Hrajú vaše deti hry na telefóne či tablete?

bara_lego
12. okt 2016

Vedeli ste, že existujú i LEGO DUPLO digitálne aplikácie a hry? Môžete sa napríklad previesť vláčikom a skontrolovať DUPLO figúrkam lístky. 🙂
Aký máte názor na digitálne hry pre vašich najmenších? Hrajú sa vaše deti s tabletom či telefónom, alebo na to majú podľa vás ešte dosť času? A aké hry vám pre ne pripadajú vhodné?

ivanakal
12. okt 2016

Moje deti maju 5 a 2 roky, a nechapem preco by som im mala davat tablet do ruky aby sa zahrali, ved je tolko inych moznosti ako rozvijat dieta.. tomuto fakt nerozumiem. Viem ze to je teraz taka doba, ale kolke decka sa hravaju na PC, mobile od nevidim do nevidim a unikaju im veci okolo. Takze ja som proti takymto aplikaciam a hram na mobiloch, PC, pre deti.

pistalocka
12. okt 2016

U nas tiez hry,mobil ci tablet nie je. Ale musim povedat, ze ked sme so syncekom prezivali dlhe dni v nemocnici tieto vymozenosti nam velmi pomahali. Vtedy hraval aj aplikacie lego duplo. Dnes uz len hracky.

matricia
12. okt 2016

Ano, nas 4 rocny syn ma rad hry na tablete aj na playstatione, ale uz sa mu to snazime obmedzit, lebo by sa chcel hrat viac a viac na tablete, takze snazim sa robit s nim ine aktivity a naucit ho aj kreslit, vyfarbovat, pocitat, pozerame knizky a hrame sa so skladackami. Muz mu hry z tabletu vymazal, dufam, ze to drobca prejde🙂

ixa
12. okt 2016

Máme doma viac "elektronických vymožeností", ale veru sme z tých, ktorí majú aj televízor zapnutý len sviatočne, nejako nám to nechýba 🙂 radšej sa venujeme tvorivým aktivitám a športu 🙂

sense
12. okt 2016

Dcera 3,5ano ma tablet ale nehra sa ani na nom ani na mobile ani na ziadnej inej hracej konzole. Tablet ma na cestovanie predsa len nikoho nebqvi pozerat 1200km len z okna tak tam ma bambulku,a spievsnkovo ci vcielku maju....ale minule som v praci videla dieta b kociku s dudlom a mobil v ruke a hralo sa

karolin2
12. okt 2016

Neuznávam takéto hry pre deti na počítači, a budem sa tomu vyhýbať pokým to bude možné, radšej s väčšou si kreslíme, vytvárame niečo kreatívne, s menšou hráme s fľaštičkami, lyžičkami, kartičkami, toto sú zatiaľ jej najobľúbenejšie hračky.

hettinka
12. okt 2016

ak sa hrať, tak radšej na počítači ... moja lekárka ma varovala,a by som deťom nedávala na hranie tablet, alebo mobil, lebo majú pribúdajúce prípady, že deti majú zápaly klbov na palcoch rúk, alebo problémy krčnej chrbtice z oho, ako hrajú tie hry v zlej polohe a monotonny pohyb rúk.
Syn ma 9, tiež ho to láka, najmä pod vplyvom školy a spolužiakov, tak má momentálne úplný zákaz na tablet a mobil dostal starý tlačítkový.
Digitálnu hru mu dám vtedy, ak treba nikde dlhšie čakať (u lekára, pri cestovaní), alebo je chorý a treba niečim vyplniť deň, tak na polhodinku.
Nemám nič proti stavebniciam LEGO, sú super ... ale nech si dieťa skladá, je kreatívne a počítačové hry nech hrá čo najmenej, aspoň do veku do 10 rokov.

eviku85
12. okt 2016

Moji drobci majú 3,2 a 4,5 roka. Ani tablet, ani počítač a telefón - len na počúvanie detských piesni veľmi vínimočne (ak dlho čakáme na vyšetrenie u lekára a zabudla som pribaliť do kabelky aspoň knihu). Myslím si, že dieťa sa prirodzenejšie rozvinie na hrách a praktických skúsenostiach, ako na virtuálnej realite techniky. A dúfam, že bude možné to striehnuť a obmedzovať aj do budúcna.

ivec16
12. okt 2016

pozname hry lego duplo a mame ich naistalovane v tablete, super zabavia cestou v lietadle ;) iste treba hry na tabletoch a pozeranie tv kontrolovat a ustriehnut cas takto straveny, niekedy to je velka pomoc ;)

kp7333
12. okt 2016

Nie, hry sa nehravaju. Obcas si pozru na tablete rozpravku alebo pesnicky, ale hry nie.

sara07
12. okt 2016

áno náš synátor má tablet a velmi rád hrá hry má aj od Lega - kreativ island , a sme velmi radi že v hre nie sú žiadne prekliky na reklamu, sme ochotný si za hru, aplikaciu zaplatit ale bez preklikov na yotube,
máme hlavne náučné hry, hry na logické rozmyšlanie, triedenie,

mamkababkajanka
12. okt 2016

Naše dcéry sú ešte malé, 2,5r a 1 mesiac, takže žiadne hry na PC ani tablete či mobile nehrozia. Staršia dcéra pozerá akurát počas jedenia (inak nechce jesť, tak aspoň to ju zabaví) pozerá rôzne anglické rozprávky a je to celkom fajn, aspoň sa na ňu niečo nalepí🙂 Vie už pár anglických slovíčok, ráta po anglicky a farby používa tiež anglické názvy. Takže to má aj nejaké plus. No z pc hier by zatiaľ žiadne plus nemala🙂

esme22
12. okt 2016

My doma tablet nemáme, ale aj keby sme mali, nemyslím si že je to vhodná hra pre malé deti....🙂

s1m.one
12. okt 2016

Ano hraju.ale vsetko s mierou😉 ja som rada ked sa hraju napriklad a pismenkami co je na zaciatku a konci slova atd.niektore su podla mna ok.aj tymto smerom treba edukovat deti.treba byt gramotny aj v tomtobsmere

adulka691
12. okt 2016

Ano, starsi na tom dost dlho fical aj ked mal skoro 6rokov 😀

zabinkalenka
12. okt 2016

Nasa mala sice len teraz 2 roky, ale na tablete sa hrava uz dlhsie. Ma tam stiahnute naucne hry, ale casto pozera rozpravky na youtube. Je to jediny sposob, ako mozem uvarit bez toho, aby mi vysela na nohe 🙂 Ale vdaka tabletu sa naucila po anglicky tvary, farby, cisla do 10 🙂

rheia27
12. okt 2016

Tiez áno. Vacsinou puzzle, celkom pekne sa naučili rozoznávať tvary aj motorika sa zlepšila. A aj prízvuk angličtiny. Ale kontrolujem čo robia a kolko. Polhodka je v norme a ja vtedy cvičím 🙂

moni73
12. okt 2016

Dcera sa hrala. Od malickeho mala na mobile, v siestich dostala tablet. Nehovorim, ze je to super. Ale zase ani ziadny strasiak...

kjistinka
12. okt 2016

u nas hry na tabletoch a mobiloch ficia. nevidim dovod nedat im zahrat sa. duplo aj lego hry su super, teda tie original od lega a su zadara 🙂 vsimla som si, ze v tychto hrach su pouzite tie iste kocky, auticka, zvieratka ako su realne, takze sa s nimi vie zahrat lepsie a viacerymi sposobmi, ako sme my dospeli schopni vymysliet. a na druhu stranu, prejde si jednu hru, napriklad vlacik a potom sa dve hodiny hra s tatinom s vlacikom. vsetci su spokojni, lebo dospelaci vedia akym sposobom asi sa dieta chce hrat a dieta je stastne ze s nim rodic travi cas... uplne megasuper :D

minulin
12. okt 2016

@bara_lego áno, a musím povedať, že ma synček milo prekvapuje, že napriek dg a tomu že nerozpráva, dokáže úžasne rýchlo sa naučiť hrať náučnú edukačnú hru a pochopí ju rýchlo 🙂

anka3x3
12. okt 2016

Hry na mobile, či notebooku zatiaľ nehráva, skôr mu pustím nejakú rozprávku. Jeho teta má však v mobile hru, kde je potrebné starať sa o kocurika, ktorá vždy zaberie, keď ho teta stráži a už nevie, čo vymyslieť, aby chvíľku posedel 🙂

papricka33
12. okt 2016

Áno, bránila som sa tomu, ale mladší syn sa občazahrá ale vždy aktivitu, ktorá ho nejak r rozvíja 🙂 túto hru nepoznáme, ale máme stiahnuté rôzne puzzle, vkladacky. Nemal ani 2 roky a vyskladal za pár sekund 5x4 kartickove pexeso 🙂 Tiež si cvičí zrakovu diferenciáciu, porovnáva rovnaké písmená, čísla, vyhľadáva obrázky podľa pokynov... Ako spestrenie k bežným hrám to občas využijeme 🙂

hippinka
12. okt 2016

Musím priznať že keď mal syn 5 rokov a moja sestra mu chcela kúpiť tablet tak som bola rázne proti. Teraz bude mať 8 a áno zmierila som sa s tým že už tablet má. Nemá zmysel to zakazovať keď má aj v škole počítače a nejaké úlohy na doma, nie sú povinné ale už príde s tým že si to majú pozrieť. Takže ak tablet beriem ako pomôcku k lepším výsledkom tak môže byť. Samozrejme má tam aj nejaké hry ale máme dohodu,dávam mu ho za odmenu a to na max.2hodiny. Funguje to a naozaj sa v škole polepšil na koľko je dosť živé dieťa už od mala. 🙂

ivkah131
12. okt 2016

Nasi chlapci maju 2r7m a 7m, ale telka u nas neide, starsi s mobilom sa nehra, na to ma cas, a tablet doma nemame a zatial ani nechceme. my si radsej vezmeme knihu a citame (drzi ho to od mala) alebo varime spolu, alebo si staviame vezicky, domceky z lega.

kikusa76
12. okt 2016

Máme dva takže nie,chodime von za akékoľvek počasia a hravá sa puzzle,vkladacky , Duplo,knizky a podobne.mysim že má dosť času a určite sa tomu časom nevyhneme ale kým nemusí tak nie.

koriblik
12. okt 2016

Starší syn bude mať v decembri 4 a na tablete sa hráva asi od roka a pol. Samozrejme s mierou. Manžel je IT- ckar a rád aj hra a malý je po ňom. Je doba kedy technológie určujú smer a jednoducho sa s tym treba zmieriť. Hráva detské hry ako puzzle, kde si tiež precvicuje motoriku a podobne. Na You Toube pozerá detské kanály a naučil sa čo to po anglicky .. má to niečo do seba. Ale samozrejme že čítame knihy, staviame dráhy, či lego. A aj duplo vláčik sme už hrali ;)
Mladší má rok a tiež ho to zaujíma, ale menej. On sa radšej váľa po plysakoch 🙂

lemurko
12. okt 2016

Aj moji sa hravaju, aj na tablete aj na telefone. Pozeraju si fotky, maju rozne hry (nie strielacky, ale take pre ich vek). Maju 2 a 5 rokov. Nemame problem, ze by na tom viseli, aj sportuju, aj kreslia, aj si citame, hrame klasicke hry... Ja som ITckar, vo veku mojho syna som hravala prve hry na prvych pocitacoch. Jednu z prvych 286 som mala od zaciatku skoly na stole a ovplyvnilo ma to myslim iba pozitivne 🙂, Zijeme s technologiami, deti treba do tohto zivota rozumne zaclenit a nie im to zakazovat a pohorsovat sa ake je to skodlive. Navyse na nejaky normalny rozumny dovod na striktne zakazovanie som zatial nezaregistrovala. Velmi zalezi co tie deti na tom tablete alebo mobile robia, to je dolezitejsia otazka ako to, ze ci to detom do ruky patri alebo nie. Napr. tieto Lego hry su velmi vydarene a dcerka dvojrocna ich hrava, starsieho to uz velmi nebavi, ale niekedy sa hraju aj spolu. Ale castejsie sa hraju s plastovymi kockami 🙂. Zatial sme problem so zavislakmi na technologiach nemali, aj ked su s nimi v kontakte naozaj uplne od malicka.

angelika4
12. okt 2016

môj syn sa hral na telefóne už cca od 3 rokov , teraz na tablete - chvíľu si pohrá - a ide sa hrať s ,,normálnou hračkou,, nevidím na tom nič zlé. Nikdy nebol problém že by sa hral viac ako 10-15 minút denne. Obľubuje hry : kde sa treba starať o zvieratká, lego duplo - teraz už lego junior, lego city my city, piggly, pou, malý dráčik. Toho času máme novinku : angličtinu - dotykovou formou, kde nám vyhovuje výslovnosť 🙂

trinity888
13. okt 2016

Ten mladší 3 ročný nie moc. Ten starší sa hráva od 8 mesiacov 🙂. A bavia ho lego hry, pexeso, cisielka 🙂