Ako sa brániť proti dotieravému a nebezpečnému hmyzu?

juraj_benu_lekaren
26. jún 2017

Všetci to dobre poznáme. Aj krásne letné dni nám dokáže pokaziť nepríjemný štípanec, ktorý sa nie a nie zahojiť alebo dlho a dlho svrbí.... Aká je vaša stratégia proti dotieravému hmyzu?

kupcovci
26. jún 2017

Dobre ranko,pouzivam repelent proti hmyzu aby moje deticky nic netrapilo 🙂

zoizoi
26. jún 2017

Dobré ráno 🙂 Doma máme sieťky na oknách. Von nosím repelent, ale zatiaľ sme ho toto leto použiť nemuseli. Ak sedíme na terase, zapaľujeme sviečku proti hmyzu. Zaregistrovala som aj nejaké náramky, ale tie som ešte neskúšala. 🙂

majocka24
26. jún 2017

My tiez použivame repelent ale už nejaké ustipnutia sme utržili aj napriek tomu hlavne syn a on ma aj strašnú alergiu a priebeh na poštípanie aj komárom

karolin2
26. jún 2017

Dobrý deň prajem, keď už tie štípance sú tak používame fenistel gél. Repelent málokedy využívam.

sardinka336
26. jún 2017

Moja strategia je B komplex a Fenistil...B komplex pri pravidelnom uzivani vraj pomaha nakolko dotyčný komarom ,,nechutí,,. Ak uz k uštipnutiu pride tak pouzijeme Fenistil gel, ak nemame po ruke stači aj potriet Alpou, pripadne mám Ichtamolovu mast.

igiana
26. jún 2017

Dobry den, no my nepouzivame nic, lebo uz sme minule leto vyskusali repelent v spreji, ale komarom vobec neprekazal a veselo stipali dalej, podobne aj naramky proti kliestom, tak mam dojem ze celi protistipancovy priemysel je len dobry biznis

zuzin78
26. jún 2017

Nepouzivam ziadne repelenty. Vyskusala som vsetky repelenty na Slovenskom trhu, a ziadny nepomaha,Skor ma komare este viac stipali.

dai
26. jún 2017

@juraj_benu_lekaren minuly rok som mala prilezitost byt v dzungli a teda bordelu tam lietalo pozehnane - domotodci mi poradili sa natriet najskor kokosovym olejom a nasledne to presprejovat repelentom - priznavam ze to pomohlo

juraj_benu_lekaren
autor
26. jún 2017

...krasa, toto su komentare overene zivotom 🙂 V ramci prevencie v lekarni sa snazime odporucat viac veci: spravne sa obliect a pozakryvat obnazene casti tela...co dovoli vonkajsia teplota. Velkou pomocou su tzv. 3D repelenty, pre niekoho naramky a dalsim skvelym pomocnikom su samotne repelenty. Otazkou je ktory repelent zaberie?...najlepsie sa spytat rybarov pri jazere 🙂 ...poradia to najlepsie. Samozrejme v lekarni odporucame podla destinacie a veku. Pre dospelakov s vysokou koncentraciou tzv DEET. Pre deticky je lepsie orientovat sa podla veku a primeranej koncentracie DEET - na kazdom repelente tieto informacie su. Na kombinovany hmyz je to latka icaridine. Vzdy plati zasada, ze je lepsie prevenciu kombinovat...niekedy maju komare zvlast velky apetit.

juraj_benu_lekaren
autor
26. jún 2017

@dai v ramci specifickych destinacii treba byt vynaliezavy. Aj na Slovensku su dostupne repelenty pre tropy, ale suhlasim s tym, ze lokalna rada a informacia od miestnych ludi ma cenu zlata 🙂

dai
26. jún 2017

@juraj_benu_lekaren ja som pouzivala repelebty kupene u nich - ale absolutne nezaberali az pokial som to neskombinovala s tym olejom - potom super😉

juraj_benu_lekaren
autor
26. jún 2017

...a coked predsa ten komar ci iny bodavy hmyz sadol a postipal? Potom nasleduje liecba. Ak su stipance maleho rozsahu, postaci vami overeny Fenistil, ako lokalna liecba. A sa stipance rozsiruju, alebo zvacsuju, je vhodne a spravne pridat celkove antihistaminikum - od lekara Fenistil kvapky a pre starsie deti tablety s obsahom cetiriyinu alebo loratadinu. Ak je stipanec obzvlast velky treba uvazovat o volne predajnej kortikoidne masticke - ale bacha potom na slnko. Ak by stipanec casom mokval, otvaral sa - toto je uz priestor pre navstevu lekara.

marusia12
26. jún 2017

Na mňa komáre nesadajú 😀

marusia12
26. jún 2017

@juraj_benu_lekaren Ako nenápadne občanom natlačiť do hláv nejakú tú potrebu chémie 😀 Biznis je biznis... že jo? 😀

kristinka86
26. jún 2017

My používame domáci repelent a veľká spokojnosť. Aj proti kliešťom je vhodný. 🙂 Pekný dník!

anka2103
26. jún 2017

Moja skusemost je rovnaka. S repelentom sadaju este viac na cloveka 😕

erikaemkina
26. jún 2017

Zatial nepoužívame nič

miroslavan
26. jún 2017

Ked chodi starsi syn na vylety do lesa, pouzivame repelent. Inak zatial nejako teraz nie je dotieravy hmyz okolo nas...mladsi syn este nejako nebol dostipany, ale fenistil je vzdy poruke 😉

babybazar1
26. jún 2017

Pomoze aj bkomplex alebo cesnak 😅

martinkaha
26. jún 2017

Na oknách sieťky, na dovolenkách keď niekde nocujeme, dáme detský repelent do elektrickej zásuvky. Do lesa sa striekame repelentom, musíme však vždy asi po hodine opakovať. Na štipance fenistil gel.

juraj_benu_lekaren
autor
26. jún 2017

Paci sa mi roznorodost diskusie. Je fajn, ze mate svoje osvedcene postupy. V lekarni sa vsak casto stretavame aj s vaznejsimi stavmi ako len maly, cerveny, svrbiaci stipanec a tam uz len dobre slovo nezaberie. Reakcie po bodavom hmyze byvaju aj vaznejsie: opuch a cervena plocha sa zvacsuje - narasta do velkej plochy a tam musime postupovat podla standartnych postupov, teda aj s pouzitim antihistaminik a kortikoidu aby sme stav stabilizovali - zastavili. Abnormalna reakcia je samozrejme dovod na okamzitu navstevu lekara.

jabucko
27. jún 2017

Sietky na oknach, reprlent. Tento rok som zacala pouzivat eukalyptovy a levandulovy olej. Primarne na kliestov. Uvidime, co na to komare . ..

juraj_benu_lekaren
autor
27. jún 2017

@jabucko trocha s humorom: Praskovaci letadlo a Ivana Mladka 🙂 skuste si pozret povodne videjko Jozin z bazin a popucite sa od smiechu. Inac ked urobia postreky vcas a spravne, potom je od komarov paradny pokoj

jahodka8
29. jún 2017

Používame aj repelenty z Benu lekárne - hlavne sprej proti komárom a tým malým muškám, ktoré tak nebadane poštípu a potom mi noha veľmi opuchne a navrie, tak že nemôžem 3 dni poriadne chodiť a štípe to.

lavender273
29. jún 2017

Pouzivam esencialne oleje a zatial to pomaha.