Akých máte doma maznáčikov?

danonino_lucia
25. jún 2014

Niekto má doma škrečka, niekto psíčka, iný býva na statku a zvieratká tam sú všade. Zvieratko pomáha dieťaťu uvedomiť si svoje okolie a potreby ostatných a je dobré pre dieťa pre rozvoj zodpovednosti. Ako ste zoznamovali dieťa s vaším maznáčikom? Máte zvieratko špeciálne pre dieťa alebo zvieratka sú bežnou súčasťou vašej domácnosti?

lalinko2010
25. jún 2014

@danonino_lucia Máme doma kocúra, ktorý má 16 rokov, čiže drobec s ním vyrastá od narodenia. kocúr má k nemu averziu, nakoľko mu drobec robil zle a aj robí. Drobec miluje mačky, psov veľmi nemusí, ale mačky tie hej a ešte máme doma papagája, tiež od narodenia drobca, nejakých 10 rokov.
a ešte drobcovi zistili alergiu na mačaciu srsť.... 😒

lucy125
25. jún 2014

@danonino_lucia My máme doma fretku,tiež s nou Matko vyrasta od narodenia,je to naša tretia fretka,kedže prve dve nám zomreli ☹

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@lalinko2010
S alergiami je to ťažké, keď máte doma zviera, na ktoré je dieťa alergické, určíte by som mu zamedzila prístup do pokoja, kde dieťa spí a potom by som veľa upratovala, aby som dostala preč všetky chlpy a kocúra vyčesávala, aby čo najmenej chlpov strácal po byte. Hadam že keď ho máte tak dlho, nebudete ho dávať preč. Záleží aj na prejavu alergie, aj ja som alergická na mačky, ale vadí mi iba, keď si ju pohladkám a siahnem si do oka. Keby som išla do astmatu, mačky by museli z domu von. Čo na to povedal alergológ?

jeane98
25. jún 2014

My máme šteniatko border kólie Kiru a naša Emka ju strááášne ľúbi🙂

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@lucy125
Fretky žijú iba 6-8 rokov ☹ ale zasa je s nimi náramná zábava. Ako ste ju vychovávali? A chodíte s ňou aj von na vodítku?

lucy125
25. jún 2014

@danonino_lucia Naša prva dostala rakovinu maternica mala iba 3,5r a druha to iste iba rok a pol mala.áno občas chodime aj von,ale najlepšie sa vybeha v byte,má veliku klietku takže nie je zavreta v malom priestore ked sme preč. 😉

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@jeane98
To bude teraz otázka, kto bude vychovávať koho 😀
Ale je to dobre, že takto vyrastajú spolu. Borderky sú veľmi chytré a aktívne, môže ju cvičiť a naučiť veľa kúskov. Poznám aj malé deti, ktoré chodia na agility 😉

ciusinka
25. jún 2014

@danonino_lucia Tak my este zatial deti nemame, ale zvieraciu zakladnu mame uz riadnu 🙂 Byvame v panelaku a mame skrecka, cincilu, fenku yorkshirskeho teriera a 200 litrove akvarium s rybickami 🙂 takze nase dietatko bude mat odmalicka zvieracich partakov 🙂

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@lucy125
A mali ste ju od chovateľa alebo zo zverimexu?
Fretky sú výborné v tom, že keď chcú, tak zvládnu celý deň prespať. Keď je človek v práci alebo na dovolenke, vydrží v dostatočne veľkej klietke a sú v pohode. V byte sa vybehá naozaj najlepšie, môže šplhať po nábytku, záclonách.... 😀

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@ciusinka
Ja keď som chodila na špeciálnu imunológiu, tak nám náš pán docent radil, aby sme si našli muža, ktorý bude mať statok. A keď budeme tehotné, každý deň máme chodiť hladkať zvieratka a že budeme mať zdravé deti 😀 😀 😀
A keď budete mať deti, tak sa riadne zabaví už zvieratkami a vy ste v pohodě 😉

jeane98
25. jún 2014

@danonino_lucia budú sa vychovávať navzájom🙂 Predtým sme mali párik borderiek a to sme mávali aj 2x do roka šteniatka. Borderky sú priam stvorené k deťom.

lalinko2010
25. jún 2014

@danonino_lucia mačka vraj preč, lebo vraj má drobec astmu, bez vyšetrenie, bez ničoho. nemá prejavy alergie oči a podobne. drobec sa nedusí ani nič podobné! detská lekárka vraj vydržať! no neviem, kontakt s kocúrom obmedzujeme, nepúšťame do izby, ani do postele. vonku tiež len mačky naháňa, ako mu to zakážem???
alergológ nič poriadne neporiešil, nevysvetlil!

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@lalinko2010
Ja by som sa nechcela hrať na doktora ani alergológa. Možem vám poradiť iba povedať môj názor, ja som magistra farmacie a hadam tuto istú radu by ste dostali aj v akejkoľvek lekárni. Napíšem vám IP.

lalinko2010
25. jún 2014

@danonino_lucia ok, ďakujem!

aluxka
25. jún 2014

My máme doma psíka, mačku a teraz aj mačiatka, zajačikov a sliepky. Dcérka miluje všetky zvieratká čo máme a aj čo nemáme. Z tých ktoré nemáme je oblúbený koník a dinosaurus 🙂 ale zahrá sa aj s červíkom 🙂 najmä pri hladaní 🙂

hennyinnsbruck
25. jún 2014

Ja mám dvoch Yorkshirov.
Starší má 3roky, mladší 4,5mesiaca.
Sme športovo založený, nie sú to žiadne kabelkove psy tak keď sa nám raz /dúfam čoskoro/ bábo podarí budem to všetko zvládať... 😀
Zo starším keď mám lenivý deň idem byciklovat, inak chodíme aj S mladším do lesa.
Mladý je riadne energetický rozmýšľala som nad agility tak uvidíme. 😀

hennyinnsbruck
25. jún 2014

Zabudla som.... 😅 okrem toho máme dvoch hadov 🙂

cobhan
25. jún 2014

my mame psa, 10 rocnu pudlicku, ale ak bude dieta po nas, tak casom sa dom zmeni na zoologicku zahradu - ked so spocitam aj s manzelom, tak ako deti sme mali psy, macky, andulky, kanarika, korelu, rybicky (on asi 20 akvarii), korytnacky, zaby, skreckov, mysi, pavuky a ja som vzdy tuzila mat krysu 🙂

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@aluxka
To mi pripomína náš domova, zvieratka všade :D

Keď spomíname tie červíky, môj ocko teraz prišiel s tým, že čítal studiu, že kontakt s chrobákmi a červíkmi do troch rokov veku stimuluje vývoj imunity dieťaťa. Povedala som mu, že keď si budú deti hrať na piesku a omylom si dačo také strčia do pusy, tak sa nezbláznim, ale on by to vraj podporoval........budem musieť oca strážiť, aby mi nekŕmil deti dážďovkami…. máme to doma veselé…. 😒

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@cobhan
Kamarát ma potkana a je to naozaj veľmi mazlivé a chytré zvieratko, ja som iba za 🙂
…ale zasa kade chodí tade trúsi…. 😒

gumimaci
25. jún 2014

My mame rocnu fenku, labradorku. Krpec vsade hovori, ze to je jeho Brita 😀 Mali sme 6rocneho kocura, ktory nam bohuzial pred pol rokom zomrel. Kocur bol bohovsky, aj ked syna "trpel", lebo samozrejme on bol v domacnosti skor. Napriek tomu sa spolu vedeli zahrat - syn prednim utekal so snurkou a kocur ho nahanal... 🙂 Bol majetnicky a ine zvierata s nim nemohli existovat. Nemal problem zbit aj vacsich psov, ak sa priblizili k dveram domu. Syn (3,5) si ho stale pamata, spomina ho. ale vie, ze je "v nebicku" a pozera na nas. 🙂 Akurat tento tyzden chce, aby som mu zatelefonovala (kocurovi) , aby nam poslal macicku 😝 😀

misulka22
25. jún 2014

My máme psa, mačku, osmáka,škrečka, 2 králikov, 2 ježkov, 2 axolotlov,raka a rybičky nepočítam (okolo 20 akvárií)

aluxka
25. jún 2014

@danonino_lucia som sa zasmiala dobre 😀 takže ešte spraví niečo aj pre svoje zdravie, super 😉 škoda, že väčšinou skončí červík ako maškrta pre sliepky...malá už ale vie čo je kolobeh života a že sliepočka zase vajíčko znesie 😀

titkovamiriam
25. jún 2014

Tak momentalne mame dvoch psikov,zajačika a dve potkanice 🙂 -chovali sme už škrečky,morske prasiatka,andulky,pieskomilov,fretku-bezne sa starame o zvieratka ak kamarati idu na dovolenky a za zvieratkami chodime hlavne na koniky a tigre 🙂 a do nedalekej farmy 🙂

titkovamiriam
25. jún 2014

@danonino_lucia potkan sa najrychlejsie nauci chodit na jedno miesto u nas bezne potanice naše behaju po byte a chodia na svoj zachod 😀

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@hennyinnsbruck
Agility je dobrá vec, ale problém je, že to tam je na čas, tak musíte počítať s tým, že nemusíte vyhrávať, lebo borderky behajú rýchlejšie……ale ako zábava je to perkektné 😉
My s našimi psíčkami tak isto chodíme na preteky, ale to sú samojedi, ti sú vytrvalci a my chodíme iba na bicykli krátke trasy, takže máme nízku rýchlosť a všetky tie ESP nás porážajú... Až buďme mať poriadnu smečku (dúfam že už v jeseni🙂, tak budeme chodiť s vozíkom dlhé trasy v nasej kategórii. Ale zatiaľ nás to baví a psíkov viac 😀

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@gumimaci
No nie je to zlý nápad, ale my máme na zahrane buď psíkov alebo mačky... Keď sú psi pustený, mačky spia na gauči a keď púšťame mačky von, musíme zatvoriť psi....inak by sme boli bez mačiek 😀 😀 😀 ... ale možno si nové mačiatko a váš psík na seba zvyknú 😉

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@titkovamiriam
Tak to mi prosím prezraď, ako ste ju to naučili

danonino_lucia
autor
25. jún 2014

@titkovamiriam
Niekto má obyčajnú mačku, vy máte rovnou tigre :D