Prečo sa do granulovaných čajov od 1. týždňa pridáva cukor?

nankya
8. okt 2014

Ved bábatka nepotrebuju este cukor a keby niekto chce dat tak si pridá normalne....dosť ma to zarazilo ke´d som vćera kupila caj a tam ze nedavat z flasky lebo obsahuje cukor a moze pokazit zubky

maslenka47
8. okt 2014

Aby to deti chceli, pretoze cukor deckam chuti... Navyse funguje ako konzervacna latka. A ty ak chces dietatu varit caj, tak si kup normalne bilinkove sacky na zalievanie a var CAJ, nie nejaku sracku z granuli.

lidka_hipp
8. okt 2014

@nakya Plně chápu vaše obavy o zdravé zoubky vašeho miminka. Proto jsme v HiPP vyvinuli nové čaje šetrné k dětským zoubkům s isomaltulosou. Tyto čaje byly v Německu oceněny „Šťastným zoubkem“ – mezinárodním symbolem kvality, který značí, že výrobek byl vědecky testován nezávislou asociací „Aktion zahnfreundlich e.V.“.

V těchto čajích je cukr nahrazen isomaltulosou, což je přírodní sacharid s nižší sladivostí než běžný cukr. Isomaltulosa je tak obzvláště vhodná pro výživu dětí. Navíc není štěpena bakteriemi dutiny ústní jako běžný cukr – nedochází tak ke vzniku kyselého prostředí v dutině ústní, a proto je isomaltulosa šetrná k dětským zoubkům. Samozřejmostí je pro nás to, že v těchto čajích nenajdete nejen lepek, ale ani žádná umělá aromata, barviva a ani konzervační látky.

aduskatt
8. okt 2014

@lidka_hipp autorka sa nepýtala, čo pridávate do čajov, ale PREČO tam pridávate akýkoľvek cukor. Na to ste jej neodpovedali

horana
8. okt 2014

Ono malym detom netrba ziadny cajik, staci im mliecko. A ked uz teda cista vodicka, a neskor jemny bylinkovy, alebo rozriedena ovocna stavicka.
Granule su vzdy nutne minimlane umelina, ak nie chemia. Naco kto potrebuje davat malym detom granulovane caje?

hadassah
8. okt 2014

deťom stačí materské mlieko a vo všeobecnosti na pitie len čistá voda. žiadne čaje so žiadnymi sacharidmi a šťastnými zubami 😀 . Čokoľvek sladké, či už prírodné alebo umelé vytvára u detí návyk a závislosť od sladkého.

cackaa
8. okt 2014

Tiež som ho kedysi používala, ale veľmi dávno - bola to novinka na trhu a veľmi praktická. Dnes už by som kupovala iné čaje. Ja mám overené tieto značky a nedám na ne dopustiť, ale v sypanej verzii:
http://www.sonnentor.cz/sonnentor_cz/e_shop/caj...
http://www.gresik.sk/p/329/smolicek

Snažila som sa tam vyhľadať len detské, ale pokukajte aj iné, naozaj sú výborné, aj keď drahšie.

pribinak
8. okt 2014

To je jedno ako si ten cukor nazveme, proste je to forma cukru a hotovo!

Cackaa, pre deti su najlepšie normálne sypane bylinkove caje, drahšie veru ako granulovane nie su

beronsche
8. okt 2014

@lidka_hipp trochu pozmenim otazku - preco pridavate do detských cajov AKEKOLVEK sladidlo?

Bolo by dobre zmenit otazku na diskusiu, pretoze takto tu uz lidka_hipp príspevok neprida...

brumka
8. okt 2014

@beronsche preto aby to detom chutilo a rodcia kupovali viac a viac..

podlamna granulovane caje ci s cukrom ci bez cukru vobec niesu vhodne na konzumaciu dospelaka nieto pre dieta nechem vediet akym postupom docielia vo fabrike tie granule a rozpustnost

hajajanka
8. okt 2014

Ak uz dietatu podavam caj (napr. pri kolike), tak rozhodne uprednostnim caj cisto bylinny, ziadny sladeny granulat. Snad okrem kolikovych stavov netreba dojcenemu dietatu ziadny caj. Nedojcenemu dietatu by som rozhodne podavala len cistu vodu. Naco deti zbytocne zasladzovat od narodenia?

lorela
8. okt 2014

A to sa toho ešte podozvedáš... Resp. to sa toho ešte dočítaš, čo všetko "výrobca" pridáva do akože bábätkovskej/detskej stravy alebo pitiva...
Ale začala si veľmi správne! 😉 A to čítaním ZLOŽENIA a nie odporúčaním nejakého biznismena.

Inak, bábätká by nemali dostávať okrem mliečka ďalšie tekutiny až do prvých príkrmov (s výnimkou horúčav, teplôt alebo hnačiek, čiže hroziacej dehydratácie). Tej vody by bolo príliš a zaťažovali by sa tým zbytočne ľadviny dieťatka Ak ti môžem poradiť, svojmu 3 mesačnému dieťatku nemusíš podávať ani čaj, ani vodu.

katarinamarkova
8. okt 2014

zisk - cukor detom chuti, piju viac daneho cajicku, maminka viac kupi, dieta si zvykne este viac....nesladeny lacny cajik mu potom chutit nebude, tak maminka pre ,,dobro,, dietatka kupi cajik....ved predsa pitny rezim.....
idealne pre dieta - materske mlieko, neskor cista voda......ziadne caje, mozno raz za cas pri jesennom pocasi bylinkovy
tak isto podobne blbosti obsahuju aj ,,detske,,kasicky - na ,,dobru noc,, nepoznam jedno dieta co by kludne pokojne zaspalo nadopovane cukrom tesne pred spanim....detske akoze susienky....uplne super je ked v zlozeni detskej sunky najdete okrem ineho aj cukor....ovocne vyzivky a neviem ktora to uz bola dokonca aj masovo zeleninova, nebudem tvrdit davno som jej citala zlozenie, myslim ta jednotacka 🙂 trosinku maska, trosinku zeleninky, kooopec vody, sol, cukor, nejaky skrob na zahustenie.....
takze preco? - zisk - pretoze to mamicky kupuju

gretocka
8. okt 2014

suhlasim s tym co tu uz bolo v roznych obmenach napisane.... kojene babatko nepotrebuje s vynimkou horucav, teploty alebo hnaciek a zvracania ziadnu inu tekutinu okrem mlieka a ak tak cistu vodu. Ked som s prikrmami zacala detom podavat tekutiny tak som vsadzala na sackove alebo sypane bylinne caje pripadne na ovocne ale bez akehokolvek sladidla.
A kasicky detto - tie detske su neskutocne sladke. Sice som ich kupovala, ale miesala som ich so znackou Nomina bez prichute.... ale mam znamu ktora este aj tie detske sladke dosypa Grankom, lebo su vraj bez chuti.....

liz_lemon
8. okt 2014

je plno inych cajov, ktore su bez cukru, nevidim dovod, aby som co len pozrela na tieto granulovane hnusy

monkabr
8. okt 2014

Pozeram aj ja teraz to zlozenie tychto napojov pre deti a dost ma tam zarazilo par veci, tie nove napoje Hipp sice sladilo setrne k zubom Izomaltulózu, ale pozeram obsah a zo 100g tych vyrobkov je 90g cukor. To ako vazne, 90% toho caju je cukor ? To je nejaky extrem, alebo mi nieco uniklo ?
V tych druhych vyrobkoch, ktore obsahuju klasicky cukor, je cukor az 95g zo 100g. Ved to z tych byliniek tam nieje skoro nic...

stanislavao
8. okt 2014

babatka nepotrebuju ani cukor, ale ani ziadny caj.

bibap
8. okt 2014

naco im davat caj? moja 3,5rocna dcerka pila materske mlieko a potom ked bola smadna vodu. Ako jedina z celej skolky doteraz ziaden caj nepije, nechce ho a nehuti jej. Iba cistu vodu. No nie je skvela?? caju sa v dospelosti napije az az.... cim viac cistej vody zatial ma, tym lepsie..