Uspávanie dojčených dvojičiek

vazka1
19. jún 2023

Ahojte, ako doma uspavate dvojicky? Nasi chlapci budu mat zachvilu 8 mesiacov a poslednu dobu sa im spanok zhorsil. Viem ze v tomto obdobi to moze ovplyvnovat vela veci ale oni ani predtym neboli ukazkovi spaci. Su dojceni a vacsinou zaspavaju na prsniku, mimo toho ked idu von to pekne sami zaspia v kociku. Viem, ze zaspavanie na prsniku nie je stastne riesenie a chystam sa ich to odnaucit no je to narocne. Poslednu dobu sa velmi lahko budia, velakrat ich po nadojceni ani nestihnem prelozit a uz sa zobudia a uz maju problem zaspat. V noci este ako tak douspim no cez den ani nie. Mate prosim nejake tipy ako ich cez den uspavat, pripadne ako ich naucit zaspavat samostatne alebo ako ich odnaucit zaspavat na prsniku? Dakujem za rady 🙂

rebrambora
19. jún 2023

Nuz ak boli taketo situacie a muz nebol doma predychala som a dala ich spat do rozdelenych izieb (mali sme jednu postielku navyse presne kvoli tomuto), potom som preniesla. Same v spolocnej izbe spavali od 4mesiaca.
Na zaspavanie na prsniku a nosenim som si davala pozor uz od narodenia, aby to s tym nemali spojene, nuz ale pozri sama si zhodnotila, ze to nieje najstastnejsie.
Ostan konzistentna skôr odnaucis 8m ako dvojrocne.

vazka1
autor
19. jún 2023

@rebrambora Kiez by som skor vedela o tom, ze zaspavanie na prsniku ma taketo “nevyhody”.. a ako si uspavala tvoje? Ci zaspavali same? Cez den ani neviem ako ich to odnaucim, hlavne ked som s nimi sama. Uz sa navzajom dost rusia a nemozem ich ani rozdelit do inych izieb lebo to je hystericky plac. Mozno skusim ako riesenie cez den chodit na spanok von (aj tak uz pomaly prechadzame na 2 spanky) a v noci im akurat tak skusim predlzovat intervaly bez mlieka, ale to mozem skusat len pokym sa druhy nezobudi..