Nespavosť 2,5-mesačného bábätka

julkasuta
14. apr 2024

Ahojte mamičky, chcela by som sa opýtať mame 2,5 mesačne bábätko ktoré vôbec nechce spinkať. Sme na umelom mlieku nutrilon advanced. Snažíme sa ju uspať a keď aj uspine a položíme hneď sa zobudi. Má max 30 minútové spanky. Uspavame v perinke Leno bez nej už vôbec nezaspi. Večer to vyvrcholí strašným plačom ktorý sa ťažko utišuje. Nechce nám spať ani v kočíku. V ňom nevie byt ani 2 minuty a hneď rev. Uspavame na fitlopte a aj to je niekedy boj. Mali ste niekto takúto situáciu a ako ste to riešili?

haraburdova
14. apr 2024

satka/nosic. ked nechce byt babo polozene tak ho pokojne noste kym sa nevyspinka. ja malu uspavam v satke a mam ju tam az kym neotovori oci. satka je super v tom ze ked zaspi, mate volne ruky a aj porobite veci doma. s muzom sa striedame aby som neprisla o chrbat. skusala som ju par krat po uspati v satke dat do hniezda ale vzdy sa prebudila takze aby mala dobry spanok a nemrnkala z nevyspatia je v satke az kym sa neprebudi. babo to velmi prijemne uspava ked moze byt pri rodicovi ktory sa navyse hybe v domacnosti, je to ako v brusku, ked je pevnejsie zaviazane, takze zvykne spinkat pokojne 🙂

haraburdova
14. apr 2024

este rada - odporucam klasicku satku nie ring sling - ten zatazuje jednu cast chrbta a klasicka satka rozprestrie vahu baba rovnomerne. nosic mame artipope ten je super. je to velka investicia ale oplati sa, hlavne ak planujete viac deti a ak nie viete ho aj po uzivani dobre predat. v kociku nam tiez slecna nespinka. neriesim, robim tak aby sa hlavne vyspala dobre.

vyrovnanaosoba
14. apr 2024

@julkasuta cez deň je to normálne, chce byť na rukách. Večer to môžu byť koliky. Skúsila by som sa poradiť s pediatričkou, možno je zle mlieko, možno treba ptobiotika, vykakať, vyprdieť.

julkasuta
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julkasuta
autor
14. apr 2024

@vyrovnanaosoba lenže ona plače len 20 minit kým sa neuloži a nezaspi. Príde mi to skôr od tej únavy ako koliky. Koliky bývajú dlhšie. Ona pekne aj kaká aj prdi a mame aj probiotiká

vyrovnanaosoba
14. apr 2024

@julkasuta písala si ze večer to vyvrcholí nrutesotelnym plačom. Tak 20 minút nie je až taký dlhý plač 😀 potom áno, môže to byť únavou. Skús dať cumlík, možno ešte mlieko.

maryetta
14. apr 2024

@julkasuta ano. Presne taky bol moj prvy. Spal iba na prsniku resp na rukach. Najdlhsie vsak 40min. A potom take 10min driemoty pocas dojcenia to bolo vsetko. Ani neviem kedy to preslo.
Druhu dcerku som zas takto uspavala na fitlopte. Poviazanu v perinke do roka. Mozno aj viac.
Tretieho som dala do postielky a spal.
To asi ozaj len skusat.

maryetta
14. apr 2024

@julkasuta jasne ze uz plac moze byt od unavy. Moji dokazali takto plakat aj 1-2hodiny.

anavixy
14. apr 2024

Dolezite je vediet kolko dennych spankov ma, ake dlhe ma bdele okna (na zaklade toho sa da posudit ci moze dieta plakat lebo je malo unavene alebo je prilis unavene). Male dieta nevie spajat spankove cykly, preto maju niektore deti taketo kratke spanky, je to jeden spankovy cyklus, z ktoreho sa prebudia a bez douspatia neodkazu spat dalej. Tazsie je to u temperamentnejsich deti, u deti citlivych na vonkajsie vnemy… ale je to tak vporiadku, prepojovanie spankovych cyklov sa neuci, dieta prirodzene zacne cykly prepojovat aj samo, no chce to cas, dovtedy treba skusta douspat alebo potom viac kratkych spankov alebo su aj deti ktore maju tu spankovu potrebu proste nizssiu (to sa zasa posudzuje podla nocneho spanku, budi sa casto, budi sa prilis skor atd..). 20 min plac je este ok, to ti povieme vsetky, ktorych deti preplakali aj hodiny, ale samozrejme ze tebe aj tych 20 min pripada ako vecnost a chces to zmenit 🙂 moze to byt teda unavou (malo, vela), prestimulovanostou, witching hour… pokial je vporiadku pomer spanku a bdenia, neboli brusko, dietatu nie je prilis teplo (skuste swaddler namiesto klasickej perinky), tak to asi bude chciet hlavne cas a trpezlivost 🍀
Pre uzitocne info o detskom spanku odporucam sledovat na ig profily wellbabing, spinkajbabo, babies and sleep 🙂

terry658
14. apr 2024

@julkasuta v tomto obdobi nám veľmi pomohol nosič. On si tam prosto zaspinkal kedy sa mu zachcelo. Tie 30 minútové spánky nie sú nič výnimočné, buď sa ti podarí ešte dieťa douspať alebo prosto pokračuješ ďalej. Ono sa naučí spinkať dlhšie. Len to treba vydržať. Je to pen obdobie. Niekedy naozaj nepomôže nič,len prečkať to.

ivangeline
14. apr 2024

Neuspavaj. Nestresuj. Odsleduje večerný rev. Kedy prichádza? Či nepomôže ísť skôr spať. Či nepomôže niečo na zmiernenie? Prítmie, ticho, nosič, pobyt von na vzduchu… alebo jednoducho zaspáva s plačom a pár x treba douspat, čo býva normálne pri preumavenych bábätkách. Je to len obdobie.
Aspoň spí v noci?

julkasuta
autor
14. apr 2024

@ivangeline akoze v noci vie potiahnuť 3 hodinky alebo 2 hodinky napapa sa a spi ďalej ale ako odbije 3:00 tak všetko možné robí, všelijaké zvuky vydáva a oči zatvorené 😅

julkasuta
autor
14. apr 2024

@anavixy skúšali sme aj ten swadler ale v tom nechcela byt. Proste zaspí len v klasickej perinke ale ruky nemá zaviazané lebo to nechcela