Čo sa stalo s mliekom Nutrilon Ha 2 a Ha 3?

motylik22
30. mar 2016

Mam otazku co sa stalo s mliekami nutrilon ha2 a ha3 konkretne. Obisla som dve mesta kosice a trebisov a vsade kde pridem ci do lekarne alebo obchodu mi oznamia ze je vypadok mlieka ha2 aj ha3 o ostatnych neviem, od narodenia davam ako prevenciu malej ha mlieko a zrazu som bola nutena prejist na obycajny nutrilon, mame stastie ze mala je v pohode a nema problem z obycajnim. Keby sa to stalo pri prvemu synovy on by problem mal.....takze moja otazka znie preco vypadlo mlieko nutrilon ha2 a ha3, strasne ma to rozculilo ako sa take nieco moze stat?......dufam ze o par mesiace sa nedozvieme ze obsahovalo nieco skodlive preto ich stiahly z obchodov.... 😠

miriam_nutrilon
Moderátor
30. mar 2016

@motylik22 Dobry den, motylik22, Nutrilon HA 3 je dlhodobo vo vypadku a Nutrilon HA 2 v kratkodobom vypadku (presny datum bude este upresneny podla informacii z vyrobneho zavodu). Tato situacia nas velmi mrzi, vypadky tychto mliek boli sposobene minulorocnou technickou nehodou-poziarom v nasom vyrobnom zavode a dosledky postihli nielen SR, ale aj niekolko europskych krajin, ktore odoberaju mlieka z vyrobneho zavodu v Holandsku. Pracujeme na plnom obnoveni vyroby a verim, ze coskoro budu oba druhy opat dostupne a bez vypadkov. Mlieko Nutrilon HA 1 pre najmensie deti(0-6.mesiac) je nadalej dostupne. O kvalitu mlieka sa nemusíte obavat, vsetky nase mlieka su pod prisnou kontrolou. Spolocnost Nutricia má kvalitu a bezpečnosť vyrobkov ako primárny cieľ. Nase výrobky spĺnajú tie najprisnejšie kritéria bezpecnosti a kvality a receptury su sulade s legislativou. Ak vase dietatko alebo deti mamiciek, ktore budu tuto spravu citat, potrebuju hypoantigenny typ mlieka (HA), tak sa urcite poradte s pediatrom o adekvatnej nahrade mlieka s podobnou hydrolyzovanou bielkovinou km. Ak uz vase dietatko HA typ mlieka nepotrebuje (obvykle odporucanie lekarov je po 6.mesiaci-v ramci imunologickeho okna) a ste na tomto mlieku len z dovodu specifickej chuti, ktoru deti kvoli zvyku preferuju a odmietaju ine mlieka, tak by som vam odporucala postupny prechod(po porade s pediatrom) na klasicke mliecko Nutrilon pronutra/profutura a to tak, ze v jednej davke budete kombinovat HA a pronutru v pomere 2:1 v prospech HA a nasledne 1:1 az nakoniec prejdete vylucne len na Nutrilon pronutra. Takto si postupne pomalicky zvykne na novu chut mlieka. Prajem vam este pekny den!

motylik22
autor
30. mar 2016

Dakujem pekne za odpoved, len som ostala velmi zaskocena ked som mliecko nikde nevedela zohnat a hlavne vystrasena ze co teras? Ale presly sme na obycajny nutrilon pronutra a som aj rada lebo dlho som sa na to chystala len som sa bala zmeny co bude ked z ha2 prejdem na nutrilon 2 pronutra, takze to bol kopanec pre mna kedze som nemala odvahu, tak sa to stalo a musela som zmenit. Tak len dufam ze mliecko coskoro bude hlavne pre deticky ktore musia pit hypoalergenne mliecko 🙂

anka2103
30. mar 2016

Ak mozem otazocku aky je rozdiel medzi pronutra a profutura? Zatial sme na ha1/ar1 pol na pol no co chvila ideme na dvojku tak ma to zaujima

miriam_nutrilon
Moderátor
30. mar 2016

@anka2103 Dobry den anka2103, Nutrilon profutura podobne ako pronutra splna vsetky nutricne poziadavky pre dieta v danom veku, ale navyse obsahuje dalsie benefity, ako je vyssie mnozstvo LCP mastnych kyselin, ktore pozitivne vplyvaju na vyvoj mozgu u babatiek a obsahuje este dalsie zlozky, ktore pomahaju spravnej funkcii imunity a pozitivne ovplyvnuju na metabolizmus tukov v organizme a tak prispievaju k znizovaniu obezity v dospelosti. Nutrilon Profutura sa svojou strukturou tukov blizi viac k strukture tukov v materskom mliecku. Prajem vam este pekny den!

anka2103
30. mar 2016
cmulinko
30. mar 2016

@miriam_nutrilon Dobry den prajem.Mala by som otazku ci planuje Nutrilon zaviest aj na SK trh 200ml '' ready to drink '' mlieka v plastovych flaskach alebo v tetra krabickach. Su to velmi prakticke balenia mlieka pre mamicky hlavne na cesty a navstevy. Dakujem za odpoved.

ninaelizabeth
1. apr 2016

Dobry den. Nema niekto zaujem o nutrilon ha 1 800 g balenie? Plus este k tomu by som dala dalsie 800 g balenie nutrilonu zadarmo z ktoreho su odobrate 4 odmerky mliecka. Cele by som to dala za 15 €. Dakujem

miriam_nutrilon
Moderátor
1. apr 2016

@cmulinko Dobry den, dakujem za vasu otazku, avsak, je mi luto, v najblizsej dobe sa spolocnost Nutricia nechysta zaviest takuto tekutu vyzivu (RTF). Budeme vsak sledovat zaujem mamiciek o tuto vyzivu a ak bude rast, tak verim, ze sa v buducnosti dockate aj RTF mliecka. Zatial su tieto druhy(RTF Nutrilon 1, HA a Nenatal, 70ml a 90ml) urcene len do nemocnic pre novorodencov. Zelam vam pekny den!

cmulinko
1. apr 2016

@miriam_nutrilon velka skoda,lebo nastastie ja viem ake maju tieto prakticke balenia benefity a urcite by to sprijemnilo a ulahcilo zivot aj mamickam na SK. Inak je zaujimave,ze v inych statoch je to mozne zabezpecit bez problemov a niekde inde sa caka na zaujem mamiciek. Tuto moznost napr v IRL ci UK zabezpecuje Aptamil co je tunajsi Nutrilon. Kto nezije v zahranici,tak ani nevie,ze vobec takato ponuka a moznost existuje a v tom pripade sa tazko caka na nejake reakcie ci poziadavky mamiciek. Mozno by bolo vhodnejsie spravit '' vyskum '' a ponuku medzi mamickami ci by takuto moznost chceli namiesto toho '' vyckavania ''. Tu aj v tom najmensom obchode ci dokonca niekedy aj na benzinke sa daju kupit tie hotove mlieka vsetkych troch najvacsich znaciek UM a to len dokazuje,ze zaujem je obrovsky. Myslim si,ze by toto nesklamalo ani slovenske mamicky.Dakujem za Vasu odpoved.

miriam_nutrilon
Moderátor
1. apr 2016

@cmulinko RTF mliecka (tekutu mliecnu vyzivu) sme v predaji pred par rokmi mali a mali ich v predaji aj ine spolocnosti(vyrobcovia detskej vyzivy), ale, zial, dopyt mamiciek nebol vysoky, RTF sa velmi slabo predavali a preto (aj kvoli nesplnenym pozadovanym skladovacim podmienkam v lekarnach) sa rozhodli viacere spolocnosti tieto specialne balenia z predaja stiahnut a uz si ich mozu objednavat vylucne len nemocnice pre najmensie babatka. Ale ako som pisala uz vyssie, budeme nadalej sledovat zaujem mamiciek (pouzivame viacere prieskumne nastroje a zdroje, nemusite sa bat🙂 nie je to o vyckavani) a ked budeme evidovat narast, tak bude spolocnost Nutricia uvazovat o opatovnom predaji RTF aj mimo nemocnic.
@cmulinko

cmulinko
1. apr 2016

@miriam_nutrilon ja som doslova za vodou,takze sa nebojim 🙂 len by som dopriala podobny komfort a standard aj na Slovensku. Snad raz aj Nutrilon dosiahne rovnaku uroven ako jej pribuzne znacky v inych krajinach EU. Zelam vsetko dobre nech sa dari.