Problém so spánkom 15-mesačného syna

mary174
30. sep 2023

Ahojte, chcela by som sa poradit so skusenejsimi mamickami, ja mam prve dieta a momentalne sme s muzom bezradni. Syn ma 15 mesiacov. Od 5 mesiacov sa v noci casto budi no to uz sme si ,,zvykli,,. Cez den nebol problem. Doteraz 2 spanky(dokopy 2 az 2 a pol hod) prvy uspaty na rukach a prelozeny do postielky a pekne spal, druhy spanok vnutri v kociku tiez bez problemov.
Pred 3 tyzdnami a pol zacal chodit plus pripojil sa rast zubov. V noci sa zacal viac budit a co je horsie sa zacal zhorsovat aj spanok cez den, resp bolo tazsie ho uspat no nakoniec som ho uspala. Posledny tyzden uz sa uspat neda a aj ked uspim spi kratko, v postielke max hodina, v kociku tak 10 minut, na prsniku zaspi hned ale na to ho ,,ucit, moc nechcem. Vobec netusim co sa stalo a sme z toho zufali, nezaspi ani po 6 hodinach pritom cervene oci a vidno ze je unaveny. Viete nam poradit ?

anavixy
30. sep 2023

A stale ma dva spanky ci uz ste presli na jeden teda?

mary174
autor
30. sep 2023

@anavixy skusame slofik rano a potom spanok, no velmi tazko sa uspava, dnes nam spal doobedu v postielke ledva hodinu, potom 30 minut na rukach poobede vobec sa nedal zlozit nechapem co sa deje, mali sme stavbilny sposob zaspavania uz vyse pol roka a nic sa okrem toho ze chodi nezmenilo

viestta
30. sep 2023

@mary174 meni sa, mozno uz mu bude stacit jeden spanok. Ak zacal chodit ma ovela viac podnetov, moznosti. Skuste s nim ist doobeda na prechadzku bez spanku, nech si aj po svojich pobeha, poobede bude unavenejsi a lepsie pospi.

ptvw
30. sep 2023

@mary174 môj od roka prišiel na jeden denný spánok akonáhle sa už nenechal uspať 2 dni po sebe sme sa na to vykaslali

mooonika1975
30. sep 2023

@mary174 ja by som nehrotila a uspala ho na prsniku, je to aj pre neho náročné aj pre vás, teda žiadne výhody z radikalneho riešenia, zvykne si na určitý čas a potom to už pôjde samo, takto sa iba trápi

anavixy
30. sep 2023

@mary174 no deje sa to, ze dietatu sa menia spankove potreby a teda uz nepotrebuje dva denne spanky, nie je dostatocne unavene na ne a kvoli tomu sa potom aj v noci casto budi. 1,5 roka je uplne normalna doba na takuto zmenu. Urcite by som skusila doobednajsi spanok vynechat a prejst na jeden cca obedny. V konecnom dosledku sa stane to, ze sa ten jeden denne spanol predlzi a aj ten nocny sa zlepsi. Samozjreme ta zmena nemusi prist uplne zo dna na den a ked tam budu rusivne prvky ako rast zubov, tak to nebude take idealne, plus dojcene deti sa zvyknu casto budit, ale minimalne cez den sa to zlepsi. Sposob uspavania je v zasade jedno, dolezite je aby dieta bolo tak akurat unavene, ani velmi ale urcite ani malo. Opat odporucam sledovat holisticke spankove poradkyne na ig, nech sa nemusis najblizsie stresovat co sa to deje 🙂