Aký je váš tip na zdravé jedlo ku °COOLTEA?

lucia_borikova
10. jún 2015

Zdravé osvieženie už máme. Poraďte, aké jedlo si k nemu pripravíte? 10 najlepších receptov bude zaradených do °COOL MENU, ktoré tu bude pre vás pripravené na stiahnutie už v piatok 🙂

macik45
10. jún 2015

Mango s mozzarellou
1 dobre zrelé mango
čili paprička očistená od jadier
1 PL hnedého cukru
1 ČL nastrúhanej kôry z limetky
3 ks Mozzerella
1 viazanička mladej cibuľkovej vňate
čerstvý koriander
petržlen
50 g orieškov Macadamia alebo burské oriešky nasekané
2 limetky – vytlačená šťva
1 PL olivový olej
Mango očistite, rozkrojte, vyberte jadro a nakrájajte na krúžky. Mozzarellu nechajte odkvapkať na site a tiež pokrájajte na krúžky. Mango a mozzerellu striedavo uložte na tanierik. Jednu-dve cibuľkové vňate (bez samotnej cibule) nakrájajte na jemné krúžky a potom nasekajte na jemno.
Z jednej limetky potom nastrúhajte kôru a v miske zmiešajte s posekanou cibuľovou vňaťou. Vytlačte šťavu z limetiek, zmiešajte s cukrom a pridajte k cibuľke. Z chili papričky odstráňte jadierka a nasekajte ju na jemné kocky. Podobne nasekajte aj koriandrovú vňať.
Všetko potom zmiešajte s olivovým olejom a cukor nechajte rozpustiť. Hotovou zálievkou potom zalejte kúsky manga a mozzarelly poukladané na tanieri. Tanier potom posypte posekanými orechmi.

drobecbobo
10. jún 2015

Citrónový koláč s polentou

1/2 šálky polenty
1 1/2 šálky mletých mandlí
1/3 šálky javorového sirupu
1/2 šálky olivového oleja
2 vajcia
1 ČL prášku do pečiva - bezfosfátový
2 citróny šťava aj kôra

Ako si ho pripravíte?

Vymiešajte spolu vajíčka a javorový sirup do penista. Pridajte olej a riadne pomiešajte.
Pridajte šťavu a kôru z citrónov, polentu, mleté mandle, prášok do pečiva.
Jemne premiešajte, stačí dovtedy, dokým sa suroviny nespoja. Cesto bude pomerne riedke, ale tak to má byť.
Cesto vylejte do okrúhlej formy, ktorú ste si vyložili papierom na pečenie. Pečte pri teplote 160°C asi tak 25-30 minút, dokým koláčik nebude pevný a pružný na dotyk. Dávajte pozor, aby ste koláčik neprepiekli. Nechajte vychladnúť vo forme.
Pred podávaním koláčik poprášte kokosovou múčkou (prípadne práškovým cukrom) a podávajte s lyžicou dobrého jogurtu a čučoriedkami.

hopacupa
10. jún 2015

Chlebíčky s avokádom

1 avokádo
1 mladá cibuľka
Soľ
Cesnak
Mleté biele korenie
Petržlenová vňať
Citrón
Možeme pridať trocha tvrdého syra
Avokádo rozkrojíme a vnútro vyberieme lyžicou. Ja časť rozpučim vidličkou a časť pokrájam na menšie kocky.
Pridáme šťavu z citróna, trocha soli a biele korenie. Pridáme na kocky nakrájaný syr, pretlačený cesnak, nadrobno nasekanú cibuľku a trochu petržlenovej vňate.
Chlebíky možeme potrieť maslom a na to dáme avokádovú pochúťku.

aries2004
10. jún 2015

Najlepsie jedlo ku Cooltea? No predsa mini bruskety 🙂
Potrebujeme:

1 bageta
Niekoľko plátkov syra a šunky
Olivový olej
Soľ
Paradajka
Lístky bazalky
Provensálske bylinky
Bagetu nakrájame, pokvapkáme olivovým olejom , posolíme,posypeme provensálskymi bylinkami a dáme zapiecť do rúry
Na takto pripravené brusketky dáme trochu šunky, plátok syra, kúsok paradajky a lístok bazalky.
Dáme na 5 min do rúry nech sa krásne zapečie. ( alebo len do mikrovlnky aby sa syr roztopil)
Dobrú chuť. Zapíjame s Cooltea 🙂

lucia_borikova
autor
12. jún 2015

°COOL MENU na oslavy pripravené na stiahnutie, nech sa páči 🙂
https://www.dropbox.com/s/qat3zrr49qi7qpb/MK_co...

Ďakujem za výborné recepty! Všetky si zaslúžia odmeniť čajíkmi 🙂
Do menu pridávam aj môj tip na °cool pochúťku.

@macik45 @drobecbobo @hopacupa @aries2004

P.S.: Nezabudnite, vaše kontaktné údaje čakám v IP-čke.

jarnicka
12. jún 2015

U nás letí bylinková pomazánka. Maslo zmiešam s aspoň tromi trojuholničkami taveného syra a potom už len primerane pridávam žeruchu, petržlenovú vňaťku, pažitku. Na opekaný chlebík s kopou zeleninky je to super. 🙂

ivankajar
12. jún 2015

Dobry den ak ešte môžem tak mi máme radi hlavne mala cviklovu polievku. Cviklu uvarim zmixujem ochutim pridam masielko soľ. Polievka je veľmi svieža chutna a ma peknu farbu a je naozaj rychla. Môže sa ešte povariť aj mrkva ale len trošku alebo trošku petržlenu. Na vrch ozdobiť petržlenovou vňaťkou.

janettan
13. jún 2015

Aj keď som to nestihla, pridávam recept na celozrnné palacinky s horúcimi malinami (alebo iným ovocím🙂):
Na hladké cesto elektrickým mixérom spolu vymiešame:
2 šálky sójového mlieka
1 šálka špaldovej celozr. múky
1 vaječný bielok
4 polievkové lyžice oleja
1/2 lyžičky soli
2 čajové lyžičky vanilkového cukru
pol šálky ovsených vločiek
mrazené ovocie
Toto cesto necháme aspoň 30 min. odstáť a môžeme začať piecť na panvici.
Na menšej panvici necháme zovrieť maliny s vanilkovým cukrom.
PS: 🙂 Ak by sme sa predsa rozhodli, že nemusia byť až priveľmi zdravé, tak si ich môžeme ozdobiť klasicky šľahačkou, čokoládou, grankom .... Dobrú chuť a k palacinkám podávame cooltea 🙂

drobecbobo
14. jún 2015

@lucia_borikova Ďakujeme, to je ale prekvapenie a nesmierne sa tešíme. Čajíky milujeme, vždy sa hodia aj nejaké naviac. Hlavne be cool with Cool tee 😵 . Kontaktné údaje som už zaslala.

macik45
15. jún 2015

Aj ja dakujem, teším sa 🙂