Na ktorých miestach máte psoriázu?

mudr_peter_kozub
Moderátor
16. okt 2017

Psoriáza môže mať rôzne formy. Najčastejšie sa prejavuje vo forme ružovkastých šupiniek na koži, alebo vo forme popraskaných a bolestivých ložísk na tele. Tieto sa tvoria hlavne vo vlasoch, na lakťoch, kolenách či v spodnej časti chrbta. V niektorých prípadoch postihuje psoriáza aj kĺby a nechty. Kde všade, na ktorých častiach tela máte psoriázu Vy?

kristyk
21. apr 2021

@veronikazigova
Áno ale nebolo to len mastickou ako som už písala ...veľmi dôležité je upraviť stravu u mne veľmi pomohlo vysadiť lepok prikladám foto pred a po cca 4 mesiacoch

veronikazigova
22. apr 2021

@kristyk ak sa mozem este spytat ako si holite nohy? S cim? Nebojite sa aby sa vam to stale neprenasalo?

kristyk
23. apr 2021

@veronikazigova
😀 buď ziletkou klasicky a cez to opatrne alebo v zime keď to nie je treba na hladko 😂 strojčekom ...

luky97
12. máj 2021

@lubicky ahoj, trápil som sa s ňou veľmi dlho, ale jediná čo ku pomohlo bolo všetko nechať na pokoji 😀 vysadil som maste všetkého druhu a opakoval som sa, v zime som sa pretlačili vitamínom D, a v BB som bol v solnom kúpeli. Je to v floating BB tam je voda s receptúrou s mŕtveho mora a výsledok bol na druhý deň. Cca po 4x keď som tam bol a jedol obyčajný vitamín už mám pokoj a to bolo zimné obdobie. Nijak sa neobmedzujem v strave ani nič podobné.

competition
13. máj 2021

@luky97 wau tak super a bb mam na skok pojdem vyskusat

pomoni
20. nov 2023

@mudr_peter_kozub dobrý deň pán doktor, natrafila som na tento starsi príspevok, tak neviem či vobec dostanem odpoved…. Mám dg PSA. Veľmi ma bolia drobné klbiky na rukách /najviac uchopovy palec, ukazovák a aj zvyšné prsty/ a na nohách //klbiky palcov/. Užívam Diompraz, ale úľavu necítim. Bolesť a nefunkčnosť ma obmedzujú pri bežných činnostiach , i v práci. Pýtala som sa lekárov na biologickú liečbu, ale že to “este” nie je štádium na tuto liečbu. Tak asi budem musieť čakať kým budem mat deformáciu či nefunkčnosť…..inak podľa vyjadrenia lekárky si mám “zvykať na bolesť”. Smutne že človek musí trpieť pričom existuje účinná liečba. Ďakujem