Môj 10-mesačný syn sa v noci veľmi často budí

hsjdudhdbd
5. máj 2023

Ahojte mam 10mesacne dieta . V noci sa mi casto budi tak 8krat ked sa mi zobudi 4krat to je vyhra. Je kojeny , takto sa mi budi uz asi tri mesiace a som z toho strasne vycerpana ˇˇˇˇ ano ja viem take su deti ale nieje to zdrave ani pre dieta ani pre mna a pre manzela . Uz som ho naucila zaspavat cez den aj v noci bez cumla (myslela som si ze ta je ta pricina casteho budenia) ale nepomohlo ˇˇˇˇˇ mam povit ze problem je kojenie ze tym ze sa tak casto budi bo ked sa zobudi cicne dva krat a spi ˇˇˇˇ vhcela by som este kojit ale ked vidim ako ma to vycerpava aj celu nasu rodinu tak uz fakt nevladzem a rozmyslam ze ho odstavimˇˇˇˇˇ cez den ma krasne tei spanky dokopy spi3hod ˇˇˇ pisala som aj spankovej poradkyni a ta len spankova regresia regresia ale nech mi ide uz do rpdele aby mal vyse 3mesiacoch spankove regresie

leniel
5. máj 2023

@hsjdudhdbd je to uplne normalne, ja skor nepoznam dieta, co by toto nemalo. spite spolu?

mirkava
5. máj 2023

@hsjdudhdbd viem co prežívaš. Môj mi takto nespaval dva roky a nespal ani cez deň. Mal ale nočný des a v noci po prebudení hrozne vrieskal. Nekojila som z toho vycerpaia sa ani nedalo. Kojiť je super a je to pre babo to NAJ, ale ak je mamka vystrsovana a unavená tak je to myslím si horšie ako nekojit. Odstavila by som, dokrmovala umelým. Musíte si oddýchnuť.

hsjdudhdbd
autor
5. máj 2023

@leniel praveze to nieje normalne ved od narodenia sa mi budil do 4mesiaca hovorim si ok je to dieta potom asi mesiac a pol sa mi budil 4krat a odvtedy 10krat to je neunosne naozaj ˇˇˇ lebo vsade tie poradkyne pisu ze ti normalne nieje a len regresie no nech mi idu uz do prdele fakt cele poradkyne ˇˇˇ fakt som vycerpana strasne

hsjdudhdbd
autor
5. máj 2023

@leniel ano spolu bo keby som ho davala 10krat do postielky uz asi odpadnem

luccija
5. máj 2023

@hsjdudhdbd moja to robila, keď jej išli zuby.Ani nie prvé, ale tak okolo roku, keď išli zadné možno mala aj viac.A naozaj, keď jej vyšli po 2-3 m bolo zase dobre.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lalala94
5. máj 2023

No ja si naopak myslím, že toto nie je normálne a súcitím s tebou. Ja mám doteraz nočné mory z obdobia, ktoré mala dcéra ako 3-4 mesačná (to bola ale spánková regresia). Hore bola viac ako 20x každú jednu noc a vstávala o 5:00 ráno, cez deň max. polhodinové spánky. Bolo to otrasné. Toto ale prešlo, našťastie, samo. Z toho čo píšeš to naozaj môže byť tým nočným dojčením hlavne ak to trvá už tri mesiace.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyci
5. máj 2023

@hsjdudhdbd ja som nekojila a prvy rok som spavala 1-3 hodiny za noc. druhy rok sa budil 4-6 x za noc. prvykrat prespal celu noc v 3 rokoch. takze som sa nevyspala vyse 3 roky. nadavanie ti nepomoze. skor by si mala zmenit svoj pristup a zmierit sa s tym

hsjdudhdbd
autor
5. máj 2023

@lyci to sa neda zmierit stym ked je clovek takto hotovy ˇˇˇˇˇ ja hladam chybu ktoru chcem odstranit ˇˇˇˇ pritom cez den uz nekojim nechce nepyta si nic a v noci takto ˇˇˇˇ

hsjdudhdbd
autor
5. máj 2023

@elizabet173 mojej sestre prepsi celu a dojci mojej kamaratke spi pekne a to ked pocuvate nechapete ze ako je to mozne

hsjdudhdbd
autor
5. máj 2023

@elizabet173 skusali sme v noci vodu to sa jedoval vrieskal ani do ust to nechcel uplne kriky pokial prsbik nedostal

gionella
5. máj 2023

@hsjdudhdbd ja som to mala presne takto, ale po roku sa to výrazne zlepšilo. Určite je to kojenim. Ak si s tým pripravená seknúť tak s tým sekni a ak nie tak vydrž ešte chvíľu určite to bude lepšie. A tiež ešte by som porozmyslala kedy má posledný denný spánok. Či je tam dosť veľké okno pred nočným spánkom.

hsjdudhdbd
autor
5. máj 2023

@gionella on ma zatial tri denne spanky a posledny ma od pol6do6a potom ide o osmej spat to uz vidim oci slzave hotovy nauceny ze osem hodin odbije a uklada sa vsade

patusss
5. máj 2023

@hsjdudhdbd môj to robil vyse roka a pomohli nam dve veci... spi sam v izbe v postielke (mam ho na kamere) a uspava manzel.

petamich
5. máj 2023

hlasim sa do skupiny mali sme toto obdobie, okolo 10M, ked mal, budil sa 1024x v noci, kedze ja som chcela seknut s kojenim okolo roka, v tom case uz cez den bol na prikrmoch, tak sme mu na skusku dali pred spanim UM a cuduj sa svete, takmer okamzite sa zacal budit len 2x o polnoci a o piatej rano 🙂 ale teda bol to aj zaciatok konca kojenia, lebo zistil, ze z flase ide lepsie a rychlejsie a do prsa mi uz len brnkal 🤷‍♀️ ine zeny by to mozno inak riesili, netvrdim, ze to na 100% bolo tym MM, kazdopadne u nas takto

a zvazila by som aj prechod na dva spanky, nam to vyrazne zlepsilo aj tie denne a mozno aj ten nocny, ktovie 🙂 ale teda mne by ani nahodou nezaspal po 2 hodinach bdenia

divokykonik
5. máj 2023

@hsjdudhdbd Môj krpec má rok a 7 mesiacov a máva noci, kedy je hore aj 10x, idú mu naraz všetky očné zuby 😁. Ale on nespí ultra dobre ani mimo rastu zubov. Už rok a čosi čakám na prespatú noc, stále prichádza len revanie, revanie 😁😁😁. Už ani nie som z toho zúfalá, už rezignujem, nejako prežívam. 😁

hsjdudhdbd
autor
6. máj 2023

@petamich skusala som na dva soanky on mi cez den viac ako tri hodiny nevydrzi nech robim co robim

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orini
6. máj 2023

@hsjdudhdbd moj 12 mes. tiez

dada0902
6. máj 2023

Zo synom sme si prešli to iste bolo to niečo neskutočné on sa budil budil budil za noc to bolo aj 20x proste niekedy do 1h aj 3x skriekal a on ma ešte prenikavý plač ešte pekne sa pred spánkom najedol a ani to nepomohlo aj tak sa budil tiež bol kojeny od 1,5r sa to postupne zlepšovalo

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dada0902
6. máj 2023

@malicka1986 tak tomu ver to bolo niečo neskutočné do toho keď mal cca 2r sa budil mal nočný des to trvalo hádam 2tyzdne to hukal pol hodinu co sa nedal utíšiť a plus do toho som s nim musela počas noci bývať niekedy aj 2h hore to tiez trvalo nejaké to obdobie keď mal 2r už sa to ukludnilo to sa budil už možno 5x za noc bolo to s nim strašne ja som normálne niekedy keď som tvrdo zaspala tak ma mikalo keď zahucal som za celú noc správala max 5h

leniel
6. máj 2023

@hsjdudhdbd tak tam je problem - ze cez den nekojis. on si to vynahradza v noci. Obmedz prikrmy, nonstop ponukaj prsnik cez den - ked sa ho nabazi dost pocas dna, v noci si ho nebude neustale vyzadovat. on aj preto taha celu noc, lebo kedze pocas dna nedojcis, klesla by tvorba, on ju tou nocou udrzuje ako tak, lebo hormon prolaktin ma najvyssie hodnoty. Ako nech sa na mna ziadna spankova p. nehneva, ale z antropologickeho hladiska je prespata noc mytus - clovek musel byt ostrazity aj pocas noci, dieta v plytsom spanku stale kontroluje pritomnost matky...