Dávate večer mliečne kaše a dojčíte pred spaním?

levik33
4. jún 2014

Chcela by som sa opytat mamiciek, ktore davaju prikrmy a este dojcia, davate na vecer mliecne kase a potom este pred spanim dojcite, alebo na veceru volite nieco ine? Dcerka ma 8 mesiacov. Dakujem🙂

havana_frost
4. jún 2014

Ja dávam Nestlé husté mliečko s kašou pred spaním. Je to taká 2 decová tetra pack krabička, rôzne príchute podľa mesiacov. Ak je málo (čo väčšinou nie je), ešte kojím.

heni79
4. jún 2014

Tak ako si napísala. 😉
Ale ja už kašu aj obmieňam, dávam mu aj chlieb s maslom, lúčinou a napr. reďkovku, uhorku, prípadne výživu s ovsenými vločkami... A potom ešte mlieko. Po kúpaní, pred spaním. Aj na spanie. 🙂
Môj má 11 mesiacov.

cerez
4. jún 2014

Sestra kojila a na večeru robila kašu a pred spaním dala materské mlieko. Zobrali si len toľko, koľko potrebovali. Viac to bolo od smädu a také ukľudnenie pred spaním.

skipka2
4. jún 2014

Ja po kupani davam mliecnu kasu, spapa kolko mu chuti a o 15 minut pri zaspavani este dojcim. A vzdy si este da aj moje mliecko.

pertulik
4. jún 2014

ja som od piateho mesiaca dala o šiestej kašu, o osmej som nakojila a búvať 🙂 ale žeby to pomohlo a zasýtilo ho to žeby spal celú noc to nemožem povedať :D

bibadlo
4. jún 2014

ja davam večer mliecnu kasu asi hodinku pred spanim a potom, ked Jurka ulozim, dostane ešte mliečko

lidka_hipp
4. jún 2014

@levik33 Mléčná kaše před spaním je léty prověřená volba 🙂 Je jednoduchá na přípravu, obsahuje lehce stravitelnou bílkovinu a hlavně zasytí po dlouhou dobu. Přitom není těžká na žaludek. Pokud vy nebo dcerka cítíte, že je ještě třeba kojení, určitě tím neuděláte chybu 🙂 Pár tipů pro snadnější usínání najdete i na našich stránkách: http://goo.gl/2o5x5E

siska53
4. jún 2014

Ja som to tak,robila,pri oboch detoch. Mliecna kasa na,veceru a na zaspinkanie MM. Dokonca maly istu dobu po odstaveni(nez si nasiel iny ritual) dostaval 120ml mlieka do flasky tesne,pred spinkanim ako nahradu za dojcenie. (len,od bol odstaveny o dost skor ako jeho sestricka,uz v 11.m.)

meluela
4. jún 2014

@levik33
Davala som nemliecnu kasu zarobenu s vodou a potom materske mliecko pri zaspavani. Ved naco ho dietatu zbytocne nahradit umelym ...

poisonblu
6. jún 2014

Moj syn ma 19 mesiacov, na veceru ma bud mliecnu alebo nemliecnu kasu pred kupanim a potom po kupani dojcim

reni1512
6. jún 2014

ahoj, ja mam skoro 11 mesacnu dcerku a davam jej nemliecnu kasu s ovocim (vacsinou banan na veceru) a potom pred spanim kojim. Spinka do 5 rana 🙂

axelina
8. jún 2014

ahoj ja mam 7 m. synceka a davam mu kasu okolo 6-7 a o 8 mliecko. Zaspi o 8:30 a spinka do rana do 6 - 7:30.

mammaroma
8. jún 2014

Dávam obilninové kaše s ovocím či zeleninou a dojčím, nevidím dôvod popri dojčení dávať mliečne kaše

aduuus
8. jún 2014

moja malá ma 6,5 mesiaca a dávam jej od ukončeného 4.mesiaca po okúpaní mliečne HAMI kašičky a hneď na to dojčím, a väčšinou zaspí pri dojčení

luckaj84
9. jún 2014

Ahojte.Ja mam prvé bábätko a mna 6mesiacov.Nemám skúsenosti ešte s Hipp ale začala som jej dávať kasičky od Hami,celkom jej chutia,ale vždy mam obavu po podaní ci ju nebude bolieť bruško.bojim sa ci to nie je moc umelé.Vie mi niekto odporučiť aké su ešte vhodne?a čo všetko jej už môžeš dávať?este kojim.Dakujem

miracle
9. jún 2014

Nie, kase na vecer nesli ani u jedneho...na ranajky, ako dezert v pohode, na veceru musel byt nejaky zeleninovy alebo masovozeleninovy prikrm...a dorazit sa materskym mliekom samozrejme

standu
9. jún 2014

Pri starsej som davala, uz som ju potom nekojila. mladsej chutili kase na veceru tak asi 3 mesiace, teraz uz papa normalne to co my. kase som jej robila normalne, ovsenu, psenovu, instantne ocutene mliecne nie. v DM som kupovala nemliecne instantne, celozrnne zvacsa. lubila velmi kasu spaldovu s cerstvou hruskou nastruhanou, alebo som rozmixovala susenu marhulu vo vriacej vode a do toho zarobila pseno instantne, plus toska kokosoveho oleja. klasicku krupicu s mliekom mala hadam 2x. ovsena kasa je fajn s jablckom a skoricou... na veceru sa da dat vpodstate akykolvek prikrm, zemiakova kasa, zeleninkova, aj papa kusky aj polievocka...moja mladsia vpodstate kasickovite obdobie prikrmov preskocila, velmi skoro chcela papat sama, kusky, cize takej 9mesacnej som jej uz dala na veceru napr cestoviny a hrasok, brokolicu, cicer...to jedava doteraz sama a uz konecene sa necha aj nakrmit, takze rizoto zeleninkove mava, kuracinu na mrkve a bulgur mala dnes..a pred spanim sa veselo aj hodinu koji 😉

hnedka
9. jún 2014

ja zarobim pohankovu kasu z materskym mliekom a do toho uvarene mixnute jablko.Ma rad aj z prosnymi vlockami.banan slivka,hruska,avokado banan.A este ho nakojima spi raz sa budi na mliecko alejamu davam aj castejsie v popspanku aj ked sa nehlasi . 😎

zigy
10. jún 2014

Ja dávam nemliečnu kašu, zarábam ju s vodou a ochutim ovocnou výživou 🙂

xarra246
10. jún 2014

Ja som zo začiatku dcérke dávala na večeru kašu, ale jej veľmi chutil chlebík. Vždy chcela ešte od nás ochutnať, tak dostala kôrku na žužlanie. A postupne zjedla vždy menej a menej kaše a viac chlebíka až ostala na chlebe 😀 Musím však povedať, že potom aj v noci lepšie spala, chleba ju viac zasýtil. Dávali sme jej na neho detskú Lučinu. Dnes má 17 mes. a stáva sa, že papá na večeru iba banán, aj ten dobre zasýti 🙂 No a pred spaním samozrejme dojčenie 🙂

monuliks
10. jún 2014

ja davam na veceru nemliecne kase :pohankovu,ryzovu,spaldovu,kukuricnu,ktore miesam s cerstvym ovocim a tesne pred spanim este dojcim 🙂 Nepotrebujem zatazovat malicky zaludok mliecnymi kasami,kt.obsahuju UM.

dajdarax
10. jún 2014

Náš 10mesačný papká okolo 18.30h nemliečnu kašu,...ale má dni,že ju nechce,tak dám z obeda mäsko,zeleninku.... alebo chlebík,a potom 19.30h ešte MM 🙂)))))))) zoberie si kolko potrebuje,ale budí sa ešte v noci,tak isto bolo aj pri dcérke 🙂