Uspávanie bez prsníka

mionag
20. nov 2023

Ahoj. Moj 10 mesacny syn nezaspi inac iba na prsniku. (Alebo v kociari,ale to nam je na figu v noci) Do polroka sa budil dvakrát v noci, 5 minut cucol a spal. Odvtedy akoby utal sa budi aj kazdych 50 minut a niekedy ma taku hodinu ze ked nebude mat prsnik v ustach tak len mrnci. Viem ze inac s anevie ulozit ale ja som uz z toho na prasky. Chcela by som najst nejaky sposob ako ho uspat aj bez prsnika, ale kojit by som ho chcela pokial sa da...hladkat sa nechce, ani kolisat, cumlik odmieta, aj som mu skusala spievat...nic nezabera. Mozno trikrat za cely cas co s tym bojujeme takskratka nejak zaspal aj bez prsnika ale to je len nahoda. Prosim poradte ako na to
O rady ze to mam nechat tak, ze mam vyuzit ze vie zaspat aspon na praniku, alebo ze to ma niekto aj horsie a babatko ma potrebuje nemma zaujem. Ved ja ho neopustam ani nedavam na adopciu, len aj ja mam narok na aspon aky taky spanok.
P.s: to ze by s ami budil 2-3 x by mi nevadilo, viem ze ma na to narok v tomto veku. Tak by som sa k takemu niecomu chcela dopracovat. Dakujem

ziarifka
20. nov 2023

@mionag u tak malého neviem, ale v 1,5r som obe dcéry odstavila od nočného kojenia, cez deň som kojila na požiadanie do veku 5r. V noci mali čistú vodu v obyčajnej PET fľaši pri posteli. Budili sa na vodu asi 3 týždne, potom už spali celú noc.

Skúšala som odstaviť na noc aj skôr, ale to nešlo. U tých malých detí je každý mesiac veľký posun. V tom 1,5r už boli zrelšie a ochotné spolupracovať, dohodnúť sa.

ziarifka
20. nov 2023

@mionag možno zmeniť postupne celý rituál kojenia. Najprv cez deň, potom pridávať pred spaním cez deň a nakoniec večerné a nočné kojenie. Napr cez deň hneď po nakojení vybrať prsník so slovami "Už mliečko nie je, odkladáme ". Tak si zvykne, že dôjde mlieko, skončí dudlovanie. Ďalší krok, že kojime iba v sede, alebo na gauči. Tak už v noci, keď ho budeš zo spálni prenášať na gauč, môžeš sa opýtať, či vstávame alebo spíme ďalej. A aj v noci na gauči bude vedieť, že skončí mlieko, prsník sa odloží. Takto mi to fungovalo. Kus dlhšie a trebalo veľa plánovať, ale bola som pevne rozhodnutá, tak sa samé prestali budiť. Ešte nosiť oblečenie, kam sa dieťa nevie dostať. Zakasať tielko, k tomu tuhý rolák... A poľutovať, keď plače: "Ja viem bidačik , tebe je smutno, že nie je mliečko. Pod sa tu potuliť, počkáme, kým sa nové pripraví." Plač bol, ale nie dlhý a hysterický. Potom si už len zafňukali samé pre seba a šli sa hrať.

mionag
autor
20. nov 2023

@ziarifka no ja nechcem uplne odstavit, viem ze mlieko na noc este potrebuje,len by som tie budenia chcela nejak znizit na umerne mnozstvo. Vcer asom ho ulozila o 20:40 a do 23:00 bol trikrat hore...sialenstvo