Radi chodíte v lete naboso v topánkach... ako si liečite vaše pľuzgiere?

juraj_benu_lekaren
2. júl 2017

Dobre to poznáme. Ak je nám teplo, najradšej by sme chodili naboso. To zvyčajne so sebou prináša aj otlaky a odreniny. Ako im predchádzate? Alebo ako si pľuzgiere liečite?

erikaemkina
2. júl 2017

Vyberám si také sandále aby pľuzgier nebol a nenavštívil ma 😉
Bosá nechodím 😎

jabucko
2. júl 2017

Naboso milujem. Ked sa da,aj sa uplne vyzuvam. Mam barefoot obuv, pohodlnu, nemam problemy s otlakmi vi odreninami. Som rada, ze zmenou stylu topanok sa tomuto da predist. V minulosti som pouzivala rozne naplaste na pluzgiere a podobne ...

majocka24
2. júl 2017

Pluzgiere sa mi robia casto preto najradsej naboso alebo slapky a vzdy si radsej miesto kde vznikaju pluzgiere prelepim este pred tym ako sa urobí tak sa neurobi ked sa nahodou urobi co uz vtedy necham nohu navolno len

emilia007
2. júl 2017

Ja si kupujem taký krém proti pluzgierom a dávam si ho na miesta kde predpokladám , že môže vzniknut. A on nevznikne.

jahodka8
2. júl 2017

Rada chodím na boso, ale závisí od podlahy. Naboso chodím iba v šlapkách.

tutiynka
2. júl 2017

Ano ,keď nosim baleriny ,tak som bosá ,, pluzgiere niekedy sa mi zrobia ,niekedy nie ,, nijako neošetrujem ,len vypučim tu vodu a ono sa mi to zahoji same 🙂

juraj_benu_lekaren
autor
2. júl 2017

...babulky, aj chalani s tym mavaju problemy, hned sa hlasim aj ja. Ako preveciu nalepim klasicky leukoplast. Ale "majne nerven" horsie je ked si zarobite poriadny krvak. Sem tam sa mi to stane pri dlhych vyjazdoch na horskom bicykli a pri extremnych prevyseniach, kde treba aj slapat pesky 🙂 V tomto pripade nedam dopustit na koloidne naplaste, s tym, ze jedna strana ten krvak lieci a druha tvori akoby druhu kozu a berieru 🙂

verulka
2. júl 2017

@juraj_benu_lekaren pls co to je? nedari sa mi to najst..ja som tiez barefoot positive, takze bezne otlaky nemavam. No na hrebenovky ci narocne tury si barefoot este netrufam. Tiez moj dorast su aktivni turisti a otlaky pozname..halvne ak sa zroluje zle ponozka v trekovej topanke..a nasledujuci den je velmi narocne chodit..

juraj_benu_lekaren
autor
2. júl 2017

@verulka hydrokoliidne naplaste: Compeed a mam pocit, ze ich robi este jedna firma, enem rychlo ma nenapada nazov.

usla35
3. júl 2017

Ja velmi rada chodim v lete na boso ale nie len kvoli otlakom. Proste mam rada ked citim makku travu pod nohami ale inak ked si dam sem tam lodicky tak to mam hned otlaky a ja uz dlhsiu dobu pouzivam tieto "specialne" naplaste na otlaky a som rada, ze som ich objavila, teda vlastne moja sestra ich objavila :D

radusiq
3. júl 2017

odkedy som presla na barefoot obuv (alebo v lete uplne naboso) neviem co je to odlak ci pluzgier...

poleva
3. júl 2017

na boso len pri mori 🙂

meusicka
3. júl 2017

@juraj_benu_lekaren v lete ked sme doma, alebo na ihrisku, tak chodime naboso, aj deti radi zhodia topanky, sandale , hocico, co maju na nohach. a ked sa pritrafi otlak, tak mam vo svojej taske stale poruke naplast. na noc sa to potom osetri nap. nechtikovym kremom. a dalsi den sa funguje dalej.
ja mam strasne rada, ked na nohach nemam nic 😀 decka sa podali na mna