Ak by ste domov dostali pol kila kokosového masla, ako by ste ho najlepšie využili?

dusanplichta
30. jún 2016

Jedli ste už kokosové maslo? Máte vaše špeci recepty, alebo nápady ako by ste ho využili?

gabika87
30. jún 2016

na výrobu čoko praliniek :D

lyrrya
30. jún 2016

To veru netusim 😀 citala som o nom, no este neskusila

dusanplichta
autor
30. jún 2016

@gabika87 máte aj nejaký tajný recept na to ? 🙂 bežne použivate ?

lulita
30. jún 2016

Kokosove gulky ;)

evulienkaslx
30. jún 2016

ja som sa inspirovala vasim domacim bounty a je to spica 😉

pillipilli
30. jún 2016

V prvom rade dilema, ale na vebe je predsa vsetko ;) hodila by som do googlu kokosove maslo recepty a... Zavolala moju maminu, ktora upecie aj z nicoho daco. Spolu by sme vyberali recepty a zacali vypekat. Ale inak by som aj hladala ci to nema aj nejake ine vyuzitie, ci na vlasy,plet a tak.

zuzkabeno
30. jún 2016

Kokosové maslo som ešte neskúšala, iba sušený kokos, čerstvý kokos raz na Vianoce - je to s ním dosť obtiažne pri otváraní. Kokosové maslo by som asi skúsila ako tradičné maslo natrieť na chlebík a rožok, posoliť a na to čerstvú zeleninu. A zvyšok na nejaký koláčik, zákusok nepečený ako napríklad kokosové guľky.

buckeye
1. júl 2016

Do kolacov🙂 kremov, guliek, praliniek, inak kokosovy tuk je perfekt na cokoladovu polevu, sa ma vzdy kazdy pyta, akoto, ze ju mam krasnu lesklu..🙂

gabika87
1. júl 2016

@dusanplichta samozrejme mám, ten od vás 🙂

Ingrediencie:
Na čokoládovú vrstvu potrebujete:

1 šálku raw kakaového prášku
1/3 šálky kokosového oleja
2PL medu alebo iného vami preferovaného sladidla

Na kokosovú vrstvu potrebujete:

1/2 šálky power kokosového masla
40gr bio strúhaného kokosu
1-2PL medu

na posypanie: oriešky

jane0123
1. júl 2016

este som neskusala, tak by som asi experimentovala 🙂

vepyovas
1. júl 2016

Kedze kazdy druhy den varim a peciem, tak urcite v kuchyni. A segra ma teraz naucila pomastit si telo 😉 😀

chevron
1. júl 2016

Do kavy! milujem kavu ci s kokosovym olejom alebo maslom. 👍🏼👍🏼👍🏼

majik66
1. júl 2016

Upiekla by som kolacik.nechala by som sa inspirovat nejakym zdravym receptom 🙂

0silvia0
1. júl 2016

@dusanplichta zobrala by som si ho na dovolenku k moru a natierala by som s ním celú rodinu 🙂

tina1992
1. júl 2016

Moja svagrina si nim natiera psorku na lakti( pomaha to) takze ja by som skusila maslo aj ako krem na telo, ved ked sa da jest, tak urcite blahodarne posobi aj na pokozku.

Ale robim doma aj raw tycinky - oriesky, mandle, datle, dame do mixera, do toho kokosak a masa je na svete. Este pridavam ovocie susene a potom sup do chladnick trosku stuhnut. Proste dobrota

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@evulienkaslx ano toto je lahodka a najviac s horkou coko...kolko % mate najradsej ? Skusali ste uz nase recepty ?
https://powerlogy.com/recepty/paleo-tekvicovy-c...

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@pillipilli a pouzivate ho teda doma bezne, alebo nie ?

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@zuzkabeno no na slano so zeleninou to asi nebude to prave orechove...je to skor na sladke zalezistosti ...Vonave, ako keby ste mali rafaelo napln bez cukru.
Mate rada rafaello chut ?

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@jane0123 ako konkretne ? PReco ste este neskusala, nevedeli ste o kokos masle, alebo je to len skratna ze novinka ? RAda skusate nove potraviny ?

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@chevron tak to aj my...nemate nejaku foto z vasej pripravy? Povedzte ake boli vase pocity, ked ste prvykrat vyskusali tuto netradicnu kombinaciu ?

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@0silvia0 skoda masla 🙂 Chuti lepsie ...mate rada rafaello? Testujete rada novinky, alebo ste skor tradicionalista ?

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@tina1992 a teda pouzili ste uz na tycinky toto maslo ?
Kde zvyknete kupovat taketo speciality ?

marika_marika
1. júl 2016

@dusanplichta pohľadala by som nejaký dobrý recept a vyskúšala. Viem, že sa dáva aj do rôznych raw koláčov. Na pečenie by ho bola asi škoda...

kupcovci
1. júl 2016

Určité by som ho využila na prípravu zdravého zakusku pre moje deticky 🙂

tina1992
1. júl 2016

@dusanplichta na specialitky chodime do Zdrava vyziva. Ano pouzila. Moja mala tie tycinky miluje, kedze maju super chut a oriesky su dobre nasekane.

meusicka
1. júl 2016

@dusanplichta moje 1/2 kg sa prave minulo, takze by bodlo dalsie. 😀 davam deckam na krupicovu kasu, ale mam rada aj pod kuracie masko, ked robim cinu. a davam aj do kupela detom, na pokozku je tiez super.

andrejta
1. júl 2016

@dusanplichta nejedli. Viete, ze vam nefunguje webova stranka?

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@marika_marika preco skoda? Je to super ingrediencia...alebo na pecene potriet na vrch?

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@tina1992 super ak mate chut vyskusajte kokosove maslo, vanilku, banan a mandle ...toto jej isto bude chutit.

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@meusicka super ale asi sa bavime o kokos oleji, ale ja mam namysli kokos maslo...to ste uz vyskusali ?