Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké máte zážitky v kuchyni, keď je kuchtíkom Vaše malé dieťatko?

danonino_lucia
16. jún 2014

Pomáha Vám dieťatko v kuchyni? Ku ktorým činnostiam už ho pustíte? Robili ste niekedy domácu zmrzlinu a chcete sa podeliť o nápady?

090379
16. jún 2014

@danonino_lucia môj malý má 3 roky, ale rád by robil so mnou všetko. Najviac ho baví umývanie riadu...samozrejme voda to je jeho živel. Ale namastí si chlebík, zapne mikrovlnku, aj rúru mi zapína na ventilátor, to sa mu páči. Dá si stoličku ku chladničke, vyberie si aj jogurt alebo kečup...a ešte mi aj umyje zemiačky.

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@090379 Tak to je perfekt! A skúšali ste aj dačo miešať alebo krájať? (iba jedálnym nožom)

090379
16. jún 2014

@danonino_lucia áno, mieša rád a krája si rád jablko alebo banánik

marthuska
16. jún 2014

Moja mala (4,5r) mi velmi pomaha a vzdy ju to tesi. Miesa salat, trha salatove listy, umyva cherry paradajky, sula sulance, valka cesto, a najnovsie rozmiesava puding v mlieku v hrnci, platnicku zapneme len akoze🙂) domacu zmezlinu robievame: kompotovu stavu zmiesame so smotanou a dame zamrazit.

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@090379
Tak to je dobre a skúša si už pripraviť svrčinku pre seba? Pre vývoj jemné motoriky je dobré, aby ho to čo najviac bavilo. Môže si nakrájať banánik a zamiešať s tvarohom a má zdravú desiatu. Alebo môžete skúsiť pripraviť domácu zmrzlinu. Máte doma vlastné ovocie?

siska53
16. jún 2014

@danonino_lucia moj si strasne rad pripravoval vajicko-prazenicu, vyberal z umyvacky a robil "biely sniezik"-slahal sneh. Teraz skor rad valka cesto,obcas vykrajuje a najnovsie si nalieva pit do pohara a pripravuje pribor,no ked chxe,natrie si aj chlieb. On ma obdobia kedy nejaku cinnost strasne rad robi,potom ho to prejde. Dcerka je mladsia,ta zatila skor len z umyvacky vybera.
domacu zmrzlinu vyrabam,maly obcas pomaha mixovat a uplne najradsej ju pomaha zjest. 🙂) teda ide o nanuky,mam na ne 6 formiciek.

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@marthuska
Tak to je veľmi šikovná. Miešanie je dobré, hlavne aby všetko ostalo v hrnci Dieťa musí byť pozorné a vsětko robiŤ pomali, kdeže mamičke už pomáha :D Zmrzlinka na leto je super, a aj malá ju pripravuje? A keď máte vlastné ovocie môžete vyskúšať aj ovocnú dreň.

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@siska53
A aká je vaša oblúbená?

siska53
16. jún 2014

Robim tvarohove s roznym ovocim,alebo bananom,kokosom,orieskami.malemu skor ide o farbu palicky,zjedol zatial vsetky,konkretnu nepytal,ci mame.a uprednostnuje cervenu. 🙂

vejinka
16. jún 2014

Ahoj Lucia 🙂 u nas sa v letr zmrzlinky robia casto ..vzdy je zaklad praskova slahacka vyslahana a pridavame podla chuti..bud jahody rozmixovane alebo kakao.kokos vanilkovy cukor maliny proste na co je chut...naleje sa to do plastovej nadobky a sup do mrazaku a dve hodky mame zmrzlinu hotovu 🙂

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@siska53
Tak to odporúčam jahody, maliny a čerešne. My myme radi ríbezle, ale je treba ich prisladiť. A jahody sa ani nemusia s ničím miešať, nám stačia iba tak :D

titkovamiriam
16. jún 2014

aj my sme doma zmrzlinovy-robime drene aj zmrzlinu 🙂
Deti mi od malička pomahajú v kuchyni pri vykrajovaní,krájaní,miešaní a samozrejme ochutnávaní 😀

siska53
16. jún 2014

@danonino_lucia tak aj robim. 🙂 a ako sladidlo pouzivam xylitol alebo obas i trstinovy cukor. Raz som pouzila normalnu slahacku z kelimka,ale radsej mam kombinaciu tvarohu a smotanoveho jogurtu. Malemu je to zatial jedno.
ale najvacsi zazitok trochu viac adrenalinovy bolo varenie halusiek za asistencie oboch deti. Ale zvladli sme. Dcerka pomahala tak,ze uz uvarene vyjedala z misky. 🙂)

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@vejinka
Priznám sa, že práškovú šľahačku som nikdy neskúšala, tak neviem, ale ako to tu čítam, začínam na to mať chuť :D

vejinka
16. jún 2014

@danonino_lucia stoji to za vyskusanie...je konzistencne ovela lepsia a chutnejsia ako prava slahacka..aj s tou sme skusali ale po zmrazeni bola jak lad kdezto praskova sa krasne dala krajat a chutila nadychane

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@siska53
Ta vie, akú si vybrať činnosť :D Ono dakedy je adrenalín aj nechať namazať chlebík medom. Raz som to skúšala a od tej doby vždy medik miešam s maslom. Sranda bola, ale kto t mal potom umývať :D
A aj dačo iné ste skúšali variť?

vejinka
16. jún 2014

Detom priamo z mrazaku nikdy nedavam ..dam do poharika alebo misky necham rozpustit az potom im dam...nikdy sa nestazovali zeby im nechutila 🙂 vzdy mi revu ze este chcu 🙂)

siska53
16. jún 2014

@danonino_lucia tak,to ano. Skor len to,co som pisala predtym,obcas pomaha pri priprave kolaca- hadse ovocie,pomaha vazit a tak..,ja zvacsa varim v case,ked spia a pouzivam,tlakove hrnce. Minule si umyval jahody a pripravil si cukor na namacanie jahod. (tato ho tak naucil,aspon obe deti jedli jahody).

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@vejinka
Ja mam rada také ty mrazené jogurty, ako teraz predávajú, ale nikdy sa mi nepodarilo to doma pripraviť....

vejinka
16. jún 2014

@danonino_lucia vyskusaj tu praskovu slahacku..budes prekvapkana jak vam bude chutit 🙂

bleee
16. jún 2014

môj syn od 17 mes. lúpe vajíčka na tvrdo /od minulej Veľkej noci/, vie ich nakrájať na krájači a zmiešať s maslom na pomazánku. Potom si ju natiera s nožom na chlebík. Samozrejme, v tom mu ešte pomáham. Rád umýva riad, prestiera na stôl príbory, keď lúpem zemiaky, vyberá mi z nich klíčky. Začína si nalievať mlieko z fľaše do pohára, ale ešte často povylieva. Vyberá jedlo z chladničky, výborne sa orientuje v tom,kde čo máme a pre koho je to určené. Krája zeleninu a ovocie na elekt. krájači, ja mu pomáham. Mieša cesto, vaľká, vykrajuje z cesta formičky. Keď nevarí so mnou, tak sa hrá s detskou kuchynkou. Asi bude z neho kuchár 😉

slunce3
16. jún 2014

Moja miluje rucne slahanie s tou takou strunkovou vecou na slahanie a vyklepavanie masa. Tak ho vyklepe ze aj papuer je tucny oproti tomu,par krat som iz schytala po prstoch,do hlavy, supe zeleninu,struha na struhadle... Zlate to je ale taaaaak dlho to trva 😀

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@siska53
Dôležité je, aby robili dačo rúčkami a čim viac, tím lepšie. Jahody sú super, ale ja skôr dávam medík, ale kdeže ma dieťa dosť pohybu, tak všetko vybehá :D A potom aj riad do myčky naukladá, no vy to máte doma dobre zariadené :D

slunce3
16. jún 2014

Ja len zapalim sporak 😀 ostatne poriesi krpata

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@bleee
Ani z neho kuchár byť nemusí, ale chlap čo vie variť, ten sa v svete nestratí. Fascinuje ma, že už si v takom mladom veku sám lúpe vajíčka. Ste ich mali na veľkú noc doma veľa, tak sa chopil príležitosti :D Lúpanie vajíčok je celkom manuálne náročné, tak to musí byť veľmi šikovný :D

siska53
16. jún 2014

@danonino_lucia na to .mame preberanie ryze a hry s domacou plastelinou,kreslenie..a pod.a zusastnuju sa i inych domavich prac nesuvisiaci h priamo s kucharcenim. 🙂
a stym medom..raz mi nosili nakup z tasky,vsetko pekne vylozili,okrem medu,ktory mala nepolozila,ale hodila. No spust na zemi...neviem,co ju to napadlo...

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@slunce3
A ako je stará? Však ona bude časom rýchlejšia a rýchlejšia a čo neskoro z nej bude dobrá pomocníčka. Akurát z toho strúhadla by som mala strach, ale ona pozerám ide pomaly ale poriadne :D

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@siska53
Asi ešte neodhadla, čo ten materiál výdrži...konzerva by to prežila ale teraz už bude vedieť, že sklo je krehké 😉
Ja keď som bola mala, tam mňa naši nechávali stierať prach (kde som sa dosala) a potom mi museli vysvetľovať, že drevený nábytok sa naozaj nesmie namáčať :D Tak mi radšej dali lux, na tom sa predsa nedá nič pokaziť a ja som si hrala a bolo viac menej upratané. Keď mi to zostalo do vysokého veku už so nebola tak rada, ale ako malá som pomáhala ako sa dalo :D

sense
16. jún 2014

moja ma takmer 14 mesiacov, a upratuje si flasky do svojho suflika a podava pribor z umyvacky a plastove nadoby ...varit zatial nevari lebo je mala, a este nosi prazdne flase do triedeneho odpadu....

danonino_lucia
autor
16. jún 2014

@sense
Môžeš jej skúsiť natrieť chlebík a nakrájať zeleninku, nech si ho sama ozdobí :D Alebo potom keď budeš miešať nátierku, môže miešať s tebou a potom už sama môže natierať :D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli