Zaspávanie 9-mesačného chlapčeka s plačom

jassmin24578
17. máj 2023

Ahojte mamky,
rada by som sa poradila, mam 9 mesačného chlapčeka, ma 4 zúbky, práve sa mu predrali horné 2. Počas dňa ma 2 spánku, budi sa okolo 6:30, niekedy skôr a spat ide okolo pol 10. Problém je ten, že keď ho polozim do postieľky, pusti taky plac, snažím sa ho upokojiť, capkat, hojdat, nič nepomáha... myslelasom si, či ho nedávam spat neskoro, ze mozno je preunaveny, dala som ho spat skôr to isté.... dokáže takto plakať aj pol hodinu,potom zaspi od únavy na 30 minut, pričom dokázal uz spat sam aj hodinu a štvrť...aké máte vy režimy 9 mesačných bábätiek? Ďakujem. V noci spi prvé 4 hodiny bez zobudenia, potom je hore kazde 2 hodiny a nad ranom kazdu pol hodinu az hodinu

stanislavicenka
17. máj 2023

@jassmin24578 preco ho polozis do postoelky, a nechas plakat az zaspi of unavy? Preco ho nemozes uspavat v nosici, na rukach? Tak ho urcite nerozmaznas. Ved 9 mrsacny nevie hovorit, ako inak ti ma dat najavo, ze chce, aby si ho mala v naruci?
Aspon tak som pochopila z prispevku, ze ho len polozis do postielky. Ma len 9 mesiacov, nie 9 rokov, a aj v takom veku este bude potrebovat ked nie sucinnost, aby zaspal, ale minimalne pohldenie, objatie, ubezpecenie o tvojej laske, ci prianie dobrej noci a sladkych snov.
Babatko nosenim, stiskanim, lubenim nerozmaznas.

jassmin24578
autor
17. máj 2023

@stanislavicenka v príspevku vyššie som napísala, že ho upokojujem, capkam, nosím, hľadkam, ale vždy keď ho polozim do postieľky, začne plakať... odmala bol naučený spat v postieľke, nebol problém. Teraz začal toto robiť, čiže ďakujem za poučenie, ale myslím, ze robím, čo sa dá

stanislavicenka
17. máj 2023

@jassmin24578 v tomto obdobi prechadza separacnou uzkostou. Ak bol zvyknuty, ze zaspava Sam, je to babatko, do 3 rokov, sa jeho zaspavanie, spanok mozu este 100x zmenit. Treba naplnit jeho potreby, ake ma teraz. Proste toto sa bude menit, ako bude rast, jednoducho s tym musis plynut. Ty musis nieco zmenit, nie on ako babatko

jassmin24578
autor
17. máj 2023

@stanislavicenka prosím Vas, kde som napísala, že je naučený zaspávať v postieľke sam? Píšem, že keď ho polozim do postieľky, začne plakať. Myslím, ze veľmi rada asi robite unáhlené závery a domyslate si.... Napísala som niekde, ze som neurobila žiadne zmeny? Alebo nebodaj ako ste v prvom príspevku napísala, žeby som svojho syna nepohladkala, neponosila, nezapriala mu dobru noc a pekne sny? Tieto závery sú úplne scestné... samozrejme, ze viem, ze existuje separacna úzkosť, rovnako ako aj to, ze sa jeho spanok môže meniť. Ale prešli sme si aj spankovym poradenstvom, a preto viem, ze režim dieťaťa môže mať na jeho spanok obrovský vplyv.... preto som aj poprosila o radu, čo sa režimu týka....

stanislavicenka
17. máj 2023

@jassmin24578 absolutne neviete citat s porozumenim . Vsetko, co hovorite, stale nepopiera to, ze dieta nasledne po vsetkom polozite v bdelom stave do postielky, co je pre neho momentalne neprijatelne, a chce byt pri vas. Pre mna je spankove poradenstvo nie pre kazde dietatko. Pride mi to metoda pre rodicov, aby nemali tolko "starosti". Ako ma babatko pochopit, ze vy ho polozite aj po vsetkych neznostiach? Ono si zvykne, podda sa, ved uz teraz ho nechavate zaspat placom, od unavy🤦. To hovori za vsetko
A rovnako vidiet, ze Inu Radu ste zatial nedostali🤷. Predpokladam, ze ani nedostanete. Predpokladam, ze vas ako matku trapi, ked vidite svoje dieta zaspavat vysilenim od placu.