Kedy ste naposledy venovali kompletnému čisteniu práčky viac ako len pár minút?

samsung_tomas
20. mar 2017

Dámy, priznajte sa! Kedy ste naposledy venovali kompletnému čisteniu práčky viac ako len pár minút?

ellca123
20. mar 2017

denne periem s octom,pracka je cista

papulienka777
20. mar 2017

Cca pred mesiacom, technik zo samsungu nam poradil namiesto calgonu nasypat do bubna pracky dva balicky kyseliny citronovej minimalne kazde tri mesiace a prazdnu pracku pustit na 90 stupnov, perfektne ju vycistilo, aj hadicu 🙂 filter cistime kazdy mesiac.

ivulkap
20. mar 2017

Ja pouzivam na vycistenie ocot, super to odstr.vodny kamen.

anka2103
20. mar 2017

Fuu davnejsie no ja iba periem a na cistenie ani nieje kedy

librarian
20. mar 2017

@ellca123 @ivulkap baby, prosím vás, koľko octu dávate? veľmi ma to zaujalo a chcela by som tiež vyskúšať... len netuším, koľko ho dať.

bale1rinka
20. mar 2017

@librarian stačí ak do každého prania pridáš 1dcl octu (namiesto aviváže)

librarian
20. mar 2017

@bale1rinka super, ďakujem! 🙂 tak som zvedavá. ocot je super vec, používam ho už čoraz častejšie.

samsung_tomas
autor
20. mar 2017

@papulienka777 ano, to funguje perfektne a hlavne to skoro nic nestoji 🙂

pleja
20. mar 2017

Na konci januara...soda (90°C program) a potom ocot (90°C program). Snažím sa aspoň 3x do roka. Ináč filter tiež tak pred cca mesiacom...s nádoobku na prášok je to horšie..pred Vianocami 🙂. my sme s našou práčkou veľmi spokojní tak saju snažíme uchovať čím dlhšie 🙂.

ewelyn3
20. mar 2017

@bale1rinka mozno hlupa otazka, lebo som s octom este neskusala prat, ale nesmrdi potom pradlo od toho octu? Dakujem

bale1rinka
20. mar 2017

@ewelyn3 nie, to by si musela cez 2dcl vyliať aby to smrdelo, skúšala som. a ak by sa ti prvý krát zdalo, že ti prádlo smrdí, ver, že to vyprchá pri sušení raz dva tri...

ivulkap
20. mar 2017

@librarian no ja to robim tak,ze cca kazde 3mes.vlozim otvor.flasu octu do bubna prackt,pustim program na 90 a necham vyprat, potom treba nechat pracku dobre vyvetrat,pradlo nezapacha od octu. Aj rychl.kanvicu takto cistim trochu octu,trochu vody,pustim a vodny kamen je prec...stoji to 0,30centov a ucinok zaruceny

samsung_tomas
autor
20. mar 2017

@librarian osobne moja zena, bud pouziva kyselinu citronovu (2x male vrecko), alebo naleje do bubna 0.5l octu a necha posobit. Toto mnozsto zostava urciti cas cca 1h v spodnej nadobe pod bubnom kde je umiestnene vyhravne teleso. Inac akurat ma napadlo, ze uplne vsetky Samsung pracky maju keramicke teleso na ktore sa velmi tazko usadi vodny kamen a tym padom podstatne dlhsie vydrzi a nema taku spotrebu, pretoze nieje obalene vodnym kamenom (ako byva v kanviciach na vodu 🙂
Podrobnejsie si viete pozriet aj tu:
https://www.modrykonik.sk/blog/samsung_tomas/article/funkcie-pracky-ktore-by-sa-vam-mohli-ho-1hiwom/

librarian
20. mar 2017

@ivulkap ďakujem za tip! znie to teda zaujímavo. 😉 hej, aj ja používam ocot na rýchlovarnú kanvicu a je to super a rýchle. minule som skúsila ocot použiť aj na odkvapkávač na riad a krásne to zabralo. bol ako nový. tak ma preto zaujíma, kde všade by sa ešte dal ocot použiť.

librarian
20. mar 2017

@samsung_tomas ďakujem za tipy. 😉 trochu pomimo - práčku od Samsungu síce nemáme, ale máme super Samsung americkú chladničku. 🙂

samsung_tomas
autor
20. mar 2017

@librarian nevadi 🙂) dakujeme

anka2103
20. mar 2017

@samsung_tomas chcem samsung add wash 😭😭😭😭 😀😉

katka2678
20. mar 2017

gufmf nozfhm vozf hzfhf fhzfufzfj npug gghg bourzrzrcotdhd fo zdzd xozcdh hdhd hdhdhd

samsung_tomas
autor
20. mar 2017

@katka2678 cistite klavesnicu 🙂))))

katuska2709
20. mar 2017

Často... Ma len rok a začala zapáchať 😲

greta123
20. mar 2017

Ja tiež používam ocot, dávam ho no nádržky na aviváž, kedy ma napadne, práčka má cez dva roky, nezapácha, ani prádlo necítiť po octe.

maslenka
20. mar 2017

@greta123 robím to presne tak, ako ty, práčka maká vyše dvadsať rokov, nič nezapácha, nikde nie je nič usadené, nemám problém ani s vodným kameňom a čistenie mi trvá skutočne pár minút.

bodkafan
21. mar 2017

aj u nas funguje ocot,presne ako predomnou pisali ,pekne na 90 pustit pracku s octom

mischief
21. mar 2017

čo tak sušičky na pradlo??

lulu2014
21. mar 2017

... tým že perieme veľa ... raz mesačne dve fĺaše otcu a dlhý program 90 st.
a filter ... keď sa rozsvieti oranžová kontrolka😉

jahodka8
22. mar 2017

No často ju umývam zvrchu ked je zafrkaná, opatlaná 🙂 ale to iba vodou, resp. jarou. A čo sa tam špiní? Myslíte výhrené teleso vodný kamen? Či ešte niečo? Čiže keramické výhrevné teleso sa vôbec nešpiní? to je celé z keramiky? no zachytáva sa špina na tej gume. Občas dám ocot. Ale či to vyčití to neviem, nevidím tam dovnútra.