Pretáčanie sa v spánku na bruško

lucia13022023
15. jún 2023

Ahojte, malý bude mať o týždeň 4 mesiace. Už asi 3 týždne sa pretaca na bruško, čo je super, nechala som ho.. Rad sa tak hra.. Začal ale spávať na boku, čo som si tiež povedala ze ok, ja tiež nespím celu noc na chrbte. Ešte aby som zmienila, velmi dobre spával. 3x denne po hodine a pol, a v noci od 20:00 do 8:00 s kŕmeniami asi 2-3x za noc. No ale posledne 4/5 dní sa pretaca už aj v spánku. Na chrbte mi nezaspi, na boku áno, sam sa tak dáva ale hneď je na bruchu a mrnci. Keby aspoň tak chce spať, ale on je hneď hore nevie si nájsť polohu na spanie. Darmo ho snažím držať na boku, on len mrnci a durdi sa... Keď sa pretoci, hneď hlava hore, oči zavreté a plač.. A ako píšem, keď ho aj hneď otočím, zaspat ťažko. Takto aj denné spánky zle, aj nočný, je mrzuty, unavený, nechce nijak spať poriadne. Skúšala som oblozit postieľku, spal v hniezde, no nič nepomáha. Neviem, mate nejaké rady? Alebo aj vaše deti to tak mali a prešlo to alebo sa naučili spať na bruchu a chce to len trpezlivosť?

vkatush
15. jún 2023

@lucia13022023 môj sa pretáča od 2m. Keď to začal robiť aj v spánku, bol problém. Chvíľu pomohol vak, už sa pretočí aj s vakom. Jediné, čo zaberá, je dať ho úplne na kraj postieľky a z druhej strany mu podložím vankúšik po boku (od paže po bruško akoby). Len to u nás funguje už pár mesiacov.

lucia13022023
autor
15. jún 2023

@vkatush nám nepomáha nič.. Ani hniezdo, ani nejak ho oblozit vankusami.. Nič.. Táto noc katastrofa. On by aj spal, no na bruchu nevie a otočiť sa sám nevie, keď ho otočím je zle, lebo akoby stále vyhľadáva tu polohu byt na brušku. Nechápem to

vkatush
15. jún 2023

@lucia13022023 hniezdo nie, tam sa veľmi kotil. Doslova podložený vankúšom, na tesno ako sa len dá, aby sa nepretočil cez alebo pod. Aj keď časom aj to príde, potom neviem, vymyslím. Teraz mi zaspal na posteli, ale dostal vankúš aj tak, lebo už sa začínal točiť a prebúdzal sa.

sasanka605
15. jún 2023

moja bude mat 5 mesiacov a pretoci sa v spanku na brucho a tak aj spi. Ja jej nedavam nic, cisty matrac a monitor na plienke. Z jednej strany bok postielky z druhej som ja. Ja sa bojim ze ak by sa pretocila do nejakeho vankusa tak by bol pruser. Uz sa tak deti udusili.

lucia13022023
autor
15. jún 2023

@vkatush a takto sa neotoci tam kde vankúš nie je? Pripadne nemáš fotku ako to mate v postieľke?

lucia13022023
autor
15. jún 2023

@sasanka605 no on mi tak nezaspi, to je problém. Keby spinka na bruchu ôk, viem ze to nie je najbezpecnejsie... Ale on mi tak vôbec spať nechce

sasanka605
15. jún 2023

@lucia13022023 tiez ma moja dakedy problém, to si ju dam k sebe a pričom ju na bok, väčšinou pomôže ale cakam kedy bude vediet aj na chrbát sa otáčať a bude to lepsie. Vydrzime

vkatush
15. jún 2023

@lucia13022023 neotočí, lebo ako by do kopca sa snažil a nejde. Prvé noci som non-stop sledovala nespala, lebo som sa bála udusenia, ale nič, neprejde. Maximálne takto sa vykrúti, ale on aj bez vankúša spí jak paragraf 😂

A jedine tak spí, lebo on keď sa otočí na brucho,v momente je hore. možno 2x spal na bruchu a aj to len šlofik z únavy.

lucia13022023
autor
15. jún 2023

@vkatush no musím skúsiť.. Ďakujem ☺️

lucia13022023
autor
16. jún 2023

No dievčatá update... Prespal celú noc, s jedným kŕmenín od 19:40 do 7:00.. Ale na bruchu.. Nejak som ho uspala na boku, prídem do izby a on na bruchu. 1x v živote ze on sám chcel, nedával si hore hlávku pekne ju mal na boku.. Tak neviem ci už bude spávať len takto, či si už zvykol, či už vie ze si moze hlavu aj položiť a nie ju mat stále hore

vkatush
28. jún 2023

@lucia13022023 ja beriem späť čo som povedala 😂 môjmu odbil polrok a zrazu sa už pretočí aj cez vankúš. Takže nič už nepomáha 😁

lucia13022023
autor
28. jún 2023

@vkatush no ja som niekde čítala že netreba tomu brániť, tak som nebránila... 2 týždne hrozného spánku, lebo vkuse som bola hore, otáčala ho, capkala po riti až si zvykol a teraz už nespi inak iba na brušku ☺️

vkatush
28. jún 2023

@lucia13022023 tak pár minút pospí a potom hneď vstane. Tak skúsim tomu aj ja dať čas 😊

lucia13022023
autor
28. jún 2023

@vkatush on tak spinka cez denne aj nočné spánky a aj v kočíku.. Ja ho uspavam na rukách, potom položím na chrbát a on je v sekunde na bruchu a prespi noc s jedným alebo dvomi krmeniami.. Ale ako hovorím bolo to hrozné lebo asi nechápal ze nemusí dvíhať hlavu, že ju kľudne môže mať položenú.