Viete, prečo je dojčenie pre dieťa tak dôležité? Ako často dojčíte Vy svoje bábätko?

miriam_nutrilon
5. feb 2016

Dojčenie patrí k jednej z najdôležitejších etáp pri vytváraní vzťahu mamičky a dieťaťa. Zároveň je materské mlieko najpohodlnejším a najlacnejším spôsobom výživy. Zásadným predpokladom úspešného dojčenia je začať dojčiť hneď (optimálne do 30 minút po pôrode) a často (kedykoľvek má dieťa záujem).

horana
5. feb 2016

Ja by som vypichla ze skor najzdravsim, za predpokladu aspon akeho takeho racionalneho stravovania matky. Preto aj vyrobcovia UM sa mozu zlozenim ked tak blizit k zlozeniu MM ale nedosiahnu ho plne.

Co by som polemizovala ze najpohodlnejsim, ako pre ktoru matku, dojciace sice maju prso vzdy pri sebe, ale mozu mat dojciace krizy, kedy ho je menej nez dieta chce, meni sa jeho chut (mne dieta tvrdosijne odmietalo MM pri mojom menzese, malo pren inu chut), potom rozne zapaly prsnika...nehladiac kym sa matka a dieta zosuladia nie je to vzdy tak harmonicke ako pichnut flasu kde bez namahy tecie, pri dojceni viac zavisi na polohe vzajomnej, na tvare a velkosti prsnika ci bradavky...je tam viac faktorov. Potom pre matku moze byt unavne v istych fazach, ked ju dieta zbavuje zivin..Stoji to vsak za to.

A urcite je dobre ze uz existuju aj UM, kedy deti ktorych mamicky z akehokolvek dovodu nemozu, nemusia umierat ako v minulosti, ked sa len nenasla dojka alebo dieta neznieslo neupravene zvieracie mlieko ktore je tazsie metabolizovatelne. Preto by sme vsak nemali prepadat presveceniu ze je to jedno, malo by to byt az z nudze.

sashabb
5. feb 2016

" Dojčenie patrí k jednej z najdôležitejších etáp pri vytváraní vzťahu mamičky a dieťaťa. "

Nesúhlasím!!! je velmi veľa žien/matiek ktoré nekojili a majú rovnako dobrý vzťah s dieťaťom (možno aj lepší) ako kojace matky. ZASE tema iba na hádanie!

darling82
5. feb 2016

Su zeny ktore by dojcili,ale nemozu....a su zeny ktore mozu dojcit a nedojcia.Ja som ZA dojcenie,bolo by to hlupe odomna keby som nedojcila a mam mlieka habadej..... 😉 Maly si ho vyzaduje vzdy.

miriam_nutrilon
autor
5. feb 2016

@horana Dobry den, mila horana, dakujem vam, ze ste sa s nami podelili o vasu skusenost a vyjadrili svoj nazor. Suhlasim so vsetkym, co ste napisali. Prajem vam pekny den a nech sa Vám v zivote dari!

miriam_nutrilon
autor
5. feb 2016

@sashabb Dobry den mila sashabb, mate pravdu, vztah mamicky a dietatka sa vytvara nielen dojcenim babatka, ale aj dotykmi, hladkanim, pestovanim si babatka, darovanim mu pozornosti, lasky, prihovaranim sa mu, hrami, vzajomnou komunikaciou a este vela inymi prejavmi lasky… Aj vsetky tieto ostatne prejavy su pri budovani vztahu maminky a dietata rovnako dolezite ako je dojcenie babatka. Zelam vam pekny den! Miriam

miriam_nutrilon
autor
5. feb 2016

Milé mamičky, dnes sa nase Dni s Nutrimama koncia. Dakujem vam vsetkym za vase prispevky, ze ste sa s nami podelili o vase skusenosti a vase názory. Ak budete mat nejake otázky k nasim temam, mozete mi pokojne poslat mail, tu na Modrom konikovi, rada vam vas dotaz zodpoviem, pomozem a poradim vam. Prajem vam, aby sa vam darilo a nech vam vasi drobci prinasaju vela radosti a vycaruju este vela usmevov na tvari! Miriam