Myslíte si, že títo robotickí pomocníci sú inteligentní?

ivan_irobot
13. okt 2017

Myslíte si, že robotické vysávače od iRobotu sú skutočne inteligentné? Alebo si myslíte, že sa iba náhodne odrážajú od prekážok a behajú po izbách? Napíšte nám svoj názor a na koniec vám určite odhalím, ako to v skutočnosti je 😉

hela_tn
13. okt 2017

My mame este jeden z prvych,ten podla mna chodi nahodne ako chce,ale svokrovci maju teraz najnovsieho a ten je skutocne inteligentny, ten to ma dopredu naplanovane,co a ako🙂

erikavesela
13. okt 2017

Aj my mame starsi model uz niekolko rokov a vlastne mi je jedno ako vysava...nepozorujem ho..pusti a je...dolezite, ze povysava...kedze vysavame, ked nie sme doma, tak mi to je jedno ale tie.novsie.uz nechodia chaoticky..su.prespekulovane:wink:

hettinka
14. okt 2017

Ja mam robotický vysávač a v pomere k cene je to najzbytočnejšia vec, akú doma máme. Síce pobehá celý byt, ale povysávané je len akože ... v rohoch špina, okolo nôh stola, stoličiek špina, pod nábytkom špina (nie pod každý sa dostane) ... všetko mu treba najskôr uhnúť z cesty (vyložiť stoličky, zmotať predlžovačku k žehličke, uhnúť dekorácie na zemi), čo je pre mňa viac práce, ako vytiahnúť klasický vysávač a prebehnúť podlahu sama.
Je to fajn pre ludí, ktorí si na poriadok až tak nepotrpia (teda asi tí, čo nám ho odporúčali, že aká super vec). Ja aj tak vysávam ešte klasickým vysávačom a tento máme len na také priebežné povysávanie v týždni, hlavne ked plzne pes, tak to trošku redukuje chlpy (tak na 50%)
Nikdy by som to už nekúpila, radšej treba investovať do kvalitného normálneho vysávača.

Inak, náš nechodí náhodne, ale vypočíta si dráhu, má aj kameru a vraj skenuje miestnosť.

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@hettinka Ahoj hettinka, a môžeš prosím napísať, akú značku robota máš?

hettinka
14. okt 2017

@ivan_irobot a čo ja viem? Mvyslím že Samsung, stálo to skoro 500€ a mam ho asi 3 roky. Je to haraburda a pes momentálne neplzne, takže je v pivnici.

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@hettinka Ahoj, práve preto je dôležité rozhodnúť sa pre správnu značku. iRobot má viac ako 25 ročné skúsenosti s vývojom robotiky, robotický vysávač Roomba vyrába už 15 rokov a celosvetovo sa predalo už viac ako 20 miliónov kusov. Pozri si aj ďalšie diskusie kde uvidíš, že baby, ktoré majú doma Roombu sú úplne spokojné. No a pokiaľ sa chceš o funkčnosti Roomby dozvedieť viac, pozri si #test_roomba tu na Koníku. Len si si zle vybrala :(

zarrinka
14. okt 2017

@hettinka Ahoj, uplne s tebou suhlasim. My sme ten nas robot uz davno odlozili do skatule prave preto, ze nevysaval rohy a ine miestecka co mna neskutocne rozculovalo a tak ci tak som musela dovysavat rucne. Teraz som si kupila od Electrolux rucny vysavac Ergorapido a som nesmirne spokojna. Vzdy v tohu pripraveny, bez snury, chytim pobeham par minut a hotovo.

hettinka
14. okt 2017

@ivan_irobot práveže ja myslím, že je to úplne jedno ... náš akože vysáva dobre, má dobrý ťah, ale človek by musel mať izby bez rohov a bez nábytku, aby to povysávalo celý povrch. Čo z toho, že stred je čistý, ked všade pod nábytkom a tesne okolo nôh nábytku zostane prach. Prípadne už pri kúpe nábytku by musel človek myslieť na to, že potrebuje taký, čo ma vysoké nožičky, alebo najlepšie, aby levitoval nad povrchom...

Keby to stálo do 100€, tak OK, na priebežné "upratovanie" kym je človek v robote by som to brala ... ale pri cene od 250 € vyššie je to naozaj predražená "hračka", ktorá povysáva iba čiastočne.

Tie spokojné ženy si asi na poriadok nepotrpia ... alebo tie recenzie píšu chlapi 😀

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@hettinka Bohužiaľ sa mýliš hettinka, ale tvoj názor ti nikto vziať nemôže. Rozhodla si sa pre nesprávnu značku, ktorá technologicky ani funkčne nedosahuje výsledky iRobotu, a preto je tvoja skúsenosť, aká je.

hettinka
14. okt 2017

@ivan_irobot chceš mi povedať, že IRobot sa dostane do škáry 2,5 - 3 cm medzi nábytkom a podlahou? Ak nie, bohužiaľ, nepomohlo by mi mať ani robota najvyššej rady za bezmála 1000€, lebo sa holt pod moj nábytok a sedačku nedostane. Prípadne šírku 15 cm, lebo sa nedostane pomedzi nohy stoličiek a stola, ked by som ich nechala zasunuté pre stole tak, ako ich mávame... Akože podľa mňa fyzika nepustí... Ked ma raz robot rozmery 351x92 mm (telo robota 80 mm) (odpísané z vašej špecifikácie), tak sa pod ten nábytok a okolo stoličiek nezmestí, aj keby akokoľvek chcel. Povysáva len stred ...

celasapremenim
14. okt 2017

toto je vymetanie mozgov

celasapremenim
14. okt 2017

@hettinka
v blbom lidli je sem tam dostat taka nasadzovacia hadica na skary pod taketo uzke priestory, tak to si kup a zohni sa sem tam, raz za dva tyzdne a budes to tam mat ciste, nepotrebujes ziadneho robota za liter na to, stoji to par eur a verim, ze to je aj bezne dostupny produkt na eshopoch, alebo v obchodoch s vysavacmi, ja to pouzivam okolo pracky, chladnicky a tak, v pohode, chvilkova zalezitost

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@hettinka Samozrejme, ak niektoré veci vo svojej domácnosti prispôsobíš, bude povysávané aj tam. Už je to len o nastavení a o tom, či chceš, aby to fungovalo samo 😉

zarrinka
14. okt 2017

@ivan_irobot Ale prosim Vas, velmi dobre vsetci vieme, ze @hettinka ma pravdu. Mam kamosa, ktory fici na vsetkych novinkach a tiez sa takto so mnou dotahoval, ze jeho iRobot je genialny. Tak som mu unho doma s jeho manzelkou ukazala, ze naozaj nie je pokial teda jeho manzelka klasicky nedovysava rozne zakutia. Ona totiz tiez nepatri medzi zeny, ktore vidia iba omrvinky pod stolom a zvysok co oko nevidi na prvy pohlad sa neriesi 😉

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@celasapremenim
@zarrinka
Baby, ďakujem za váš názor do diskusie a prajem veľa ďalších rokov strávených ručným vysávaním 😉

zarrinka
14. okt 2017

@ivan_irobot Ďakujem pekne, napodobne 😉

silverrko
14. okt 2017

brala by som sutaz o i robota🙂

hettinka
14. okt 2017

@celasapremenim však jasné, tak to riešim, s klasika vsávačom v pohode sa dostaneš všade ... akosi si nepochopila príspevky, išlo o to, že pan tuto nechce uznať, že robot ma svoje výrazné limity a plne klasiku zatiaľ nevie nahradiť.

cervenaruza123
14. okt 2017

Moj manzel kupil roboticky vysavac este ked bol slobodny, bol v nejakej vyraznej akcii, ci nieco take, kupil ho fakt za dobru cenu. Vysava dobre tam kde sa dostane, jeho pohyb je inteligentny. Ale klasicke vysavanie nikdy nenahradi. Je to super vec, ked clovek naozaj nestiha a robi nieco ine, tak vypracem izbu, pustim ho tam a vysava, kym ja robim nieco ine a potom uz len dopracem co treba. Nabytok mame ale tak, ze niekde sa nedostane nikdy a urcite nebudem prenasat kvoli vysavaniu skrine alebo gauc alebo si neprakticky usporaduvat nabytok len preto, aby robot dokazal povysavat vsetko. Ale trva mu to dlhsie, ako ked by som povysavala ja. Je to skvely pomocnik, ked naozaj clovek nestiha, tak aspon to najhorsie povysava. Napriklad mne vadi, ked je v miestnosti, v ktorej som aj ja, clovek aby sa mu vkuse uhynal, lebo on je potom popleteny, ze ci som nabytok ci co som.
Ak to mam zhrnut, tak ano, hybe sa inteligentne. Povysava pekne, co sa tyka tahu, tak lepsie ako niektore bezne vysavace. Uprace ked ja fakt nestiham, proste pustim a ide a ja mozem robit nieco ine. Klasicke vysavanie ale nikdy nenahradi a bol by to vyborny pomocnik pre zeny ak nestihaju a potrebuju narychlo upratat, ak by nemal taku vysoku cenu.

celasapremenim
14. okt 2017

@hettinka samozrejme, ja si tiez este pockam, kym to technologicky dotiahnu do nastrelenej vesmirnej ceny.....v nasej rodine su dva roboticke uzasne vysavace a nepouzivaju to najma kvoli tomu hluku, co to vydava pri vysavani a tiez kym povysava toto dve izby, tak clovek ma povysavany kvalitnym vysavacom cely dom..viem si predstavit nechat to robit, kym som v praci, ale teda nedostane sa to vsade, kuty musis aj tak umyt sama, ak mas aj ten kombinovany a hlavne ten hluk a cena dovidenia, to pojdem radsej znovu do grecka
pan ivanko, ja si za tie peniaze, co by sm vyhodila za jeden vas vysavac platim pani na upratovanie na dva roky, to ten vas vysavac uz davno nefunguje po dvoch rokoch pouzivania, urcite aspon motor odide, alebo zacne byt po pol roku hlucnejsi este viac a stale aj tak behate s vysavacom po kutoch a pod nizky nabytok ...takze prajem vam lepsiu pracu, ako vymetat na modrom konovi zenam mozog z hlavy osemdesiatimi temami o predrazenom vyrobku

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@cervenaruza123 Ahoj, ďakujem za tvoj názor. V dnešnej dobe je bohužiaľ veľa ľudí, ktorí nestíhajú. Alebo stačí mať malé deti a neporiadok sa začína. A toho času je vtedy určite oveľa menej. No a prečo nie. Prečo si neprispôsobiť domácnosť tak, aby som ten klasický vysávač nemusel vôbec vyťahovať? Ja (a veľa ďalších užívateľov) to tak má. Deň čo deň majú poriadok a k tomu aj kopu ušetreného času 😎

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@celasapremenim Ďakujem, že naše témy sleduješ a prispievaš do nich 😉

hettinka
14. okt 2017

@ivan_irobot ako nechce, nepochopí, čas to nešetrí, lebo kym tomu všetko odpracem z cesty a následne to tu bude hučať 2 hodiny (ešte sa toho aj decko a pes bojí) + potom to treba celé vyčistiť, tak to radšej za polhoďku povysáva normálna žena (alebo aj normálny muž) sama.
Je to fajn pre niekoho, kto ide do roboty, nechá to behať kym je preč (susedia sa potešia), ale teda s tým, že ten klasický vysávač aj tak vyťahuje 2x týždenne, aby doupratoval rozprplanú robotu ... v žiadnom prípade netreba mať prehnané predstavy a očakávania, že to poupratuje samo a nemusí nič iné kupovať.

No ak niekto nevie, čo s peniazmi, ponúkam ten náš za 100€, aspoň sa zbavím veci, ktorá doma len zaberá miesto, no bola dosť drahá, tak mi je to luto vyhodiť ...

Aj negatívna reklama je reklama? OK, už prispievať nebudem a ty nespamuj ... dohoda?

celasapremenim
14. okt 2017

@ivan_irobot dnes som si ich pozrela, iba dnes :D nie je za co

bl
14. okt 2017

@ivan_irobot plne suhlasim, tiež mame i robot uz 9 rokov a pred kupou sme kupili 2 inej značky z Okey kde som využila že sa da tovar v pohode vrátit. a teda išli z domu velmi rýchlo, irobot použivam pravidelne a nestačím sa čudovat kde sa tolko prachu berie. Prirovnala by som ho v domacnosti k umývačke ked ju maš kvalitnu je nenahraditelna, Mame aj robotický umývač podláh a uprimne bez neho by som sa zaobišla, ale ked ho uz pustím som spokojna.

martinkase
14. okt 2017

Podla mna by mal irobot prist s novym tvarom zeby sa fakt dostal vsade 😉 a kvoli tomu kupovat novy nabytok nech robot vsade pobeha alebo mu pomahat zdvihat vsetko to je skor na nervi..novy roboticky vysavac od electroluxu vyzera super aj tvarovo asi skor pomoze ako vas 😀 😝

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@martinkase Ahoj, testoval som ho celý víkend, ak by stál 500€, tak je OK. Ale chcú zaň príliš veľa peňazí na to, čo dokáže. To je výsledok môjho subjektívneho testovania. A do úvahy treba brať aj to, že iRobot svoju Roombu nepretržite vyvíja a zlepšuje už 15 rokov. Kdežto menovaný robot je zbrusu nový produkt, na ktorom treba vychytať všetky "muchy".

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

Milé dámy, ďakujem za všetky postrehy a názory. Na videu si môžete pozrieť, ako teda funguje inteligentná navigácia iAdapt 2.0 s vizuálnou lokalizáciou, ktorú používa Roomba:

https://www.youtube.com/watch?v=bsnEbcyMm6M
fanta3
14. okt 2017

my mame roombu a som velmi spokojna- je to velka pomoc pri detoch, ze v case nasej nepritomnosti vzdy povysava vsetky otrusinky a spinky. Ale je pravda ako hovorili aj baby vyssie, musim raz tyzdenne vytiahnut aj klasicky vysavac a povysavat vsetky zakutia, kam sa inak vysavac nema sancu dostat. Ja kupu nebanujem, pre nas je to jedna z najlepsich investicii, ale roboticky vysavac beriem len ako doplnkovy, nemohli by sme fungovat iba cisto s nim (bez klasickeho aj).

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@fanta3 Ahoj fanta, ďakujem za skúsenosť. Roomba slúži najmä na udržiavanie každodenného poriadku. Pokiaľ nie je domácnosť prispôsobená (ak existujú zákutia, kam sa nedostane), klasický vysávač je potrebné sem-tam použiť. Ale nie každý deň 😉