Uspávanie 2-ročnej dcérky a syna novorodenca

niky_55
23. jún 2023

Ahojte , dcérka žiarli na jej bračeka a to uspávanie už si neviem rady. Vymýšľa keď ich idem uspať , lebo nie vždy sa mi podarí syna uspať keď ona ide večer takže vyzerá to u nás tak ze ideme si ľahnúť jeho kojím ona leží a vykrikuje chce ho pozerať , liezť mu do postielky. Keď už ho uspim a je v tej postieľke vymýšľa ze nechce spať , budí ho a podobne. Už som skúšala jej čítať rozpravky nepomáha.. za koľko prejde takéto obdobie ? 🙈 či to vôbec prejde lebo ako kym ich uspim to je jeden maratón. Keď je doma snúbenec tak snim ako tak zaspí ale keď je v práci tak to uspávanie na obed a večer je na mne , neviem ako ju to odnaučiť alebo len pretrpieť toto obdobie …

bolarazjedna
23. jún 2023

Ja mam zatiaľ iba jedného a presne takýchto situácií sa bojím..... Napadlo ma, či by nepomohlo, keby ste najprv uspali bračeka, uložili do postieľky a ty by si šla s nou spať do jednej postele. Pritulili by ste sa, môžeš jej ešte pošepkať rozprávku, môžeš ju upútať s tým, že je zvýhodnená, že ona spinká pritúlená k tebe....

opi14
23. jún 2023

Niekde som to práve dnes čítala, že zapojiť do uspávania staršieho súrodenca. Nech ho hladká, spieva mu, číta mu, alebo ju vtedy niečim zamestnať a potom uspať ju. Nemám ešte skúsenosť, ale príde mi to fajn skúsiť 🙂

fifina75
23. jún 2023

@niky_55 mám podobný vekový rozdiel, cez deň keď bol manžel v práci som mladšie dieťa uspavala v kocari, staršia stála pri mne a spievala som, taktiež ešte doteraz púšťam biely šum. Večer uspavam ja mladsie dieťa manzel starsie tak s tým neviem poradiť.

euka210
23. jún 2023

@niky_55 ja mam 2r rozdiely a...maleho som vedela prve mesiace dojcit kym som starsiemu citala rozpravku a potom pockala pri nom aj s malym na rukach, kym zaspal. A sla som do spalne s malym potom.
Ked nevychadza naraz spanok, tak mensieho som davala spat skor a starsi pocuvali rozpravku z mobilu. Na obed som spala s nimi. Najhorsi cas boli 2 spanky...doobedu spi maly, na obed starsi a o cca 14h zase siel spat maly 🤦‍♀️ Dobre bolo u mna az ked v 1r, ked mal rovnako 1 spanok ako starsi.