Kokosový olej a nie len vaša kuchyňa 🙂

dusanplichta
29. jún 2016

Myslím si, že väčšina kokosový olej už dobre pozná.
Kde a ako ho všade použivate ? Podľa čoho si ho vyberáte v obchode ?
Aký je Váš postoj k nemu ? Je vaším bežným pomocníkom nie len na varenie/pečenie ale aj pri starostlivosti o vlasy a pleť ?

K tomu prikladám ťahák ako si vyberám a kde kupujem ja kokosový olej :
https://www.dusanplichta.com/blog/ako-si-vybrat...

dankaa78
29. jún 2016

Aj ja sa teším na tipy🙂

jasmika
29. jún 2016

nam velmi pomáha na zapareniny na zadočku. Plus ja ho raňajkujem denne, - natriem na suchár a na vrch domáci džem, a k tomu jablko s mrkvou šalát. alebo druhá varianta- rozmeliem si lieskové oriešky úplne na jemno, pridam kokosový olej, agave sirup alebo datlový sirup, a kakao- a mám zdravú nutelu na suchar 😀

dusanplichta
autor
29. jún 2016

@jasmika ja len upozornim, ze kokosovy olej a tuky treba so sacharidmi kombinovat opatrne...tak ak tak med a javorovy sirup ...datlovy a agave je dost glykemicky ....ako nezabije, ale netreba to prehanat

dusanplichta
autor
29. jún 2016

@dankaa78 ake tipy by ste ocenila? Co vas konkretne zaujima?

dankaa78
29. jún 2016

@dusanplichta zaujima ma ako prirodna medicina v pripade chorôb🙂

jasmika
29. jún 2016

@dusanplichta oukej... dobre vedieť 🙂 ale tak tých pravidiel je tolko že človek by nemohol pomaly nič jesť.,alebo teda by potreboval vysokú školu 😀 Strašne vela vecí je aj v zdravej strave či šťavách... čo všetko sa nesmie s čím kombinovať.. ja sa riadim svojím telom, čo mu vyhovuje , a čo nie tak nejem.... 🙂

ladygina
29. jún 2016

@dusanplichta kokosový olej predovšetkým používam na tvár. Veľmi dobre my premastí tvár a od kedy ho používam tak mám menej akné

jancazvalova
29. jún 2016

Kokosovy olej pouzivam snad na vsetko: varenie, plet, telo, niekedy si ho supnem aj do kavy a hlavne na vlasy ako masku🙂

dusanplichta
autor
30. jún 2016

@dankaa78 kokosovy olej ma ucinnu kyselinu laurovu, ale nie je to zase zazrak. Tak ako aj ine veci, dolezity je komplexny pristup a spravna aplikacia. Takto ked budeme chleba natierat kokosovym tukom a jest vela sacharidov a sladkeho, tak si nepomozeme. TAkto vie byt kokosovy olej pomocny, napriklad v kave a pri aplikacii ciastovneho hladovania. Antibakterialny a antiviralny efekt je nespochybnitelny, ale zaroven to treba aplikovat s celkovou dobrou zivotospravou a vybrat si kvalitny, nezoxidovany.

dusanplichta
autor
30. jún 2016

@ladygina Ja tiez , dobre vyzivuje pokozku inu kozmetiku doma nepouzivame...len upozornim, ze je potom potrebne investovat do kvality.

dusanplichta
autor
30. jún 2016

@jancazvalova tak je to aj u nas 🙂 Osobne mam rad vajcia na kokose 🙂

dankaa78
30. jún 2016

@dusanplichta 😀 😀 😀

jancazvalova
1. júl 2016

@dusanplichta presne aj vajcia su dobre na kokose ale aj take masko a ine dobroty🙂