Čo vy a Váš tráviaci komfort?

marton_popradske
Moderátor
4. nov 2020

Čo vy a Váš tráviaci komfort? Určite to sami dobre poznáte, po dobrom obede, alebo večeri organizmus trávi a je unavený. My sme pre Vás pripravili čajík po jedle s rascou a koriandrom. Má priaznivé účinky na trávenie a obsahuje funkčné byliny, ktoré zvyšujú tráviaci komfort. Už ste ho vyskúšali? Dajte nám každopádne vedieť, čo vy a Vaše trávenie? Krásny večer.

anicka86
4. nov 2020

@marton_popradske tento čaj určite vyskúšam. patrím k ľuďom, ktorí majú problémy so žlčníkom, takže si musím dávať pozor na stravu /nemôžem mastné, vyprážané, o majonézovom zemiakovom šaláte na Vianoce či Veľkú noc môžem len snívať - hneď sa cítim diskomfortne .... Problémy so žlčníkom máme aj v rodine, takže genetika = dvojnásobný problém. Pri problémoch s trávením zvyknem piť bylinkové čaje, a to mätový, kamilkový, repíkový, prípadne kombináciu feniklu, koriandru a rímskej rasce.

marton_popradske
autorModerátor
4. nov 2020

@anicka86 určite skúste. Potom napíšte🙏

skoba3
4. nov 2020

@marton_popradske dobry den,mozem caj pit aj v tehotenstve? S travenim mam problemy,mam alergie a intolerancie na mlieko,lepok a teraz v 2.trimestri ma velmi zacalo nafukovat a boliet brucho,Takze ak neobsahuje nic co by som nemohla urcite ho rada vyskusam,privitam akukolvek pomoc.

marton_popradske
autorModerátor
4. nov 2020

@skoba3 na toto je náročné odpovedať. Poraďte sa so svojim lekárom. To bude najistejšie🙏 Pekný večer. JM

86488648
4. nov 2020

@marton_popradske ...moje trávenie je pre mna občas trápenie...koriander nemusim,ale taka kombinacia aníz a fenikel,to už hej ...

lienka175
4. nov 2020

mňa veru občas po jedle zvykne potrápiť žlčník... doteraz som si dávala na trávenie mätu, ale určite skúsim aj tento 🙂

cilkau
4. nov 2020

mám problemy žaludočne traviace doteraz som pila čaje zázvor mäta a 9 bylin ale skúsila by so aj niejaké nové čaje 🙂

blskahruska
4. nov 2020

@skoba3 Ahoj , Koriander podporuje tvorbu žalúdočných štiav, čím priaznivo ovplyvňuje trávenie a je príbuzný raci. A čo sa týka rasce, uz nase babky robili dojciacim matkám odvar, aby mali mlieko a aby babatka nebolelo bruško. V lekarni Ti urcite poradia /neviem na čo konkrétne mas alergiu/.
Skús-jedlá soda bikarbona na čajovú lyžičku a zapit pohárom vody-nie bublinkovej, lebo aj z bubliniek nafukuje.

marton_popradske
autorModerátor
4. nov 2020

@blskahruska ďakujeme

matricia
4. nov 2020

Tiež mám problém so žlčníkom, ako aj žienky predo mnou, to travenie v poslednej dobe nie je bohvieco, snazim sa preto jest menšie porcie a ľahšie jedlá a pijem bylinkove caje, napríklad pupavovy, matovy. Pri tomto zlcniku lekari odporúčajú sem tam si dat dietu na prečistenie a naštartovanie, aspon zo dva dni len cajiky a suchare.

megan6
5. nov 2020

Feniklovy cajik robievame doma.A dcérke kupujeme popradský čaj "bruškový" uvolnujuci.