icon

Školská taška pre útleho prváčika

avatar
teta7
30. jan 2015

Ahojte. vyberám tašku zatiaľ cez net, lebo som sa do obchodov nedostala ešte, lebo sme chorí. Sme útlučký, najmenší v školke, sme ZŤP, meriame 110 cm a vážime 17 kg. Nejak do septembra extra nepriberieme. Keby sme neboli taký chudý a útly vybrala by som asi TOPGAL pre prvákov...s popruhom okolo pása...
Rozmýšlala som na EMIPO školský batoh alebo teraz, ked čítam kadejaké príspevky tak ma zmjatla aj HERTZLIG....
Jedna pani písala, že EMIPO taška malú tlačila na spodnú časť chrbátika, nebola tam vraj vystužená, tak neviem.....
Mala by byť čo najľahšia samozrejme, aby sa všetko zmestilo, aby od desiaty nezašpinil školské potreby, bočná fľaška nech je schovaná (to neviem zo skúseností)
Náš je strašný kidko....
Určite pôjdeme spolu do obchodu nech si ju aj vyskúša....
Čo poradíte?

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 14. jún 2026 · 75 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Útlemu prvákovi s výškou okolo 110–113 cm a váhou 16–18 kg sa odporúčajú ľahké a úzke modely ako Herlitz mini/smart, Belmil alebo ergonomické Ergobag miesto objemných Topgal tašiek, ktoré boli v diskusii hodnotené ako príliš veľké pre drobné deti.
  • Pred kúpou treba zmerať šírku pliec a výšku chrbta a tašku si vyskúšať na dieťati; v diskusii sa opakovane odporúčalo kontrolovať a správne nastaviť popruhy, najmä pri hrubšom zimnom oblečení.
  • Ako predajné zdroje a referencie boli spomenuté konkrétne predajne a e-shopy: Kaufland, Eurovea papiernictvo, Moveo1 (http://www.moveo1.sk), mamaaja.sk, Galeria Kaufhof (Ergobag produkt), Loria a active-one.sk (Ergobag za 99 €).


Najčastejšie otázky

Q: Akú školskú tašku vybrať pre útleho prváka (cca 110–113 cm, 16–18 kg)?
A: Diskusia odporúča ľahké a úzke modely ako Herlitz mini alebo Herlitz smart, Belmil a ergonomický Ergobag; Topgal je v diskusii opisovaný ako príliš veľký pre drobné deti.

Q: Kde si môžem vyskúšať Herlitz alebo iné tašky v Bratislave a okolí?
A: V diskusii boli spomenuté predajne Kaufland (bolo uvedené, že mali Herlitz), papiernictvo v Eurovea, predajňa Moveo1 (http://www.moveo1.sk) a Brinjeli na Grosslingovej; odporúčalo sa zavolať pred prevlekou, či majú konkrétny model skladom.

Q: Sú školské tašky na kolieskach vhodné pre prvákov?
A: Väčšina príspevkov v diskusii tašky na kolieskach neodporúča kvôli častému prekonávaniu schodov a prahov; označili ich za nepraktické pre každodenné nosenie do školy.

Q: Ako predísť tomu, aby taška dieťaťu netlačila?
A: Odporúča sa zmerať šírku pliec a výšku chrbta, vybrať správnu veľkosť tašky a pravidelne kontrolovať a nastavovať popruhy; v EMIPO boli spomenuté prípady, kde problém spôsobovalo nesprávne nastavenie popruhov.

Q: Ktoré konkrétne hmotnosti tašiek boli v diskusii spomenuté?
A: V diskusii sa uvádzali porovnávacie hmotnosti 0,99 kg, 0,860 kg a 0,680 kg a konkrétne bolo uvedené, že Herlitz smart váži 860 g.

Q: Koľko stojí Ergobag podľa diskusie a kde ho kúpiť?
A: V jednom príspevku bol Ergobag samostatný model uvedený za 99 € na www.active-one.sk.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Pre drobné deti sa v diskusii najčastejšie odporúčajú ľahké, úzke a pevne vystužené tašky ako Herlitz mini/smart alebo Belmil namiesto veľkých Topgalov.
  • Tašky na kolieskach väčšina príspevkov považuje za nevhodné pre každodenné nosenie kvôli schodom a prahom.
  • Pred kúpou treba dieťa odmerať (šírka pliec, výška chrbta) a tašku mu vyskúšať na chrbte; treba tiež kontrolovať nastavenie popruhov.


Sporné názory

  • Niektorí odporúčajú EMIPO pre veľký úložný priestor a garantovaný servis, iní tvrdo kritizujú EMIPO pre tvrdú spodnú hranu, ktorá môže tlačiť, alebo pre problémy spôsobené zlým nastavením popruhov.
  • Ergobag je v diskusii prezentovaný ako „najlepší“ a ergonomický s množstvom popruhov a funkcií, zatiaľ čo iné príspevky spochybňujú zmysel niektorých remienkov (hrudný a bedrový pás) a obávajú sa, že dieťa ich nebude používať.


Otvorené otázky

  • Ktorý presný model (Herlitz mini vs. Herlitz smart vs. Herlitz midi) je najvhodnejší pre konkrétnu kombináciu výšky a šírky pliec u útleho dieťaťa?
  • Ktoré predajne v Bratislave majú aktuálne skladom konkrétne modely Herlitz mini alebo smart?


Spomenuté značky a firmy

Herlitz,HERTZLIG,TOPGAL,EMIPO,Ergobag,Belmil,Bagmaster,Beckmann,Samsonite,Deuter,Stil,Champion,Loria,Moveo1,Galeria Kaufhof,mamaaja.sk,skolske-tasky,active-one.sk,Sevte,Kaufland,Eurovea,Grafit,Brinjeli

Spomenuté produkty a metódy

Herlitz mini,Herlitz smart,Herlitz midi,EMIPO školský batoh (motív brankár/hokejista),Ergobag (6-dielny set KaroalaBaer Karo blau),taška na kolieskach,nastavenie popruhov,meranie šírky pliec a výšky chrbta,3-ročná záruka a garantovaný doživotný servis (uvádzané pri EMIPO),trojposchodový peračník,desiatový box,bocné vrecko na fľašu,cubo koncept (Ergobag),odľahčené modely Samsonite

Miesta a osoby

Bratislava,Banská Bystrica,Pezinok,Eurovea,Kaufland,Galeria Kaufhof,Moveo1,mamaaja.sk,Loria,Grafit (papiernictvo na Holubyho),Brinjeli,Sevte

Strana
z3
avatar
jaaty
30. jan 2015

Herlitz midi ;)

avatar
lila77
30. jan 2015

urcite skolsku tasku s kolieckami u nas to malokto vyuziva avsak francuzske deti to maju vsetky aj tu na slovensku

avatar
katy2
30. jan 2015

@teta7 s kolieckami urcite nie... ako ju drocek bude tahat cez obrubniky a v skole po schodoch a cez prahy.... ale aku tasku, to poradit neviem a tiez hladam nieco mensie.....

avatar
maznacik007
30. jan 2015

pre male deti je Herlitz smart mini alebo midi

my pôjdeme do Ergobag .... moj ma tiez 110 cm

topgal urcite pre male deti nie ...

tasku s kolieskami istotne nie.

avatar
magimary
30. jan 2015

@maznacik007 a ktorú z tých ergobag-ov? žiadny z nich nepôsobí nejako subtílne 😕

avatar
maznacik007
30. jan 2015

@magimary on sa da prisposobit vyske dietata od 110 cm je .... jedna mamicka tu ma aj foto na jej dietatku ... vzadu na tom chrbatiku sa to nastavuje ... treba si pozriet produkt video...

tuto 6 dielnu sadu chcem teda nie som si ista vzorom ... maju viacero ... urcite to ale chcem skusit nazivo nez kupime ...

http://www.galeria-kaufhof.de/store/p/Ergobag-S...

avatar
danka79
30. jan 2015

@teta7 moja predškoláčka má 112cm a 18kg, tiež také tintítko 🙂 Hlavná podmienka pri výbere bola aby bola taška čo najľahšia. Kúpili sme Herlitz smart, má iba 860g, Spodná časť tašky jej pekne sedí na chrbte, nevisí jej niekde pod zadkom ako tie obrovské tašky. Je mi ale jasné, že bude problém napratať do nej všetky veci, tipujem, že využijeme tak max.2-3triedy.

Taška na kolieskach je nezmysel, denne prekonávať množstvo schodov, pri ťahaní sa všelijako preklápa. Určite by som nekupovala.

avatar
skrecok
30. jan 2015

@teta7 Ahoj,
aj nas je najmensi v skolke a navyse najstarsi. 😖 Ma 113 cm a vazi tiez 17 kg. Dr. vobec neriesi, ze vraj je to este tak v norme. 😖

Inak tiez riesim skolsku tasku pre synceka. Citala som, ze Topgal je sice fajn, ale nie pre drobcekov. Jedine Herlitz. Tak po zapise budeme skusat nejake tasky, aby sme vedeli ako mu bude sediet.
Ale aj tak co som citala a pocula, rodicia nesu takmer vzdy tasku-aktovku z domu a domov. Deti nosia minimalne...

avatar
magimary
30. jan 2015

@maznacik007 produkt video som nenašla,
nevieš, ktorá mamička to má v albume?

avatar
maznacik007
30. jan 2015

@magimary

https://www.youtube.com/watch?v=mBfMYRcsMTAhttps://www.youtube.com/watch?v=b-lkI0EeUqA

fotky ma v skupine budeme mat prvacika ...

a ty ho pre koho chces? pre Lukyho?

avatar
magimary
30. jan 2015

@maznacik007 však Lukyno by mal byť od septembra prvák 😉
idem pozrieť tie videá

avatar
maznacik007
30. jan 2015

@magimary pozri to druhe ... to je chlapcenska verzia .. prve je dievcenska...

avatar
babulina
30. jan 2015

Nasa mala pri nastupe do skoly ledva 18kg, ma tasku znacky belmil lebo vsetko ostatne bolo prilis siroke

avatar
dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
avatar
jankakat
30. jan 2015

Dcerka je prvacka a ma EMIPO. Raz povedala, ze ju nejako tlaci, ale ukazalo sa, ze ramienka sa obcas nejako podvlecu pod spodok tasky a vtedy tlaci (staci ramienko pretocit naspat a je ok). Inac sme spokojni celkovo s tou taskou. Co som videla prave tu v niektorej diskusii nejaku mensiu Herlitz (https://www.modrykonik.sk/forum/skolak/taska-he...), tak to co dcera nosi by sa tam asi tazko voslo - male dosky, velke dosky a obcas aj veci mimo, lebo to mnozstvo papierov a zositov dosky nepoberu. Samozrejme to prudko zavisi od skoly a ucitelky.
Takze ani Emipo nie je zla volba a ja to rozhodne nelutujem.

avatar
trpezliva
2. feb 2015

My mame malicku prvacku. V septembri mala 110cm a 16kg.
Tasku dostala Belmil. Ze vraj pre utle deti.
Je pekna,prakticka..no neodporucam..padaju nam ramienka. TAsku jej nosim len ja. Na chrbte sa jej hned zosmykne.

avatar
baluu
10. feb 2015

Este som len zacala pozerat co na nete oporucaju maminy a uz mam hlavu v smutku, nas syn ma 110 cm a este nema ani 15 kg. Neviete kde v BA sa daju tie tasky Herlitz a EMIPO poskusat?

avatar
teta7
autor
10. feb 2015

@skrecok ahoj uz ste daco poskusali? My sme sa este nedostali lebo sme zas chory...dakujem

avatar
skrecok
10. feb 2015

Ahoj, nenasli sme Herlitz aktovku. Boli sme zatial v Sevte a tam nemali ani jednu Herlitz, mali sice plno ale inej znacky...
A takisto mam deti chore. ☹

avatar
avanka
18. feb 2015

my sme tiez kupovali herlitz, topgal je velka, mal ju skoro po kolena

avatar
evina313
18. feb 2015

@baluu v Sevte maju 🙂 kuk kde maju predajne

avatar
iwanusa
18. feb 2015

Ja mam tiez drobnejsieho prvacika. My sme kupili tasku Herlitz mini, je mu akurat, lahucka a zmesti sa tam vsetko, co prvak, druhak potrebuje.

avatar
evina313
18. feb 2015

ak ste z BA, my sme kupovali v tejto predajni
http://www.moveo1.sk/index.php?route=informatio...
ale može sa stat, že nebudu zrovna mat, ja by som im zavolala vopred, či ju maju a v ktorej predajni, myslím že ich maju viac. a predpokladam, že chcete Herlitz smart / alebo mini /.
my mame tu herlitz midi a teda pre utleho prvacika mi príde velka.
moj syn je teraz prvak normalnej výšky a v taške nosi : velke dosky plne prac. zošitov / dost tažke /, nadobku na jedlo, flasu a peračník.a podla mna plna tažka pre utleho prvačika je naozaj dosť ťažka.

avatar
baluu
18. feb 2015

@evina313 dakujem za info, maju ju aj v Brinjeli na Grosslingovej.
@iwanusa dakujem. Kupime mini a som rada ze ste napisali, ze velkostne pre prvaka a druhaka postacuje. Toho som sa trocha obavala.

avatar
activeone
1. mar 2015

Ergobag je najlepsi. Lahka Ergonomicka taska plna vychytavok.
chlapec na fotke - 112 cm 17 kg - dobre sedi, ramena nepadaju, vyborne sedi a je lahka.

avatar
rutie
1. mar 2015

Moja prvacka ma Herlitz mini http://eshop.mamaaja.sk/skolska-taska-mini-moty... a to ani nie je drobna, ale chodi peso do skoly, tak som chcela, aby mala nieco co lahucko odnesie. Je lahucka ako pierko, zmesti sa na chrbat aj drobnemu dietatu, dcerka ma uzke ramena, nosi sa jej vyborne. Mam aj tretiaka a druhacku a aj ich veci do skoly by sa tam v pohode zmestili. Len treba usmernovat dieta, aby nenosilo do skoly zbytocnosti, len to, co naozaj potrebuje na hodinu. Nasi ale maju telesnu aj prezuvky v skole. Ucebnice domov nosia len velmi vynimocne, domov nosia len pracovne zosity. Ja ked vidim ako sa tie male decka vlacia s Topgalkami, normalne mi ich je luto.

avatar
rutie
1. mar 2015

@baluu V Pezinku v papiernictve Grafit na Holubyho maju Herlitz starsie modely dokonca v akcii. Neviem, ci mavate cestu tymto smerom... Je to kusocek od vlakovej stanice.

avatar
teta7
autor
1. mar 2015

@rutie v BB herlitz na predajni najst problem...este som nenasla. Na nete som nenasla herlitz mini...len midi a smart... ☹

avatar
rutie
1. mar 2015

@teta7 Mozno skus este pockat, kym dostanu novu radu. Nieco z tohto by sa ti nepacilo?
http://eshop.mamaaja.sk/modely-mini-herlitz-c-1...
Ved ak by vam nevyhovovala, mozte v lehote vratit, bude vas to stat len postovne.

avatar
teta7
autor
1. mar 2015

@rutie uz som z toho zmatena. Rozmyslala som Emipo batoh hokej alebo herlirtz mini alebo smart. Neviem sa rozhodnut. Vaha jedna je 0.99 kg druha 0.860 tretia 0.680. Bojim sa ze jedna bude tazka druha zase mala tretia velka ???? 😢

Strana
z3