Škrípanie zubami počas spánku

dorinecka45
6. aug 2023

Mala ma 2,5 roka, vsetky mliecne zubky uz ma davno vonku, dudlik nema uz pomaly od 1,5 roka, odplienkovana, v pohode.
Od malicka vzdy v noci par krat zaskripla zubami,ked sa natahovala,alebo prehadzovala.proste iba sem tam. Ale teraz je to strasne, az ma to boli za nu, pocut to az neviem kam.najprv pekne spi potom sa zacne prehadzovat,skripat, natahuje sa a skripe a skripe. Normalne sa bojim o tie male zubky. Je zdrava, nema ziadne bolesti ani kaz nema, zubly cistime bez problemov, na nic sa neatazuje. Ani neviem kedy sa to tak zhrosilo, nejak postupne.Prosim nemate nejaku radu ako jej pomoct? Mate nejake skusenosti?skusim aj zubarke zavolat, ale kym sa k nej dostaneme...

zuzkaa1991
6. aug 2023

@dorinecka45 moja ma 5.5r a skripe tiez az mna zuby bolia 🙈🙈 tiez casto riesila som zo zubarkou takze nic s tym sa neda pre take male dieta kedze max nejaka nasadka len

zojazoja
6. aug 2023

@dorinecka45 do cca 9tich skripala potom to prešlo samé od seba. Neriešili sme to.

dorinecka45
autor
6. aug 2023

@zojazoja
@zuzkaa1991 no mna ebne... s prepacenim 😔 mne sa az vsetky chlpi jezia jak to pocujem.skusam aj experimentovat,ze pomaly welnes jej robim pred spanim na uvolnenie 🤣 teply kupel,jemna masaz, zachvilu jej relaxacnu hudbu budem pustat 🙈 ale mam pocit ze proste jak sa vnoci natiahne,napne vsetky svaly,tak proste vtedy zacne skripat.chvilu to trva a potom prestane.ale aj niekolko krat za noc

zojazoja
6. aug 2023

@dorinecka45 😅😅 nepríjemný zvuk, že? 😅 výdrž mamča, bude lepšie. Vyrastie z toho.

mikadooo
6. aug 2023

@dorinecka45 opýtaj sa na to zubárky. Dospeláci majú nejakú ochranu na zuby, aby si ich nezbrúsili škrípaním. Ale deti neviem veru či sa riešia.

hendikep
6. aug 2023

@dorinecka45 moja napriklad skripala tyzden dva a teraz zas mesiac dva som nepocula :D stavim sa ze dnes bude, ked to tu pisem 😂 inak som nato aj zabudla

ivanakaka
6. aug 2023

@dorinecka45 orl mozno nosne mandle

hladamematku
7. aug 2023

vnutorne napatie