaj funguje a ulahcilo vam to zivot.

beata_k
28. júl 2023

@bessdonna Vyrevat dieta zvladnes aj zadarmo. Nemam ich rady velmi v laske.

bessdonna
autor
28. júl 2023

@beata_k ved tam omiela o citlivom pristupe, respektovani individuality, podpore dojcenia.... Som zvedava ci to vobec u niekoho funguje.

beata_k
28. júl 2023

@bessdonna Hej citlivo ho mas prist pozriet ked bude v postielke revat a potom zase odist. Akoze, nie 100% veci su zle co radia. Ale zaklad je vyrevat.

petamich
28. júl 2023

vies co podla mna vela rad je dostupnych volne na internete (napr. aj na ich stranke), kazdopadne najdu sa ludia, ktori ti povedia, ze im to pomohlo

mam kamosku, ktorej sme radili to iste co lepsispanok (ze ma sledovat bdele okna, proste "vynucovat" nejaky rezim a nie freestyle, ved aj ona si rano pospi rada) a nereflektovala na to ale potom jej to povedal "odbornik" a zacala sa tym riadit a pomohlo - tak ta ti povie, ze im pomohli

a teda metoda vyrevania sa, je za mna NIE a to sme mali obcas obdobie, pocas niektorej regresie, ze by som ho darovala ale ja som si tiez nejake ich clanky citala a nevidela som, zeby toto radili ale tak mozno jej sukromne poradenstvo som nemala 🙄 ale su to naozaj len obdobia a to je to najhorsie, ze ti poradia, nieco zafunguje a o mesiac uz je to zasa inak

klara351
28. júl 2023

@beata_k No neviem, ja som tam pozerala prednasky, mala som pristup k clankom. Kamoska si zaplatila spankovy trening a ani jedna z nas nenasla vyrevanie. Takze pochybujem, ze si nieco z toho absolvovala alebo citala.

klara351
28. júl 2023

Ale je pravda, co pise @petamich . Vsetko, co sa tam dozvies mas aj volne na nete, len tu to mas pekne pokope. A je to velmi intuitivne.

zana90
28. júl 2023

@beata_k neviem o akej stránke hovoríte, ale táto, na ktorú sa autorka pýta je presným opakom toho, že dieťa by sa malo nechať “vyrevať” keďže som prednášku absolvovala, čo vy zjavne nie

bejbypd
28. júl 2023

Akoze nechat dieta vyrevat je pre mna pristup 19.storocia sorry..a to nie som neviem aka eko bio tuti mamicka..ale svohe deti som plakat nenechala ani jedno z troch ..a ani jedno teda neplakavalo a spali ukazkovo ..niekedy staci klud a laska..ale to by mamky typu nech reve,,roztiahne si pluca,,museli poznat

idemo
28. júl 2023

Absolvovala som dvojtyzdnove online poradenstvo a doteraz to lutujem. Nie je to pre každe babatko a pre každú mamu.🤷🏻‍♀️

lienka9
28. júl 2023

@beata_k to vobec nieje pravda.
Bola som este osobne na prednaske o spanku do 1roka,kamoska mala zaplatene aj poradenstvo.
Vsetky deti nam krasne zaspavaju same od malicka,viem zhodnotit ci je zmena spanku len faza,alebo sa nieco deje a tomu podla rad upravit rezim..za mna vela uzitocnych info..ako prve skus nastudovat stranku,je tam vela odporucani zadarmo,komentarov a rad aj od samotnej Zuzky..ak nezabere,poton sa vies rozhodnut ci chces zaplatit a ci sa ti jej sposoby pacia
Ale za mna odporucam.velakrat mi pomkhla,ked som si nevedela dat rady,precitala som si par diskusii a opat nastavila spanok detom aby spali kvalitnym spankom

lucia13022023
28. júl 2023

Súhlasím s tým ze veľa veci ma na stránke. Mne napr stačilo len to. Ale je pravda, že sme nikdy nemali nejak extra problém so spánkom, len som ho akoby nevedela pochopiť, čo sú bdele okná, koľko má spať atď..
Čiže ak hľadáš taky základ, asi stačí pozerať príspevky. Ak máte problém, možno aj to poradenstvo no je to dosť drahé. A ten spánok dieťaťa sa stále mení.. Neviem ci jeden spôsob bude nejaký trvalý pokým nebude dieťa väčšie 🤷‍♀️

bessdonna
autor
28. júl 2023

@lucia13022023 nemali sme problem, spala v noci, dokonca som ju iniciativne 2x nakojila v polospanku aby nahodou neprestala dobre priberat. Zrazu dovrsila 5 mes a pokazil sa spanok. Zacala som ale prikrmovat a zacala sa pretacat a to druhe vzpriamenie ma za sebou, pivotovanie.... Tak moze ist aj o to.... Sledovala som prispevky, clanky. Preto sa pytam na nazory, lebo normalne sa mi nepodarilo vytvorit vlastny nazor.

lucia13022023
28. júl 2023

@bessdonna ja som nad tým rozmýšľala keď mal maly 3 mesačnú spankovu regresiu, len som nevedela ze ju mal. Z ničoho nič sa mi zmenil spánok a ako píšeš, začal sa pretacat takže aj to nám pokazilo spánok. Ale práve z jej príspevku som sa dozvedela o regresii...
Co som čítala dávnejšie diskusie, tiež sa tam ženy radili na 2 tábory a jedny boli proti druhé za... Ale mne je ona ako osoba sympatická, nevyzerá ako niekto kto nechá dieťa vyplakat, no môžem sa mýliť.

zuza265
28. júl 2023

@beata_k mala si to alebo skusila? Lebo takyto pristup tam nie je… a neviem odkial mas tuto info

zuza265
28. júl 2023

Ja som to s dietatom absolvovala. Slo naozaj o pekny jemny pristup, kt sme presli spolu a bez akehokolvek placu - neviem o com tu niektore tocia… vela kamoskam to pomohlo ale napr 1 nie. U nich to je doteraz neskutocne narocne so spankom a to ma dieta 5 rokov a neprespalo ani 1 noc. Takze verim, ze sa najdu deti, kt to proste “nepomoze”. Ale mnohym pomozu uz aj len zakladne info - dostupne. A niekedy treba zaplatit a Zuzka najde problem - u nas to bolo u par veci - malickosti, sama by som na ne neprisla a ona ich upravila a to bol sok. Doteraz si moje dieta vyzaduje rezim a vypyta sa aj same spat.

ankare
28. júl 2023

@bessdonna je to len ďalšia forma nechať vyrevat dieťa. 🤷 Hovor si,že je to len obdobie. Ako dieťatko rastie, samo sa naučí spinkať, aj zaspávať. Teraz je ešte maličké a potrebuje Ťa. To, že sa budí, má nejaky dôvod. Tak mu buď oporou a pomôž mu zaspinkat a spať, ak to potrebuje. ❤️ Držím palce!

thoughtfulweirdo
28. júl 2023

Ja som si zaplatila jednu prednášku na daný vek, keď mal syn cca rok. Nedozvedela som sa ani jednu jedinú novú vec, za mňa všetko úplne bežné postupy, ktoré rodič riešiaci spánok našiel už dávno aj sám 😅 vyhodené prachy do luftu, odvtedy sa úplne vyhýbam akýmkoľvek "poradcom".

katalin003
23. aug 2023

@bessdonna reagujem trošku neskôr, ale podelím sa o našu skúsenosť s poradenstvom Lepší spánok bábätiek. Absolvovali sme dvojtýždňové poradenstvo a dlho som váhala, či to skúsime. Nám sa malý vedel zobudiť aj 10 krát za noc, zaspával len pri dojčení alebo v kočíku. Po absolvovaní poradenstva malý zaspáva v postieľke, ukončili sme dojčenie a dokonca nemá ani fľašku a mlieko pije pred večerným spánkom z pohára. Keby som sa mala ešte raz rozhodnúť pri problémoch so spánkom neváham už ani sekundu. Takže za nás odporúčam.

bessdonna
autor
24. aug 2023

@thoughtfulweirdo tu uz mame poradcov aj na spravne dychanie😂

zuza265
24. aug 2023

Tie co sa nic nedozvedeli z prednasky/textov - ak bol velky problem, tak asi je problem v inych veciach nez beznych a preto je tam to individualne poradenstvo. A za mna super, ze mame moznosti riesit cokolvek a ludia sa specializuju na rozny problem. Kludne aj na dychanie 🤷🏼‍♀️ kt je napr pri zivote a cviceni alfa omega tooolko ludi dychat nevie. Su ludia, kt je zbytocne to vyuzit. A su ludia, so su vdacni, ze to vyuzit mozu

sovicka94
8. nov 2023

@klara351 Ahoj Klara, no ja som si kupila spankovy trening a poviem vam ze baby ze pointa je ta ze dieta nechas plakat pri sebe takze ako to oni vysvetluju mu tym neublizujes lebo sak si pri nom ked place 😅 za mna hroza je to v podstate metoda vyplakania len taka ze si cely cas pri tom ako place a neochadzas skusila som to 1 den ze som maleho nechala takto pri mne plakat a nepomohla som mu zaspat a som si povedala ze toto fakt nedam ohucana som bola ja babatko este 3 dni bolo vystresovane.

bessdonna
autor
9. nov 2023

@sovicka94 vcera som bola s 7rocnou u madarskej vraj spickovej psychologicky.povedala mi,ze problemy so spravanim mame kvoli tomu,ze som dlho kojila a spavala pri mne.zacala riesit moju 9mesacnu,ze urobim tie iste chyby ak ju nedam zvlast do izby.proste po navrate z porodnice ihned kupit um.aj ked mas mlieko este dokrmit riadne,lebo um je kslorickejsie,fat do izby do postielky,zavriet dvere a do rana neotvorit.moj manzel na nu uz 24hod nadava vkuse a placeme za 100eurami co sme tam nechali😂nedala ani jednu pouzitelnu radu.

sovicka94
10. nov 2023

@bessdonna och to nemyslis vazne az sa to zle citalo, take rady si radsej nech necha pre seba 🙈😂 lebo toto urobit babatku je pre mna hrozna predstava. Ale verim Vam ja som si vtedy este kupila taky ten drahsi trening od tej spankovej a ked som zistila co vlastne mi radi a ubezpecuje ma ako to je v poriadku ze nechas plakat babatko v posielke co za tebou natahuje rucky a ked sa pogrcka od placu ze mas ho umyt a dat znova so postielky a ty len sedis a mas sa usmievat sa vsetko je ok a tapkat ho po zadocku a takto to moze trvat aj 2 tyzdne podla “temperamentu babatka” a kludne ti babatko take 5-7 mesacne vydrzi plakat aj 1,5 h a potom najvavsi gol je ze ked dieta ochorie zas sa rutina zmeni lebo uspite babatko aj v naruci a moze proces vyplakania zacat odznova

bessdonna
autor
14. nov 2023

@sovicka94 srdce mi to trha ako to citam.bola som zufala nie raz,ale ja to nedokazem.dam malu po kojeni do postieľky,aj do ohradky,ale ked place tak ju vyberam.nejde to inak.napr poviem teraz mama ide cikat,mrnci tam trochu,umyjem si ruky a vyberam ju.mala strasny reflux,ona by sa mi aj zvratkami možnosť zadusila,keby ju necham spat v inej izbe.

barbaria11
10. máj 2024

Ahojte mamičky, ja som tiež počula o tomto kurze nie veľmi dobré hodnotenie od kamarátky, takže som pri mojom bábätku zvolila inú cestu. Inšpirovala som sa najmä zo zahraničných zdrojov, v slovenčine je zaujímavý tento článok, kde sú zhrnuté niektoré veci, ktoré som na mojom bábätku odskúšala a fungovali: https://zdravienadzlato.sk/ako-zabezpecit-lepsi...

Keďže môj malý mal koliku a celé noci zvykol prerevať, hľadala som spôsoby ako mu pomôcť. Jasné že všelijaké masáže brucha s bylinkovými masťami a predražené probiotické kvapky nepomáhali a je to len marketing aby predali. Nakoniec som však objavila rektálnu rúrku, stojí to pár centov v lekárni. To som vždy použila pred spaním aby sa zbavil všetkých nahromadených plynov a bolo to vyriešené. Krásne spal, vrelo odporúčam pre mamičky, ktorých deti majú neznesiteľnú koliku, ktorá nás poriadne vytrápila až kým sme nenašli riešenie.