Čomu sa vyhnúť pri zariaďovaní detskej izby?

danica_rajec
22. mar 2016

Zariaďovanie prvej detskej izby dokáže budúcich rodičov poriadne potrápiť – príchod bábätka sa nedá presne načasovať, niekedy chýba energia, inokedy financie či správna inšpirácia. Navyše, človek vždy kúpi niečo, čo sa napokon ukáže ako nie úplne najlepší nápad 😉 A ani ďalšie úpravy detských izieb nie sú o nič jednoduchšie – vyhovieť predstavám malého šibala dá skutočne zabrať! Ako ste si s touto úlohou poradili vy? Poradíte, čomu sa treba pri zariaďovaní vyhnúť?

ivankajar
22. mar 2016

Urcite je dobre mysliet na to ze izba sa s cekom dietatka bude menit 😉

akvi
22. mar 2016

a urcite treba mysliet na to, ze vacsina deti do 3 rokov detsku izbu nepotrebuje. Spi s rodicmi a hra sa pri mame.. 😉

arwen88
22. mar 2016

Urcite jednofarebny nabytok,najlepsie biely,ktory sa hodi ku kazdemu veku..vela ulozneho priestoru,mysliet radsej prakticky,aby sa.izba lahko udrziavala...hracky samo o sebe dozdobia izbicku...

maickamf
22. mar 2016

My sme malej (2r)kúpili rovno veľkú posteľ 90x200, ale s bočnou zábranou, skriňu na oblečko má taktiež veľkú so zrkadlom, bez detských motívov, menšiu skrinku na hračky.Nechceli sme detský nábytok a každý rok meniť, príde mi to zbytočné, ale 100 ľudí, 100 chutí. Samozrejme má detský stolík so stoličkami a véééĺa hračiek...

dominika6
22. mar 2016

hlavne zariadiť s lacným nábytkom,ktorého zničenie dieťatkom tak nezabolí,ako plakať pri každom škrabanci...

vierocka888
22. mar 2016

@maickamf toto je podla mna najlepsie riesenie 😊 ked tak nejake detske motivy do ramcekov na steny, alebo dekoracie a nalepky, lebo menit co dva - tri roky komplet izbu, lebo potreby dietatka sa zmenili je zbytocne... palec hore za super riesenie 😉

tinushka13
22. mar 2016

Práve v tomto čase zariaďujem izbičku synčekovi (9mes). Zatiaľ bude slúžiť ako herňa. Nábytok biely a oblepila som h o lepiacou fóiou so vzorom. hneď ten nábytok nabral iný dych 🙂 závesy taktiež dozdobia izbičku. Detská posteľ.. regál na hračky a koberec. viac netreba. .. vlastne treba.. nástup hlavnej postavičky 🙂 🙂

danica_rajec
autor
22. mar 2016

a čo napríklad taká kolíska? Mám pocit, že sa opäť vracia do módy, len s praktickosťou je to trošku otázne 🙂

Ak by ste inak mali záujem, dnes od 14:00 - 15:00 hod tu máme prítomnú bytovú architektku, ktorá sa bude venovať téme detských izieb - stačí jej poslať otázku do fóra 🙂

miku1
22. mar 2016

@danica_rajec Skriňu aj komodu sme kúpili takú, ktorá by sa hodila aj dospelému. Posteľ sme brali rovno poschodovú, nakoľko som bola druhýkrát tehotná, tak sme to vyriešili rovno pre obe deti naraz. Izba na prvý pohľad síce pôsobila, ako by v nej býval minimálne už študent, ale nábytok sme vyzdobili krásnymi maľovanými obrázkami, ktoré vyrobila švagriná, na stenách sú pekné detské obrázkové motívy, plus sme pred pol rokom dávali robiť veľkú asi 100x150 cm policovú skrinku, kde majú zatiaľ naukladané menšie hračky, väčšie sú poukladané pod policou. Taktiež sme to už predprípravili na to, že sa neskôr, keď budú školáčky, dorobí pod skrinkou stôl a bude. Nemám totiž priznám sa chuť ani čas ani peniaze na to, aby som každé cca 3-4 roky riešila, čo aktuálne dieťa v izbe potrebuje. 🙂 Zatiaľ majú v izbe svoj malý detský stolík so stoličkami a iné prkotinky, ktoré izbu omladili 🙂 Keď sa dajú preč, bude z detskej pekná izba pre väčšie slečny.

evicaveverica
22. mar 2016

Clovek mieni, babo meni.. My sme zariadili detsku izbu tiez s tym ako bude babo spinkat vo svojej postielke...a realne tam spala asi 2x, odvtedy spim s nou vo velkej posteli, ktoru v jej izbicje mame tiez. Malá mala reflux a koliky a jedine ako bolo mozne ju uspat bolo na dide.. Cize zamna aktualne je postielka zbytocna (dufam ze nie na dlho), rovnako ako hlboky kocik.. Ten sme vyuzili asi 5x ..tiez kvoli refluxu sa nedalo.. Musela byt iba zvislo takze sme zakupili nosic. Chudak manzel spi v spalni sam..ale aspon sa vyspi do prace.

tana85
22. mar 2016

@danica_rajec pre babatko izbu nerobime lebo chcem, aby spalo v nasej izbe prve mesiace. necitila by som sa dobre ak by spalo v inej izbe. az uzname za vhodne, tak zariadime detsku izbu, idealne v pastelovych farbach, svetlu, kde bude mat na vsetky veci dosah, na styl montessori. ale to ma este cas. aj trendy a potreby dietata sa menia, male zmeny po 3 rokoch povazujem za prirodzene a lepsie ako nastahovat 1,5 rocne dieta do izby ako pre 10 rocne

macopka
22. mar 2016

My sme izbu zvlast nezariadovali, mala dcerka mala postielku v s nami v spalni. ked podrastla, tak si stale buchala hlavicku o postielku ked spala, tak sme jej dali pri nas vacsiu postel. Teraz mame druhe babo a je s nami v spalni tiez. Takze sme tam vsetci styria. Ale ideme zariadovat detsku izbu, tak dufam, ze starsia si rychlo na novu izbu zvykne. Tak si velmi rada precitam rady pre zariadovanie izby 🙂

simca06022011
22. mar 2016

Hlavne netreba prehanat.. dieta rastie, to ze teraz chce rapunzel skrinu znamena len to, ze o rok bude chciet minnie... cukrikove babatkovske izbicky maju trvanlivost priblizne rok, potom sa meni postel o rok zase a zase... U nas sa vyriesila detska postielka v spalni/neskor sa prehodila na vacsiu a komoda na prebalovanie a dost. Je to aj prakticke, predstava behania do inej izby, v priapde choroby sa mame vedla v izbe ani neda spat (Aspon mne nie).
Izbu dostala komplet vlastnu v 5 rokoch aj to ma postel (tu sme kupili vlastne davnejsie... 160cm) a skrinku na hracky, kuchynku a dost... predpokladam ze ked pojde do skoly uz bude mat iny vkus, kupi sa jej stol.. aj tak najviac potrebuje priestor na hranie a nie zariadenie :D Predpokladam, ze zariadi sa jej izba na komplet ked bude skolacka, funkcny a trvanlivy nabytok bez formaldehydu v neutralnych farbach a doplni si to doplnkami podla veku, zaujmov... ;) Nie som zastanca lacneho nabytku a jeho striedania kazdu chvilu podla mody, treba mysliet aj na to ze je to uplne zbytocny odpad.... Podotknem ze to ani nahodou nie je problem financii, ale na co budeme minat, ked to vobec nie je nutne :D radsej sme si kupili trampolinu, pingpongovy stol :D

mima9999
22. mar 2016

Najlepsie biely nabytok,ktory napr.ma okienka,kde vlozite farebne latkove boxiky, v kt. su hracky, pripade casom len policky alebo dorobite dvierka,je to multifunkcne. Ale to ked ma dietatko tak 2roky,lebo dovtedy staci a len tie latkove boxiky 🙂 ktore pot om vyuzijete.

maickamf
22. mar 2016

@vierocka888 ďakujem🙂 neradi sa k niečomu vraciame.

danica_rajec
autor
22. mar 2016

Výborné nápady, moc ďakujem za všetky rady a tipy 🙂 Tiež preferujem jednofarebný nábytok a myslenie pri zariaďovaní do budúcna, som rada že nie som sama 🙂

danica_rajec
autor
22. mar 2016

A ešte by ma zaujímalo, či ste kúpili niečo, čo ste neskôr oľutovali? Nejakú zbytočnosť, čo človek neodhadne?? 🙂

mima9999
22. mar 2016

My nastastie nie,ale podla mna je nie moc prakticke kupovat nabytok s namalovanymi miminkovskymi motivmi, lebo potom sa musi menit cely,lepsie je jednofarebny polepit penovymi detskymi postavickamu,ktore o rok, dva odlepite a zas prisposobite niecomu inemu 😉

petra3312
22. mar 2016

@danica_rajec tak mne napr. prisla celkom zbytocna prebalovacia podlozka (changing pad) - myslim tym taky maly matrac na prebalovanie, co ma byt polozene na komode. Nie je to sice kus nabytku a nestoji to strasne velke peniaze, ale kedze clovek prebaluje, kde pride, uz by som to nekupila. A takych malych zbytocnosti je urcite vela, len ma momentalne nenapadaju.

michalina
22. mar 2016

u nás to bola detská postielka, kedže sa v nej nespí, bola snaha použiť ju miesto ohrádky, ale aj tak je stále prázdna a jedálenská stolička detská, moje dieťa sa v nej vždy postaví a bojím sa že vypadne, takže krmim v rohu sedačky

akvi
22. mar 2016

Presne, prebalovacia podlozka aj prebalovaci stolik su totlane zbytocnosti. Ja som mala pozicane a po par tyzdnoch som vratila, kedze som to vobec nepouzivala.. U nas bola zbytocnost aj ohradka, decko v nej rucalo o 100 sest, ani minutku tam nechcelo byt.. A vselijake tie hrazdicky a zavesne kolotoce, to u nas nemalo ziadne uplatnenie.. Ale to samozrejme zalezi od dietata.. Moje bolo z toho podrazdene, kamoskino bez kolotoca ani nezaspalo.. 🙂

bubbles
22. mar 2016

prebalovaciu podlozku som mala polozenu v spalni na velkom stole, vecer som ju odsunula a dala vanicku.. super vyska, vsetko potrebne som mala dookola porozkladane.. ziadnu komodu som nepotrebovala.. mala spinka doteraz pri nas v izbe, ale vo vlastnej postielke.. ale izbu ma zariadenu, kedze mame maly byt a v obyvacke nemoze mat vsetky hracky.. takze ju tam caka normalna postel, vstavana skrina a ten velky stol (uz prebalujem len na posteli a kupe sa vo vani) do buducnosti.. je tam mala skrinka polepena detskymi motivmi na hracky, penove puzzle na zemi, kuchynka, skladacky - ma tam svoj kutik na hranie, tam travi den 🙂

minulin
22. mar 2016

my prave prerabame, no bude to na dlhsie...

ankazdca
23. mar 2016

@danica_rajec áno,veľa veci sme oľutovali. Hlavne hračiek. Hudobná projekcia s hviezdičkami na stenu.....vraj dieťatko uspava...pche🙂 ti moji boli z toho taký nabudeni,že až🙂 s prebalovacim pultom to bolo u nás tak,že na prebalovanie sme ho nevyužívali ale poslúžil v kúpeľni na pracke asi tak do 9mesiacov keď som bábätko okupkala,tak som ho tam preložila a poutierala,poobliekala pekne v teplucku🙂 taktiež choditka neodporúčam vôbec,veľká nespratna vec a je úplne nanič. A u nás nepochodila ani Manduca. Moje deti sa nosiť akosi nechceli. Ale kúpili sme aj veľa dobrých veci....taký stojan na vaňu aj s vanickou. Výborná vec pre nás vysokých🙂 aj cestovnú postielku sme využívali na 100%. Nie na cestovanie,ale bola u babky,keď bolo treba dieťatko tam malo svoj 'domov'🙂
Tieto témy ma veľmi bavia,dúfam že ešte pokecáme🙂

baska1
23. mar 2016

Izbu sme zariadili este z casti aj mojim studetskym nabytkom- biela satnikova skrina sa polepila detskymi motivmi, dorobili policky, dokupila biela komoda, maly ma sice uz skoro 4r, kupili sme mu aj 160cm postel, ale spava v nej minimalne, takze to mam v podstate ako hernu:o) zariadovat nanovo sa bude pocitam pred nastupom do skoly, kedze surodenec bude zrejme dievcatko a vtedy planujeme inak dispozicne riesit izbu, comu sa chcem vyhnut je poschodova postel, kedze tiez sa bude casom menit, radsej 2 postele s uloznym priestorom, ktoreho nikdy nie je dost:o)

bubelko
23. mar 2016

@danica_rajec co sa zariadenia tyka, na stastie sme nekupili nic, co by sme neskor olutovali. nabytok pre babatko sme kupili bez detskych motivov, nadcasovy, a tak okrem postielky ostala v izbe aj komoda aj skrina, k tomu sa postupne ako rastli dokupovali dalsie veci - regal, stol, stolicka. mala postielka sa zmenila na junior postel a ta im vydrzala obom pokial nenastupili ako 5r do skolky. vtedy sme kupovali velku.
taktiez sme menili sposob spania - bolo obdobie, ked spal kazdy sam (novorodenec a 2,5r), a potom spali neskor spolu a v druhej izbe mali hernu, od nastupi do skoly zas spi kazdy sam, ale cez vikendy a prazdniny spia spolu - najskor spavali u starsieho v posteli. ked sme kupovali velku postel mladsiemu, kupili sme roztahovaciu, takze spavaju teraz tam, lebo v jednej uz nemaju miesto.

danica_rajec
autor
23. mar 2016

@ankazdca takéto rady z praxe sú naozaj nad zlato 🙂 človek chce v obchode kúpiť pomaly všetko, prípadne podostáva od známych a rodiny ale nikde nie je záruka, že to bude krpcovi vyhovovať 🙂 A cestovnú postieľku sme práve včera obzerali, som rada že mám potvrdené, že to je dobrá vec 🙂 prajem krásny deň a veru ešte pokecáme 🙂