Prejsť na jeden spánok?

29. júl 2023

Ahojte. Synček má 14 mesiacov, vstáva ráno celkom "neskoro" na to aby nám vyšli za deň 2 spánky, no neviem ci je pripravený už len na jeden. Viac ako mesiac som ho budila (tým, že som odostrela závesy) okolo 7.00 aby mu vyšli za deň 2 spánky - prvý okolo 10.00 druhý okolo 15.00. Posledné asi 2 týždne mal celkom problém zaspať na druhý spánok (niekedy som sa s ním prechádzala aj hodinu a až potom zaspal) a večer mal tiež problém zaspať (veľa energie). Rozhodla som sa teda, že skúsime prejsť na 1 spánok, s tým, že ráno ho nechám spinkať dokedy bude chcieť (väčšinou je to okolo 7.45) a dávam ho potom spinkať o 12.00. Problém je v tom, že niekedy spí len hodinu a pol a potom nie a nie ho douspať a do večera mi potom ťažko vydrží, už je unavený.
Máte prosím niekto podobnú skúsenosť? Myslíte, že sa máme vrátiť ku 2 spánkom, alebo ostať len pri jednom a možno si len potrebuje zvyknúť? 🤷‍♀️ Je mi ľúto ho budievať každé ráno, a potom ešte aj z doobedneho spánku aby spal aspoň niečo ešte poobede.
Ďakujem 😊

ivangeline
29. júl 2023

Jeden spanok a vecierka uz o 19tej.

autor
29. júl 2023

@ivangeline len väčšinou ma problém aj do tej 19tej vydržať, aj keď veľa záleží od toho aký má "výdatný" deň.

beata_k
29. júl 2023

Skus teda jeden, ale posun mu nocny spanok skor. Aspon kym si nezvykne. Potom mu opat posun vecierku na neskor.

autor
29. júl 2023

@beata_k skúsim, ďakujem

patka06
29. júl 2023

Prešla by som na jeden spánok, znova si potrebuje nájsť svoj režim i - chvíľku to bude možno náročnejšie, ale postupne si zvykne

autor
29. júl 2023

@patka06 keby pospinkal aspoň 2 a pol hodinky za deň tak by to bolo super, no snáď sa to nejak upraví. Ďakujem 😊

patka06
29. júl 2023

2 a pol hodiny cez deň je celkom dosť
Dcéra mala 1 spánok od 6 mesiacov, ale teda viac ako 2 hodiny nespala, noc prespala celú, takže je to bohate stačilo
Určite sa to upraví, nájdete si režim

autor
29. júl 2023

@patka06 od 6 mesiacov? Fú tak to riadne skoro. No práveže spal asi 2x takto dlho 2 a pol hodinky a to celkom dobre vydržal do večera 🙂

patka06
29. júl 2023

Tiež ma to prekvapilo, doobeda spávala vonku, ako začala sedieť, bola zvedavá a už nezaspala ani za nič. Tak som sa prispôsobila a bolo to fajn, spávala potom už len doma v postieľke cca od 12,20 do 14.30 a ja som mala 2 hodiny "voľno"
Kým mala 2 spánky prespala hodinu max hodinu a pol.

zuzkaa1991
29. júl 2023

Moja tiez v tom veku asi aj skôr okolo 11m presla na jeden spanom tiez cirkus atd nechcela zaspat druhy spanok.tak sa zrusil.rano mala budik tak do 8hod o 12.az.pol1.do postele spala hodinu a pol max nepamätám ci spalq dlhsie ak.mala okolo 2r pamätám si ze aj obedny spanok.mala.budik.o.pol 2 ci jak ale vecer chodila okolo 19 spat o 18hod.kupel tv mlieko a spanok co večerny spanok bol vzdy masaker.aj teraz obcas.je ak spi v škôlke 🤣🙈s toa.5.5r

marianarem
29. júl 2023

My sme toto riesili takym kratuckym zdriemnutim namiesto toho druheho spanku. Konalo sa to neskor, zhruba niekedy vtedy, ked uz zvykol ten druhy spanok koncit. Spal tak 5-10 minut, potom sa bud sam zobudil, alebo som ho zobudila ja. Pekne potom vydrzal do vecera, na take obcerstvenie mu to stacilo a zaroven mu to nejako neposuvalo cas zaspavania. Toto sme robili aj pri prechode z 3 na 2, aj z 2 na 1, osvedcilo sa nam to.

autor
29. júl 2023

@zuzkaa1991 my sme mali masaker posledne keď spával 2x, teraz zatiaľ celkom ok, uvidíme do kedy.. Lebo ako to býva keď nejaké ťažké obdobie konečne prejde, príde ďalšie, ťažšie 😁😁

autor
29. júl 2023

@marianarem aj to ma napadlo, my sme práveže pri prechode na 2 spánky nemali vôbec žiadny problém. 🙂 ale ďakujem, za tip 🙂

matkahelka
29. júl 2023

nam neurologicka pri prvej dcere povedala, ze matky sa stresuju kvoli poctu spankov a pritom vobec nie je dolezite, kolko ma dieta spankov, ale sucet hodin, kolko dieta spi.spolu s nocou samozrejme. lebo je rozdiel, ci spi dieta v noci 8 hodin alebo 11 hodin. od toho sa potom odvija aj kolko by malo spat cez den. nasa mladsia ma 19 mesiacov a v 13 mes.sme presli na 1 spanok, pretoze pri dvoch dennych spankoch mi spala hrozne- max. hodinu a pol doobeda a max 45 min.poobede, nikdy nie viac. aj napriek kratkemu poobednemu spanku bol kazdy vecer armagedon, lebo oci mala ako sova este aj o 22.30. presli sme na jeden spanok a spava krasne 3-3.5 hodiny na obed, vecer o 21.00 je v kome a spava 10-10.5 hodiny v noci nepretrzite. cize ja radim skusit ten jeden spanok. pripadne ho posun na neskorsi cas.

zuzkaa1991
30. júl 2023

Zvykne si tak ako písali obedny kus posunut a vecerny na skor nasa sa po.sprche vzdy prebrala preto.ma viac menej doteraz sprchu a po hodine alebo jak sa vykotime ideme spat(myld 3r.ked. prestala.spat cez obed sme zrusili rezim) inac dovtedy mala.strikny rezim budik ako som pisala vysse atd hlavne kvoli zaspavaniu inac bol masaker

autor
30. júl 2023

@matkahelka ďakujem veľmi pekne 😊 presne rovnako spával aj môj keď mal 2 spánky a večer nie a nie zaspať posledné dni už 🤦‍♀️😀 keby pospi 3 hodky tak by to bolo super 😊 a hneď ako ste prešli na 1 spánok spala tak dlho, alebo si potrebovala zvyknúť? 🙂

autor
30. júl 2023

@zuzkaa1991 keď už o pol 12 je hrozne unavený, tak ho naťahujem aspoň do 12, ale možno postupne, časom 🙂.. Ďakujem

mareka49
30. júl 2023

Ono si to sadne.
Nechaj už 1 spánok.
Doobeda menej aktivít, pripadne vziať von okolo 10.30.
Spanok ako mate alebo posunúť na 12.30.
On si ten spánok predĺži myslím, keď telo zaiti ze je len jeden denný.
Vecierku do 19.30 vydržíte.
Prechodné obdobie je náročné.
Nevracala by som dva.
Iba ak by bol chorý alebo extrémne skoro ráno vstal

candii
30. júl 2023

No moji obaja v roku mali už len jeden spánok. Väčšinou vstávali okolo 7.00 - 8.00. poobedny spánok mali po obede okolo 13.00-14.00 a večer o 20.00 v posteli. To dodržiavame do dnes .. o 20.00 v posteli.

zuzkaa1991
30. júl 2023

Jasne dat o pol 12 kludne to trva par dni tyzdnov kym dieta nastavi sa ;) ked moja zrusila spanok jaaaj pamätám si tp bola hrooza mesiac ci jak nervozna unavena ale musela vydrzat ;) takze kludne prispôsobiť sa k dieťaťu a kludne aj o pol8 moze spat ;)

matkahelka
30. júl 2023

nie hned, ani nahodou. asi 2 tyzdne to trvalo.

autor
30. júl 2023

@mareka49
@candii
@zuzkaa1991
@matkahelka
Ďakujem vám pekne 😊