Ako sa vysporiadať s bolestivým a zapáleným hrdlom v strede horúceho leta?

juraj_benu_lekaren
1. júl 2017

Klimatizácie a pitie studených nápojov, keď je vonku aj viac ako plus 32 stupňov alebo ako sa vysporiadať s bolestivým a zapáleným hrdlom v strede leta? Ako na vás pôsobia prechody z vychladeného prostredia do horúceho a dusného? Čo ľadové nápoje a vaše hrdlo? Zvládate to dobre?

sardinka336
1. júl 2017

Ja sa s tým vysporiadavam rovnako ako v zime...mne osobne najviac pomaha Stopangin, vylučim studene napoje, nanuky. Na dovolenke si objednávam napoje bez ladu. Je to niekedy az komické ked si pýtam ,,ladovu kavu bez ladu,,. S klimou to tiez netreba prehanat, je to sice prijemne byt vo vychladenej miestnosti ale všetci vieme, ze to nie je zdravé. Vyhybam sa tomu nakolko sa dá. Uz som zažila aj take hotelovu izbu kde sme vošli a bolo tam 19 stupnov...a vonku 40. Samozrejme hned sme to vyladili na prijatelne teploty.

juliet86
1. júl 2017

Strepfen med a citron. Repik salvia mata echinacea caje vlazne. Zazvor med citron. Kloktanie slanou vodou..

sklenarova
1. júl 2017

Mne pomôže jedine strepfen med a citrón..Ľadové veci tiež nejak nemôžem,lebo mám hneď zapálené hrdlo..Ale raz sai fakt stalo,že som sa riadila pravidlom klin sa klinom vybíja a dala som si na bolestivé hrdlo zmrzku,vtedy mi to pomohlo, odvtedy nie..

kittyjuliette
1. júl 2017

Toto je presne moje-ako zacnu horucavy,ja chytim anginu😂A to uz od decka bez ohladu na to,ci studene napoje pijem,alebo nie...ale ja si na hrdlo nedavam nic,akurat kloktam slanu vodu a pred spanim ked tak paralen a vacsinou som do 3 dni fit😉

juraj_benu_lekaren
autor
1. júl 2017

...osobe sa priznam, ze neviem pocas leta odolat fakt ze studenemu napoju a navyse bublinkovemu - ide o cisty masaker na hrdlo a hlasivky...a potom nastupuju vincentkove pastilky, panthenoly a ked to prepisknem a stratim hlas aj to sa mi minuly rok stalo...tak voice-angin-ten hlasivky krasne zaobali 🙂

zuzi0911
1. júl 2017

Momentalne mam hnis.anginu a antibiotika,,,Takze vlazne napoje matovy a zeleny cas,voda s citronom,,slana voda na kloktanie a lieky od bolesti 😞,,,a Florsalimin do hrdla ten je inak perfekny ☺ Inak tiez neodolavam chladenym napojom obcas pivo a uz to potom tak vyzera,,,

erikaemkina
1. júl 2017

Tak za seba , hrdlo ma nebolí , len ten kašel to už je katastrofa a málo kedy že ma to chytí , teplí čajíček a pod perinkou , nejaké tie tabletky ..

jaq
2. júl 2017

Tak ja mam imunodeficit a uz som 2tyzden chora a presne to zacalo prisernou bolestou hrdla, skusala som tantum verde, neskor doritricin, ale skoncila som so zapalom dutin a priedusiek (mam astmu a alergie). Nepijem chladene napoje a vyhybam sa aj zmrzline, ale prudko klimatizovane miestnosti mi velmi vadia a neviem sa im vyhnut. A skusala som na imunitu aj na hrdlo uz vsetko mozne aj nemozne a nic nezabera na 100%. No stale mi v lekarni dobre poradia podla ....co s cim mozem a na ake ochorenie co je dobre. Zvycajne nehadzem do seba vsetko len tak, ale s rozumom. Ale to bolave hrdlo v tych horucavach ma akoby vyssiu intenzitu bolesti.

ask
2. júl 2017

Maly bol pol roka zdravy a tento tyzden bum angina:-/ Atb zabrali hned na druhy den, mu to krasne preslo, ale aj tak nas to mrzelo. Viacero skolkarov bolo tak chorych, tak asi mali nieco v skolke... Obcas sa letna angina pritrafi aj nam dospelym, ale nie je to nejako pravidelne. Malemu sme pre ulavu davali cmulat zazvorove lizatka, taku liecbu si pochvaloval🙂

majocka24
2. júl 2017

Ja to zvladam v pohode moj chlap sa mi smeje no fakt s tym problém nemám a nemaju s tym problem ani moje deti muž si kupuje rozne pastilky z lekárne 🙂

kajkosilvika
2. júl 2017

Na bolesť hrdla mi zaberá strepfen, a často z tých "prechodov" mi odchádza hlas - vtedy beriem kalcium