Alergie

miriam_nutrilon
Moderátor
26. feb 2018

Jarná vlna alergií o chvíľu prichádza. Máte skúsenosti s alergiou u vášho bábätka či batoľaťa? Akým spôsobom sa snažíte predísť alergii u vášho bábätka? Podeľte sa s nami o vaše tipy!

bibistec
26. feb 2018

Vyhybat sa alergenom ak sa da.

moncach
26. feb 2018

Ja sama som silná alergička, preto deti do roka (ak neboli dojcene)dostavali Nutrilon HA. Samozrejme budujeme imunitu, papajú vela ovocia a zeleniny, snazime sa o vyvazenu stravu, pohyb na cerstvom vzduchu a sem-tam nasadime nejaké probiotika. Chvalabohu sa u mojich deti žiadna alergická reakcia zatiaľ neprejavila

petulda333
26. feb 2018

Mojmu synovi zistili alergiu na bielkovinu kravs.mlieka v 4m. Odvtedy sa vyhybame mlieku a mliecnym produktom. Pije nutrilon alergy care a ma pokoj. Mlieko nahradzame rastlinnymi mliekami,takisto smotany a jogurty.

svetlusb
26. feb 2018

Ja som silna alergička a tak isto aj môj brat. Preto sme sa aj malému od narodenia snažili predísť, tak sme zvolili na radu lekárov a sestier v pôrodnici Nutrilon HA, tak isto som ho mala aj na lekársky predpis do 5 mesiaca. Neviem si vynachváliť.

miriam_nutrilon
autorModerátor
26. feb 2018

@moncach To robite uplne ukazkovo 🙂. Len tak dalej! A nech su vasi drobci stale zdravi a pravdaze aj vy. Mamicka potrebuje vzdy najviac sil.

miriam_nutrilon
autorModerátor
26. feb 2018

@petulda333 To ma mrzi. Poznam to aj z vlastnej skusenosti(plus sme k tomu mali intoleranciu laktozy). Tie koliky a plac, ked boli brusko...Aj mojmu drobcovi pomahal len Allergy(digestive) care. Nepisete kolko ma teraz vas chlapcek mesiacov, ale vedzte, ze vacsine deticiek(az 90%), nastastie, alergia prejde do 3 rokov. Velkemu percentu deti uz po roku. A potom mozu opat papat vsetko, aj jogurtiky, syry a pod. Verim, ze to bude aj vas pripad, drzim palceky!

petulda333
26. feb 2018

@miriam_nutrilon moj ma 2r3m zatial to nevyzera,zeby ustupilo. No verim,ze ano. Napr z alergie na vajicko sa dostal rychlo. Je to tazke,udrzat ho pod kontrolou ale su aj horsie veci

miriam_nutrilon
autorModerátor
26. feb 2018

@svetlusb Krasny chlapcek. Zelam mu, nech je aj nadalej zdravy a rastie takto do krasy🙂 A to, ze ste pouzivali prve mesiace typ HA mliecka, bola velmi dobra volba, vzhladom na u vas pozitivnu rodinnu alergologicku anamnezu.

miriam_nutrilon
autorModerátor
26. feb 2018

@petulda333 90%, pardon za preklep

psicekakocicka
27. feb 2018

@petulda333 prosim, ako vam to zistili a ake ste mali priznaky?

petulda333
27. feb 2018

@psicekakocicka ahoj,no moj maly bol vkuse vyhadzany,zvracal,odmietal to mlieko a mal krce. Kedze muz ma atop.ekzem tak nas poslali na kozne,kde ho nevysetrili len urcili diagnozu podla otca. Kopa kremov,liekov a pod a nic. Nastvala som sa a sla s nim ku alergologicke,ta ked ho zbadala hned povedala,ze to ma suvis s kravskym mliekom. Vzala krv a po 3-4t prisli vysledky,alergia na bkm. Zmenili sme mlieko aj vo vsetkom pozeram ci neobsahuje mlueko a pod. Ma uz pokoj odvtedy

miriam_nutrilon
autorModerátor
28. feb 2018

Mamičky a oteckovia, vedeli ste, že ako rodičia máte vo svojich rukách moc ovplyvniť najmenej 80 % celoživotného zdravia vášho dieťaťa vrátane výskytu civilizačných ochorení?
Čo dieťa robí, je a prežíva v prvých 1000 dňoch, významne ovplyvní jeho zdravie po celý život. Volá sa to nutričné programovanie. Viac sa dočítate (plus video) tu: http://www.1000dni.sk/nutricne-programovanie/

j__p
28. feb 2018

@psicekakocicka natlacim sa do tejto diskusie. Aj mojmu synovi zistili alergiu na kravsku mliecnu bielkovinu. Bol vylucne kojeny ale v zacala sa mu objavivat v stolici krv. Stale viac a viac..riesila som to so 4pediatrami a vsetci ma upokojovali ze to nic nie je. (Inak bol pokojny, nevracal a nemal ine tazkosti) Az ked bolo krvi viac ako stolice som uz nevydrzala a vletela do ambulancie s fotkami ze to uz zrejme nie je normalne..zobrali mu krv, zistili nabeh na alergiu kravskej mliecnej bielkoviny, poslali nas na chirurgiu aby sa vylucila invaginacia creva (crevo zasunute v creve) a nasledne sme skoncili na gastroenterologii na Kramaroch. Dalsie krvne odbery a alergia bola potvrdena, ziskal ju cezo mna (cez kojenie)..nie sme alergici. Takze som musela prestat jest vsetky mliecne vyrobky (ani maslo..ani pecivo kde je mlieko atd) a zakazali mi kojit na 2t. Dostali sme na ten cas mlieko neocate lcp na predpis. Syn mal 4mes

marecek1
1. mar 2018

@j__p no to muselo byť hrozné, prežívať si toto s dieťatkom. a tera je už syn v poriadku? stále dojčíte, alebo ste na umelom mlieku?