Súťaž 25.6

danonino_lucia
25. jún 2014

Ahoj dievčatá, dnešná súťažná otázka sa tyká vašich detí a zvierat 🙂
Napíšte nám vašu príhodu s dieťatkom a zvieratkami a najviac veselá vyhrá plyšového Dina!
(súťaž vyhodnotím až zajtra po obede, tak sa môžu zapojiť všetci, čo budú chcieť 😉

dadda
25. jún 2014

my zvieratko nemame, ale u susedov su dokopy 4 psy, 2biele, jeden bernardin a jeden maly cierny psik, no ten sa nasej malinkej bojiiii ako certa :D
ked ju vidi a ona zacne na neho kricat hav hav, utekaaa, co mu sily stacia 🙂

katharynkaa
25. jún 2014

Naša príhoda sa stala asi pred mesiacom, keď sme s mojou maminou pili kávu a dcérka sa pekne hrala, zrazu pozrieme a ona takto perfektne stískala od radosti zajačika.
Hneď sme sa začali smiať a prišlo nám to akoby so zajačikom súperila vo wrestlingu 🙂 🙂 🙂Mysleli sme si že zajačik už má svoje dni zrátané 🙂
prikladám aj foto na pobavenie 🙂 🙂

samasa
25. jún 2014

no tak pridám aj ja jednu našu príhodu..minulé leto sme boli na prázdninách u starkých. Asi tri dni malému (2,5 roka) smrdelo z pusinky niečo hrozné...nevedeli sme si už rady....aj som premýšľala, že navštívime lekárku... až sme ho raz našli v miske s granulami našeho psa... jednu držal v ruke, vtisol mu ju do papule a po chvílke vytiahol sklonil sa nižšie aby mu pozeral priamo do očí a vraví psovi ....ochutnal si? Teraz ja! 😎

krprtka
25. jún 2014

Nás trojročný Misko mal v nedeľu deň heftov...ako tak stal pri sliepkach, pozerá na nich skúmavo a zahlodil- mami, ako grcaju sliepocky?
Následne sa pýta, prečo Aston (pes) nemá zobák? Hovorím- on ma ňufák...A on na to- teda Aston grca tým hňupákom? 😀
Neviem, co mal s tým grcanim 😀

katuska80
25. jún 2014

Ako som už spomínala mám doma 2,5mesačne dvojičky. Izabelku a Jakubka a tá naša opička u babky sa tak doslova opičíííí po babkinom psovi /jazvečíkovi/ že sme ju neraz nachytali ako je na štyroch a vyjedá mu granule z misky a jazykom mu vypíja vodu z misky :( skoro ma porazilo, a prcek/tak sa vola jazvečík/ je uplne hotový z nich hlavne ked sa mu Jakubko natrepe do budy 🙂

samasa
25. jún 2014

@katuska80 asi 2.5 ročne 😀 nie? 😀 som si len predstavila ko by take mimi pilo vodu od psa 😀

katuska80
25. jún 2014

@samasa ano 2,5 ročne 🙂

titkovamiriam
25. jún 2014

Tak u nas doma sa žije so zvieratami ,takže o rozne prihody nieje nudza ,no mna napadne vždy ta príhoda ked sme mali fretku/možno mať opicu nieje take blaznive/ a moj chlap má pred zverami rešpekt až strach-no čo už.Takže ked sme mali našu Albínu,on sa vyhybal situaciam aby bola pustena-no čo čert nechcel toto zvieratko si dokazalo otvoriť akokolvek zavretý domček a tak sa stalo ked sme odisli do škol a prace,moj chlap ostal doma sam a čo nevidi-klietka prazdna-strach panika kde sa to zviera pohybuje/ked to opisoval od rehotu sme padali vsetci/-fuu tvora maleho chlpateho nenašiel,šiel teda na toaletu a ako si tak sedí kukne na pračku a odtal na neho pozerala-potvora rada v pracke spala 🙂 no a teraz nevedel čo skor,či to čo začal dokončiť,či utekat z vecka
so stiahnutými gaťami...-skončilo to tak že sa z tej kupelne dostal,zavolal mi do prace no bola som v hale kde sme nemohli mať mobily tak veduci na mna kričí-Mirka chod domov,volal ti chlap,že maš okamžite prísť lebo v pračke ti spí strašidlo 😀 😀 a veľmi ľutostivo na mna pozeral že čo som si to zasa našla za chlapa/už som bola rozvedena/ 😀 😀

tunylyk
25. jún 2014

Momentalne zvieratko doma nemame,musia drobci troska podrast,no uzivame si vsetky naokolo,psikov,macicky,chodime pozerat na stvorcata kozicky a najnovsim sportom je u nas to,ako prejst cez rozum skorcom,aby nam ribezle tesne pred obratim docista nevyzrali.Ako ich tak deti so svokrom pozorovali,najskor pekne na hnojisku cerviky vyhrabavali a potom sup na ribezle,tak svokor zahlasil:-Potvory jedne,ta maso vam uz nestaci,vy musite mat aj kompot. 😀

adulik71
25. jún 2014

Mi mame doma psika,Sofinka jej dala meno Bella 🙂 a kupili sme si aj korytnacku,takeho vymyselnika a ked som sa jej opytala ako sa bude volat povedala ze Spekulant,tak mame korytnacku Spekulanta 🙂
Velmi rada sa vozi na Belle,sadne jej na chrbat,chyti za usi a vykrikuje "Hijoooo Bella" 🙂

ikika
25. jún 2014

Dnes som kupila krasny karfiol... poprosila som dcerku, aby ho odniesla domov z auta - treba aj deti zapojit... 😉
Mame spolocny dvor s dalsimi susedmi a jedni maju psa Bertu... Berta bola prave na dvore, ja som sa rozpravala so susedou... dcerka pobehovala po dvore so psom... zrazu mala uteka, karfiol sa kotula a dcerka krici: Berta, nezjedz mi ten karfiol!!! 😅 😀

malzeville
26. jún 2014

mojho syna janka odmalicka zauimali vodne zivocichy fascinovalo ho vsetko co plavaló doma sme kupovali stale vacsie akvaria a jeho najoblubenejsi obchod bol obchod so zvieratkami tato vasen mu zostala dnes je x neho vasnivy sportovy rybar stylu " chyt a pust"
ked mal asi 4 roky isli sme s celou rodinou do zoo v bojniciach samozrejme sme navstivili aj pavilon s vodnym zviieractvom kde boli obrovske teraria moj syn fascinovane pozeral na tie obrovske zivocichy a aby lepsie videl postavil sa na parapet teraria kde spal krokodil uzasnuto pozeral na toho tvora po chvilí sa kroko prebudill a otvorill obrovsku papuluna schuti zivol a moj syn od prekvapenia i strachumzleteĺz parapetu a ten rev poculi az von odvtedy sa bal vsetkeho s predlzenou "hlavou" este aj gumakov ktore mu "goga" pripominali svojim tvarom
a radsej zostal verny rybam hoci ho to laka aj do exotiky kubo wagner je jeho vzor ..

malzeville
26. jún 2014

este oprava : na fotkach zo zoo a vyletu som nasla datum - janko mal vtedy 2,5 roka a "gogo" skrikol v soku ke ten kroko zivol .. su to mile spomienky🙂

dejna077
26. jún 2014

My mame tri fenky stredoazijskeho ovciaka taky 60kilovy milackovia. Karinka ma len dva mesiace ale uz sa stihli zoznamit. Ked sme malu doniesli z porodnice a plakala nase bby plakali s nou. Ked chodime na vyjazdy alebo k lekarovi vzdy mi nazizaju do vajicka a uz sa jej uslo aj par lizancov 🙂 Kajku noaim v satke a sused na nasom pozemku pasie kravy. Tak raz ked som sla za susedou cez nas pozemok do ich zahrady (su vedla seba) tak tie ich druzne kravy sa velmi chceli tulit so mnou. Ja saa krav nebojim ale to ste mali vidiet tie fukoty ako som pridala do kroku predsalen dieta na hudi...

fazulka17
26. jún 2014

boli sme u starkej na dedine má mačky aj psa. Niekto nechal otvorené dvere a ona poštvornožky capartovala von za psom, ten ju celú pooblizoval, potom stihla mačku ,,ošklbať´´ , ktorá mravčala tak hlasno že až vtedy sme si vlastne všimli že utiekla von. 🙂

aluxka
26. jún 2014

u nás sú veselé príhody so zvieratkami na dennom poriadku, no na tomto som sa fakt schuti zasmiala...staršiu dcérku nechávam na dvore sa hrať ked chce a mladšia spí...pred kuchynské okno sme jej dali pieskovisko a tak sme ju naučili, že ked chce byť vonku tak nech ju z toho okna vidím...jasné, že má kopec hračiek ale ved tie už pozná a je to snimi už "nuda" 🙂 Tak niekde našla košík s ktorým som sa ešte ja hrávala a dala ho našemu psíkovi na hlavu, ked som to uvidela bežala som za nimi a Saške ešte cestou hovorím, že to nemôže robiť, že Selinka je živý tvor a že ju to môže bolieť...a ona na mna šťastným hláskom : mami ale nedávaj jej ho dole, vieš ona má narodeniny 😀 no skoro ma popučilo od smiechu 🙂 inokedy ma zase volá nech si idem pohladkať jej bieleho koníka 🙂 fantáziu má fakt obrovskú 🙂 no a inokedy sa z mačiatka stane bábika v kočíku teraz jej ale po novom začala kočík vystielať slamou nech má mača väčší komfort 🙂

danonino_lucia
autor
26. jún 2014

Ahoj Dievčatá, veľmi som sa nasmiala, keď som to čítala, a plyšového Dina posielam samasa 🙂

Aj ja pridám jeden svoj zážitok. Včera som bola na prechádzke s naším „malým“ bielym psíkom a stretli sme dievčatko ako utekalo mamičke. Zrazu sa zastavilo, vyvalilo oči a utekalo naspäť a kričalo: mamíííí, medvéééééď 😀 😀 😀

samasa
26. jún 2014

@danonino_lucia dakujeme 🙂