Prevencia proti striám v tehotenstve a po pôrode

sisa_dm
Moderátor
12. dec 2018

Starať sa o pokožku počas tehotenstva a aj po pôrode je veľmi dôležité. Podeľte sa s nami so svojimi skúsenosťami, prípadne radami a tipmi, ako sa starať o pokožku 👶

Náš tip aktuálne od kolegynky: alverde Telové maslo Mama, na ktoré máme veľmi dobré odporúčania 🙂
https://www.mojadm.sk/alverde-naturkosmetik-tel...

hlupaciktulkacik1
12. dec 2018

Za mňa jednoznačne bi oil 👌 milujem ho a natierala som ho poctivo každý deň na bruško s mojim pokladom a môžem povedať ze nemám ani jednu striu 😊

slniecko35
12. dec 2018

Ja nedam dopustit na phytolastil gel od lierac, je to gel, rychlo sa vstrebe a nie je mastny ako olej. Natierala som kazdy vecer a prve tehu bez strii, teraz v 7m zatial rovnako.
Ps. Vsetky geneticke predpoklady na strie mam.

miiichala
12. dec 2018

Pocas tehotenstva som pouzivala krem Elasti-Q. Spokojnost bola neskutocna,ani jedna stria,a to pri prvom som mala brucho ako pri dvojickach😂

monika11m
12. dec 2018

Tak neviem niekomu sa sprabia, niekomu nie. Ja som pozivala elasiq a potom bioil. Nemám žiadne ale aj som pila vela vody a aj to pomôže.

bibyke
12. dec 2018

@monika11m ja som pouzivala bioil a mam strie. Co uz.. vraj je to aj o genetike a ziadne kremiky na to nepomozu

arcanne2
12. dec 2018

Ja pouzivam olej od alverde, mamaglück myslim, zatiaľ nemam ani jednu striu, mám geneticke predispozicie na strie tak uvidím či pomoze

monika11m
12. dec 2018

@bibyke ano tak

etnatn
12. dec 2018

Ja som sa kremovala iba klasika po sprche - telovým mliekom aké som zrovna mala a ani jedna stria,a le povedala by som, ze je to aj o genetike..

yanni
12. dec 2018

Ja som sa nenatierala vobec a nemam ani jednu striu. Je to jednoduche: genetika, genetika, genetika.

domculik
12. dec 2018

@sisa_dm ja by som povedala ze velku rolu zohrava genetika, ale ked natierat, tak hlavne natierat, a je uz takmer jedno, cim 🙂

aaaria
12. dec 2018

Ja som sa natierala kazdy den niekedy aj 2x za den.aj bioil aj elastik aj vsetko mozne a dufala som ze nebudu strie ale koncom 7.mesiaca zo dna na den sa ich objavilo strasne vela.cele brucho aj boky.je to o genetike.kamoska sa nenatrela ani raz a nema ani jednu a pribrala ovela viac ako ja.

foolie
12. dec 2018

ja som si počas tehotenstva natierala bruško iba detským olejom Nivea každý večer po sprche a som bez strií ;)

lucinika
12. dec 2018

Ja som používala Bonelu pri prvom, teraz co chytím do ruky po sprche, ale som iba v 4 mesiaci. Mam jednu malú striu na ľavom stehne, ktoré som si nenatierala. Ale myslím ze je to iba o genetike. V rodine ani jedna žena nemáme celulitídu.

nicky8477
12. dec 2018

Je totálne jedno co používate pokiaľ máte jednoducho pokožku generačne co savam potrha a jie je hydratovana strie sa vám spravia a môžete s prepáčením použiť aj trus a aj tak strie mat budete

ivusik29
13. dec 2018

Pouzivala som elastic q, brusko bez jedinej strie ale tak ani mamina nemala a ani teraz sestra nema strie ,takze to pripisujem genetike 🙂

sisa_dm
autorModerátor
13. dec 2018

@v3rca11 haha, aj to je rada 🙂 každopádne so striami alebo bez, stále krásna ;)

sisa_dm
autorModerátor
13. dec 2018

@v3rca11 ja si myslím tiež, že najdôležitejšie je zdravie dieťatka a maminy 🙂

lucik194
13. dec 2018

po dvoch tehotenstva..... strie ziadne , viem ze uz to je x rokov ale.... za mna maximalna spokojnots Elasti-q nemozem na neho dat dopustit.... neviem ci ho uz teraz predavate, ale v minulosti ste ho nepredavali ☹ vzdy som ho musela kupit v inej predajni

barbara24
13. dec 2018

Ja som kremovala poctivo, napriek tomu sa mi uz na konci tehotenstva spravili, az po porode som zistila, že ich bolo viac ako jedna ...

fia232
13. dec 2018

Mne pomáhal veľmi Bo oil pekne sa vstrebal a nemala som mastné veci ale keďže potom bruško rástlo neskutočnou rýchlosťou a mala som ho ako keby som čakala dvojičky tak mi už nepomohlo nič len sa zmieriť .Trebalo by aj teraz po pôrode začať mastit no vždy sa akosi pripomeniem a zabudnem si ho kúpiť keďže moje brucho je ako slnko dopraskane .Ale to dieťa stali za všetko 😍

majik66
13. dec 2018

Ja som bola velmo spokojna s babylove masaznym kremom a alverde olejom. Sice urcite zohrava aj genetika velku ulohu, ale u mna ziadne strie ani po prvom, ani po druhom tehotenstve.
S kremami a olejom som bola spokojna.

nancy666
15. dec 2018

Ja používam olejceky už spomínané a telové mlieko ale mám tajný tip od kamošky čo mi ho doniesla z ghany ;) je to telové maslo s bambuckym maslom. A ja mám strie take že po pôrode po nejakom čase zasa zmiznú čo je maly zázrak podľa mna, snáď aj teraz pri treťom to tak bude, každopádne treba mastit mastit a mastit si myslím že to predbehne aj genetiku do istej miery. Zdravá strava a pitie je základ na hocičo o tom ani nevravím

monikaondrisova
15. dec 2018

@sisa_dm Bi oil,Elasti-Q, Mandľový olej.Spravili sa mi jemné a zopàr v tehotenstve,no ako prišli tak i odišli predtým tak verím že vopäť to tak bude.Teraz nemôžem použìvať nič,moja koža reaguje alergicky na tehotenské hormóny,tak
môžem len antihistaminiká, mentolovú a tanìnovù masť.
Aj s najbio prìpravov a olejov sa vyhádžem :/.Ale zase že vraj pôrodom prejde tak už len 52dnì a poviem si stálo to za ten zázrak a šup späť ku olejčekom... pre bábo aj pre mňa 🙂