SÚŤAŽ: Aké výhody má Kúzelné čítanie?

nelakuzelnecitanie
Moderátor
16. sep 2019

Poďme sa pozrieť na to, aké výhody Kúzelné čítanie so sebou nesie.

Jedna elektronická ceruzka funguje so všetkými produktmi KČ. No nie je to super? 🙂 Stačí si stiahnuť príslušný audiosúbor a ceruzku potom priložiť k ikone zapnutia v knihe. Tá ju potom automaticky rozpozná a číta z nej príslušný obsah. To je ale hlavička. 🙂

Široká ponuka produktov – hromada knižiek najrôznejších tém, zábavné stolové hry, či hra na cestovanie. A tento rok sa KČ nádielka rozrastie aj o 3D model Betlehemu.

Určená pre rôzne vekové kategórie – zahrajú sa najmenší od 2 rokov, ale aj školáci na prvom stupni. Ba dokonca sa spolu môže zahrať aj celá rodina. Stačí si už len vybrať (pri výbere Vám určite pomôžu bubliny s odporúčaným vekom).

Dlhá životnosť knižky, pretože majú hrubé kartónové strany a sú viazané v pevnej väzbe. To zaručene ocenia maminky najmä menších detičiek 🙂

El. ceruzka funguje aj ako MP3 prehrávač – môžete si tak do nej nahrať akúkoľvek obľúbenú hudbu alebo rozprávku a využiť ju napríklad na dlhé cestovanie.

Učenie formou zábavy – to zaiste ocenia zas maminy predškolákov, či školákov. Knižky majú za úlohu nás niečomu priučiť.

Má podľa vás Kúzelné čítanie ešte ďalšie výhody? Napíšte, čo sa na nich páči práve vám.
Vyžrebujem 1 z vás, ktorú odmením novou knižkou Zvieratká v ZOO.
Zapojiť do hry sa môžete do zajtra do 10tej hodiny rannej 🙂

Tak výzva je ukončená. Knižku posielame sem: @ferihegy 🙂 Gratulujem!
Ostatné maminy sa, dúfam, znovu zapoja do ďalších výziev 🙂

wewitta
16. sep 2019

Kúzelné čítanie má skvelú schopnosť zaujať dieťa nielen hravou formou ale aj pútavým obsahom a môžu pri ňom precvičovať zrakové vnemy,sluchové ale aj svoju fantáziu ☺️mne osobne sa veľmi páči táto myšlienka a to, že je neustále čo objavovať v každom políčku, v každej ikone,v každom obrázku,či texte ❤️😊 veľmi baví nielen deti ale aj dospelých 🙏👌👍

nerko
16. sep 2019

@nelakuzelnecitanie Knizky dostali nase dievcata na Vianoce, museli sme kupit 2 pera, lebo by bola mela doma. Knizky dokupujeme na sviatky. Maju ich aj v skolke. Hravaju sa s nimi casto, a ja s nimi. Maju kopu otazok, rozvyjaju fantaziu.

nocky
16. sep 2019

U nas ma Kuzelne citanie tiez velky uspech. Pre 5 aj 2 r dieta. Obe su nadsene, samozrejme 5r syn je uz macher v ovladani. Dokonca aj na dovolenke s kamaratmi si vymienali knizky, pripadne dve deti a dvoma permi citali tu istu knizku. A mensie deti pri nich sedeli 😊
Velmi rad si tukne na slovensku hymnu v knizke o svete, potom chodi s perom po celom byte a opakovacim tlacitkom ju pusta stale dokola 😊

denisa0504
16. sep 2019

Je to výhoda pre dieťa, že nemusí byť pri ňom niekto kto by mu čítal. Vezme si pero a to číta spolu s ním 🙂

domi77
16. sep 2019

My knihy kuzelne citanie este nemame, ale v skolke s nimi pani ucitelka pracuje. Takze to,ze maju edukacny aj hravy vyznam je jasne. Neviem ci take uz na trhu je,ale moja sa velmi rada uci pesnicky a riekanky (ja na to nie som,spievat neviem naozaj!) tak by bolo super ak by bola aj takato knizocka. 😉

som_ponorka
16. sep 2019

Kúzelné čítanie sme začali kupovať deťom mojej sestry. Majú 8,6, a 2 roky. Samozrejme sme to museli najskôr vyskúšať my dospeláci 😂 čiže je to zaujímavé pre všetky vekové kategórie 🔝👍 teraz už majú deti veľa kníh z kúzelného čítania. Páči sa mi, že sa učia hravou formou a ani nevedia ako sa na nich všetky tie informácie lepia. 😊

zuzanna_sc
16. sep 2019

Pomaha rozvijat slovnu zasobu a ponuka stale nove poznatky.

ajsha123
16. sep 2019

Knižku s perom dostala moja 3,5 ročná pod stromček, teraz 4 ročná. Máme doma 3 knižky, ktoré stále dookola čítajú. 2-ročná ešte napr.kvizom nerozumie, pre ňu sú dôležité zvuky, opakuje vety, spôsob odpovedí. Staršia už občas rozumie a pýta sa: co je to? Čo mám dať? Dokážu pri knihe pre sedieť aj hodinu, mne to pomôže, rýchlo varím, triedim prádlo, dám prať... Nemusím im pustiť rozprávku na počítači (tv nemame). Plus sme do pera nahrali piesne, ktoré majú radi, počúvajú ich pri zaspavani.
Určite by nás nová knižka potesila, o zvieratkách nemáme

blah24
16. sep 2019

My knížky ještě nemáme ale určitě rozvíjejí fantazii, učí novým dovednostem a v neposlední řadě aj vyučují

mazura
16. sep 2019

Ze ja môžem šoférovat a dieťa si môže kľudne vzadu v sedačke "čítať". Nenudí sa a nevyrusuje ma pri jazde otázkami "už sme tam?" a "kedy tam už budeme?"

mint_blossom
16. sep 2019

@nelakuzelnecitanie Moj syncek miluje svet zvierat a dinosaury, nova knizka by nas urcite potesila ❤️

henuskah
16. sep 2019

Najväčšiu výhodu má, že vie dieťaťa niečo naučiť a zároveň zabaviť. Synovia sa s kúzelným čítaním hrajú každý deň. Mladší syn si rád púšťa pesničky na pere, ktoré sme mu tam nahrali 🙂

pooppy142
16. sep 2019

S kúzelným čítaním sa vieme zabaviť celá rodina, tieto knihy sú u nás veľmi obľúbené 🙂 pri zábave sa aj niečo naučíme 👍🙂

martinape85
16. sep 2019

Rozvijaju slovnu zasobu 👌
Ucia deti samostatnosti 👌
Moznost nahrat oblubenu hudbu 👌
Nezapadnu prachom kedze rastu s dietatom 👌
Velmi dobry tip na darcek 👌

kristina2708
16. sep 2019

Určite majú výhodu v tom že sa s nimi zabavia všetky deti pretože knižky ponúkajú toľko možností na výber, z každej oblasti, že si každe dieťa nájde tu svoju obľúbenú tému a teda tieto zvieratká v ZOO budú mať určite veľký úspech ❤️

gabinka01
16. sep 2019

Vyhodou je ze dieta sa hravou formou nielen uci, ale zaroven ho knizky vedu k vacsej samostatnosti. Aj mensie deticky bez pomoci rodica precitaju celu knihu 🙂 a to uz je nieco 🙂 cely koncept je uzasny ❤️

mapa
16. sep 2019

Kviz na kazdej strane motivuje sutazive deti overit a upevnit si ziskane vedomosti.

megan6
16. sep 2019

My knižku máme už veľmi veľmi dlho o zvieratkách no stále je ako nová. PÁČI sa mi na nej aj to že rovnako dcéru baví aj teraz keď už je väčšia ako aj keď bola malá. Tie zvuky zvierat sú reálne. Neskutočne krásna náučná kniha.Naša naj.Veľmi radi by sme vyskúšali aj iné. Sú super.

monika11m
16. sep 2019

Ja som už dlhšie vahala s kupou pretože náš syn má adhd a je málo veci, hračiek co ho zaujme. Ale minulý týždeň smemali možnosť u logopeda vyskúšať a veeeelmi sa mu páčila. Tak už máme vybrany darček k narodeninám. Velmi sa mi páčila keďže má oneskoreny vyvin reči je pre nás velkou pomocou táto úžasná hovoriaca knižka.

tomajka
16. sep 2019

Starsi syn ich dostal nedvano na narodeniny a mladsia dvojrocna mu to berie asi nam budr treba druhe pero necakala som taky zaujem.o to prr oboch keby som vedela skor to.porirsime na Vianoce😅 oboch to.zaujima zahlti.ich to na nejaky cas aapon si ja porobim nejake veci paradne knihy

mummylina
16. sep 2019

My dcérke ešte len plánujeme kúpiť ale s knižkou som sa stretávala u nás v prácu keďže pracujem ako učiteľka. U všetkých deti mala obrovský úspech. Deti sa naučili hravou formou množstvo informácií, okrem toho je využiteľná na dlhu dobu keďže sa dajú stále dokupovať rôzne knižky podľa veku dieťaťa. 🙂

bibi252
16. sep 2019

Výhodou je je dieťatko sa hrá a nevníma že sa učí, krásne náučné knizocky 🙂

monikamalinka
16. sep 2019

Deti sa z kniziek naucia take veci, ktore by mi ani nenapadli ich v tomto veku ucit. Starsi sa napriklad z volantov Hra do auta ako 3 rocny naucil vsetky dopravne znacky a teraz ako 4 rocny moze jazdit na detskom dopravnom ihrisku. Mladsi syn si tuka s perom do knizky uz od 1 roku. Ked sa na dovolenke chceme s muzom v klude bez nahanania mladsieho navecerat, dame mu do ruky pero a Spievanky. O kludnu veceru mame postarane 🙂
A najnovsie sa na oboch synoch zabavaju vsetci co nas stretnu, pretoze ich najoblubenejsou pesnickou je Slovenska hymna. Naucili sa ju z knihy Slovensko. Starsi 4 rocny vie aj slova, mladsi 19 mesacny si hm-ka melodiu a okoloiduci maju o zabavu postarane 🙂

jankabacova
16. sep 2019

Veľmi pekne spracované knihy, ľahkou formou sa dieťa veľa naučí, môj malý ich má veľmi rád keď ideme do mesta vždy si chce ďalšiu kúpiť. Odporúčam ich mať v každej domácnosti kde sú deti, veľkou výhodou knihy je že mám aj hodinu pre seba lebo malý je taký zaujatý : )

ninkanorko
16. sep 2019

My knizku este(zatial🙂)nemame,ale milo ma prekvapila moznost vyuzit pero ako mp3 prehravac..my s dcerkou si citame pred spanim,ma 5rokov-pozna len velke tlacene pismenka a takato knizka by ju mohla motivovat aj k samostatnemu citaniu pocas dna a celkovo vybudovat si vztah ku knizkach..velmi sa tesim,co sa tu este docitam 🙂

petrarac
16. sep 2019

najvacsia vyhoda kniziek je to ze su nielen na hranie ale aj na vzdelavanie, druhou najvacsou vyhodou je ze deti sa s nimi vedia zahrat aj same a tretou je to ze staci jedna ceruzka a temy knih stale pribudaju..

86488648
16. sep 2019

Ak vdaka tymto kniham sa dieta zacne zaujimat aj o obycajne knihy,bude to uspech....ak zacne dychtit po vedomostiach,dvojnasobny

anka2103
16. sep 2019

Zaujme dieťa hravou formou v obsahu. Veselé, náučné, farebné. No u nás bomba. Nemáme všetky, to sa nedá, ale 4 už máme 😊

sanes30
16. sep 2019

U nás kúzelné čítanie vedie v hraní, dcéra 7-rokov sa vie s ňou super zahrať na Vianoce dostala knihu Slovensko a kvízy chytili aj staršie a to máme ešte aj iné knihy hravá angličtina a samozrejme ľudské telo tá sa páči mne.

1408katka
16. sep 2019

Rozvíja deťom fantáziu a zábavnou formou ich motivuje čítať. Synovi sa veľmi páčia, tak musíme napísať ježiškovi. Syn sa už teraz na ne pýta, videl ich v letáku.