Ako odučiť 1,5 ročnú dcérku od prsníka?

Zodpovedané
1. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som moju 1,5 ročnú dcérku odučiť od prsníka. Prsník má ako cumlík a nevie bez neho zaspať. Počas noci sa zobudí aj trikrát a znovu zaspí len na prsníku. Skúšala som ju oklamať aj s fľaškou, ale vždy na to prišla.

Čo by ste mi poradili?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zdá sa, že dcérka má potrebu vašej blízkosti. Ak už ste rozhodnutá ju odstaviť, skúste presmerovať jej pozornosť na niečo iné. Mojkať sa, nosiť ju, hladkať, venovať sa jej, dať mliečko. Dať jej tú blízkosť nejako inak. Poprípade skúsiť vysvetliť.
Každé dieťatko to zvládne za iný čas a inak.
Ako psychologička sa veľmi spôsobom odstavenia od prsníka nevenujem, možno by lepšie poradil nejaký iný odborník.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com