Ako zlepšiť spánok 2,5-mesačného bábätka?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

mám 2,5-mesačné bábo, ktoré nechce poriadne spinkať cez deň a ani v noci. Keď konečne zaspí, tak o 10 - 15 minút začne rozhadzovať ručičkami a nožičkami a zobudí sa. Niekedy spí hodinu a zase sa zobudí. V noci je to tiež rôzne. Niekedy prespí 4 hodiny a niekedy spáva tak, že ho musím kolísať. Keď prestanem, tak sa zobudí.

Ako vyriešiť tento problém so spánkom u môjho dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

cez internet iba z tohto popisu sa nedá úplne odpovedať. Niekedy sú za častým budením aj zdravotné problémy, ale bez kontaktu sa to nedá predpokladať.

Takže Vám viem asi iba toto napísať a viem, že sa to ťažko bude čítať. Asi je vhodné sa sústrediť na maximálny možný odpočinok Vás, aby ste toto náročné obdobie prežili. Spánok sa mení, a to najmä do roka. Bude to raz hore, raz dole, raz úplne dole.

Viem o čom hovorím. Dva mesiace som spávala v polosede, lebo synček tiež chcel spať iba na rukách. Skúste sa obrniť mantrou "je to len obdobie" a uľahčiť si všetko čo sa dá pomimo starostlivosti o synčeka. Často prijatie toho, že spánok je proste všelijaký a raz bude dobre, pomôže rodičom viac ako akékoľvek iné pokusy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas