Zášklby počas spánku bábätka: Je to normálne?
Ahojte, mate niekto skusenost s babatkom ktore ma pocas spanku ( obcas, nie vzdy) svalove zasklby noh aj ruk? deje sa mu to ale vkuse aj 5-10 minut v sekundovych, pol-sekundovych intervaloch, citala som o motorickom vyvoji atd atd, ale ako vzdy rozne nazory na to su… niekto hovori ze to je normalne niekto ze nie 🤷♀️ niekedy ho musim chytit za rucicky aby sa prestal sklbat, a niekedy ani to nepomoze… nahrala som si to na video, pri najblizsej poradni budem konzultovat s pediatrom, len ma teda zaujima ci s tym mate dakto skusenost? Babatko ma 6 tyzdnov, pozorujem to prakticky od jeho narodenia
pri takychto malicky babatkach je to normalne, ak teda nemal nejaky problem, predcasniatko, tazky porod, pridusenie... vtedy moze ist aj o epilepsiu, ale pravdepodobne to bude len morov reflex mal by casom vymiznut

Morov reflex je vrodený obranný a úľakový reflex novorodencov. Slúži ako inštinktívna reakcia na stratu rovnováhy, náhly zvuk, svetlo alebo pohyb. Dieťa pri ňom prudko rozhodne ruky a nohy, roztiahne prsty a následne ich schúli do „objatia“