Je Hipp Combiotic v bio kvalite?

angelatack028
6. jún 2014

Nepoznam zatial tieto mliecka a preto by som sa chcela dozvediet co najviac. Cakam babatko a kedze som silna alergicka tak urcite uvazujem nad kupou HA mliecka.V com je Hipp vynimocne,resp. ine ako ostane?Dostat ho kupit v obchodoch ci lekarnach?

ivka_jarko
6. jún 2014

Ak by som Vam osobne mohla poradit, zatial si ziadne mliecko do zasoby nekupujte. Snazte sa kojit, pretoze sa moze stat, ze Vam pride ta kriza v kojeni a budete hned uvazovat nad umelym mlieckom. Ja som si ho zaobstarala, az ked to bolo nutne a teraz sme uz bohuzial cisto na umelom. Snazila som sa kojit, ked sme prisli z porodnice mali sme krizu s mlieckom a keby som mala vtedy doma UM, asi by som ho hned dala ;) Teraz uz mliecko svoje nemam, tak sme museli dat umele. Ale k Vasej otazke, mala mi pije Hipp HA combiotik, lebo som aj ja alergicka a som s nim nadmieru spokojna. Mala mi krasne kaka aj pribera. Hipp HA sa da kupit aj v hypermarketoch aj lekarnach jeho cena sa pohybuje okolo tych 15 EUR. Ale ak ste alergicka ako aj ja, da sa dat na predpis. My ho mame za 7.4 EUR. ;)

ivka_jarko
6. jún 2014

@angelatack028 A zabudla som vam napisat, ze aby ste mali HA mliecko na predpis, treba doniest pediatricke potvrdenie o tom, ze ste alergik a je to :D

angelatack028
autor
6. jún 2014

@ivka_jarko Mliecko si urcite zaobstaram aspon jednu krabicu pretoze dcerku som bohuzial kojila len 2 tyzdne a syna max.3mesiace. Pri dcerke to bol hrozny pocit ked som videla,ze nic netaha a je hladna len plackala a ja s nou. Bolo to velmi stresujuce a na rychlo mi utekali do pohotovostnej lekarne kupit UM kedze uz bolo neskoro vecer. Nehcem takto obstat:/
Je dostatosne syte?
Nepochopila som😀 musim mat papier od alergo a odniest ho pediatricke aby mi predpisala HA? Neviete preplaca ho kazda poistovna?Teda cast.

aduskatt
6. jún 2014

@angelatack028
@ivka_jarko tiez by som si, po mojej skusenosti zaobstarala krabicu, lebo vnoci zhanat mliecko, ked dieta place hladne niekolko hodin nie je nic moc.......

ivka_jarko
6. jún 2014

@angelatack028 tak ak máte už takéto skúsenosti, tak si zaobstarajte. A malá mi doteraz v 2 a pol mesiaci papá 6 fľašiek za deň, 90ml a celú noc mi prespí. Za týždeň mi pribrala 200 g naposledy, takže sýte asi bude :D Ja osobne som s ním naozaj veľmi spokojná. Ale každé dieťa je iné. Teda skúšala som predtým aj Nutrilon HA a z neho mi malá skončila v nemocnici, lebo celá opuchla, sčervenela a dostala horúčky. Zistili, že z mlieka. Preto som bola opatrná s ďalším výberom a rozhodla som sa pre tento Hipp HA, lebo mal dobré recenzie či už HA alebo obyčajný.
A áno ak chcete pre bábätko HA mliečko na predpis, musíte mať potvrdenie od vašej doktorky že máte alergiu alebo ekzém. Ale sú aj pediatričky, ktoré vám to predspíšu bez potvrdenia. Mne potvrdenie dala gastrologička. Ale skúste sa opýtať vašej pediatričky. A malá ma všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Ale pokiaľ viem, HA mliečka sa dajú predpísať vo všetkých poisťovňach, lebo sú pre deti alergikov.

angelatack028
autor
6. jún 2014

Aj my mame a teda aj budeme mat VsZP 🙂 Syn papal Nutrilon,ale to som bola este v poriadku.Bola som max.spokojna,ale presne ako pisete kazde babatko je ine a tazko povedat vopred co mu bude vyhovovat.
Hipp sa mi pozdava aj preto,ze je bio 🙂 Dam ho teda predpisat a uvidime, pevne verim,ze nam sadne 🙂
Dakujem krasne za reakciu a zelam vsetko dobre 🙂

lidka_hipp
6. jún 2014

@angelatack028 Určitě bych vás chtěla povzbudit v kojení. Kojení je nejlepší a nejlevnější forma výživy vašeho miminka, která zároveň poskytuje dobrou ochranu proti nemocem. Časté kojení je současně nejlepší způsob, jak podpořit tvorbu mléka. Proto bych vám nejprve doporučila konzultaci s vaším pediatrem, případně laktační poradkyní.

Ale chápu, že se někdy můžete jako maminka snažit sebevíc a stejně se kojení nedaří. Krásně to vyjádřila @monhla v naší diskusi o kojení: Materská láska sa totiž nemeria litrami materského mlieka. 😉

Naše mléčná výživa HiPP je vyráběná po vzoru přírody a na základě vědeckého výzkumu mateřského mléka jsme vyvinuli novou generaci mléčné výživy. Ta je výjimečná v tom, že je v BIO kvalitě, obsahuje zdraví prospěšné bakterie mléčného kvašení, které se usazují zejména v stěně střeva a chrání tak citlivá střeva dítěte, prebiotickou vlákninu, která podporuje růst těchto užitečných probiotických kultur a tím podporují zdravou střevní mikroflóru, a také je obohacená o Omega-3-mastné kyseliny, které jsou důležité pro vývoj mozku a nervových buněk.

mylittleone
6. jún 2014

ja musim povedať že do roka som dcérku kojila a teraz jej dávam asi mesiac hipp bio 3 a som s ním veľmi spokojná - malej chutí, nemá z neho žiadne zažívacie ťažkosti a hoci je drahšie oplatí sa...skúšala som jej dávať aj sunar alebo hami ale tie mlieka smrdia a sú nechutné...toto je také neutrálne chuťovo aj pachovo takže ja ho rozhodne odporúčam minimálne za vyskúšanie 🙂

lidka_hipp
6. jún 2014

@mylittleone Díky za osobní zkušenost. A pozdravujte dcerku 🙂

@angelatack028 Mlíčko je určitě dostatečně syté a plně pokryje potřeby rostoucího děťátka.

angelatack028
autor
6. jún 2014

@lidka_hipp Uplne s Vami suhlasim, materske mliecko je to naj pre drobceka.Urobim vsetko preto aby som kojila co najviac 🙂 A ked to uz nepojde tak vyskusam prikrmovat Hipp HA Combiotic, ktore si urcite zaobstaram pre pokoj svojej duse vopred 😀 🙂
Inak som skutocne velmi rada, ze mame na MK dni s HIPP 🙂

lidka_hipp
6. jún 2014

@angelatack028 Tak to jsem moc ráda. Zvládnout všechny dotazy a připomínky není vůbec snadné, ale i pro nás velmi důležité komunikovat přímo s maminkami jako jste třeba vy 🙂